reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje libido jest w punkcie krytycznym (( co robi ...

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam zaczne od tego że jestesmy małżenstwem od 10 lat a para od 14
mamy 1 dziecko coreczka w grudniu skończy 4 latka

od ok 6 miesiecy kompletnie nie mam ochoty na sex :szok:
niewiem co sie stało to przyszło nagle ...
przed miesiaczka jakies 3-4 dni ( moje libido wynosi 1000% i mogłabym sie kochac z mężęm przez 24 godziny na dobe )
natomiast to sa tylko 3 dni w całym miesiacuu :szok:

reszta to masakra libido znajduje sie na samym dnie , nie rusza mnie wogole

a zaczeło sie własnie z chwila kiedy pół roku temu 1 raz zaczełam dostawac róznego rodzaju bolace krosty na twarzy i na kregosłupie ( nie sa to typowe zmiany tradzikowe tylko sa to takie mega boloce duze guzki z surowica w srodku po ok 1-1,5 tyg znikaja i pare dni przed pojawieniem sie miesiaczki wracaja jak bumerang

byłam u dermatologa przepisał antybiotyk brałam go przez 2 miesiace i 2 kolejne miesiace było wszystko ok

a teraz zaczyna sie od nowa

dermatolog zlecił badania miedzy innymi na tarczyce , i wyniki wyszły ok

wybieram sie do ginekologa i bede robic hormony ( podejzewam zarowno ja jak i dermatolog ze to od jakiegos hormonu )
i pewnie ten hormon ma duzy wpływ na moje libido ...

mam duzego miesniaka i podejzewamy z mezem ze moze on nam "broic" jednak bardzo boje sie operacji dlatego przesuwam ja jak tylko moge (( a to i tak jest nieuniknione

jednak boje sie bardzo

przed 6 miesiecy nie bylismy jakos specjalnie kochliwi ale te 2-3 razy w tygodniu bylo a teraz ....

masakra
 
reklama
no tak, podstawa to jednak znalezienie przyczyny spadku libido i w twoim przypadku również stawiałabym na hormony ... po prostu wybierz się do ginekologa i opisz mu wszystkie swoje dolegliwości, także zwróć uwagę na drastyczny spadek libido ... co do twoich "krost" to stawiałabym bardziej na coś w rodzaju wrzodów ...

poszukaj też innych sposobów na podniesienie libido, takich jak zmiana diety, zmiana tabletek antykoncepcyjnych (lub branie wraz z nimi Asequrelli lub innego o podobnym działaniu) ... zastanów się też jakie czynności działają na ciebie pobudzająco (masaż, kąpiel z olejkami itp.), może jakieś elementy gry wstępnej ? ja osobiście uwielbiam jak mój M. całuje mnie po karku i to zawsze na mnie działa mega pobudzająco ;-)

poza tym jednak nie odkładaj operacji bo im dłużej czekasz tym gorzej, no i zrób sobie badanie na hormony koniecznie

pozdrawiam :-)
 
jeden problem mamy z głowy jeżeli chodzi o tabletki anty to na 100% nie od tabletek poniewaz nie moge stosowac antykoncepcji hormonalnej ze wzgledu na Jaskre
 
wiem co przezywasz:( my z mężem kochaliśmy się może 3 razy, a w styczniu urodził nam się synek, pytałam ginka czemu tak się dzieje, podobno kobieta kiedy karmi piersią (a ja karmię) jest zaprogramowana na wykarmienie maleństwa a nie na sex, ma to samo minąć
 
wiem co przezywasz:( my z mężem kochaliśmy się może 3 razy, a w styczniu urodził nam się synek, pytałam ginka czemu tak się dzieje, podobno kobieta kiedy karmi piersią (a ja karmię) jest zaprogramowana na wykarmienie maleństwa a nie na sex, ma to samo minąć
rozumiem tylko ja nie karmie piersia :-)
moje dziecko ma prawie 4 lata :-)
 
zwykle wahania cyklu wskazują na jakieś zaburzenia w gospodarce hormonalnej, ale badania i tak dobrze by było wykonać bo u kobiet to częste dolegliwości, które zwykle wyrównują tabletki antykoncepcyjne ... jest jednak bardzo prawdopodobne że ten mięśniak o którym piszesz ma wpływ na twój organizm właśnie w taki sposób oraz na hormony, które przecież też są odpowiedzialne za libido ... ale spróbuj tez zmiany diety oraz innych "dopalaczy" typu masaż itd. różne zapachy działają także na podniesienie libido ;-)
 
zwykle wahania cyklu wskazują na jakieś zaburzenia w gospodarce hormonalnej, ale badania i tak dobrze by było wykonać bo u kobiet to częste dolegliwości, które zwykle wyrównują tabletki antykoncepcyjne ... je

niestety nawet jezeli tak wyjdzie z badan to ja nie moge brac zadnej antykoncepcji hormonalnej :-( zadnych tabletek, spiral, krażkow itp :-(
 
reklama
ale być może uda się w jakiś inny sposób :-) trzeba być dobrej myśli, poza tym niewykluczone że po operacji wszystko samo wróci do normy, ale chodzi też o to że po takich badaniach będziesz przynajmniej wiedziała skąd u ciebie taki spadek libido i przez to też pozujesz się lepiej :-)

oto najczęstsze przyczyny spadku libido:
- kompleksy
- otyłość (to się raczej nie sprawdza u wszystkich bo jest wiele przypadków mówiących o tym że to właśnie otyłe osoby są lepszymi kochankami itd ;-), ale jednak może być przyczyną)
- problemy emocjonalne, depresja
- choroby o podłożu kardiologicznym, neurologicznym i endokrynologicznym (czyli hormony ;-))
- przyjmowane leki (nie tylko antykoncepcyjne)
- nadmiar alkoholu
- stres i przemęczenie
- złe relacje z partnerem

mam nadzieję że to ci troszkę pomoże w odszukaniu przyczyn spadku libido u ciebie, a od tego już krok do poprawy tego stanu :-)

P.S. znalazłam jeszcze taki artykuł, może ci w czymś pomoże ;-)

http://ona-i-on.wieszjak.pl/seks/304249,13-sposobow-jak-poprawic-libido.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry