reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co sadzicie - 6 latki ida do Pierwszej Komunii Świetej

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Witam
Co prawda moje dziecko ma dopiero 4 latka (kończy w grudniu ) jednak zastanowiło mnie to co sądzicie o puszcaniu 6 latkow do Pierwszej Komunii Świetej ( o ile wejdzie to w życie )
Ja jestem stanowczo na NIE
Uważam że sa to dzieci za małe ,nierozumiejące o co tak naprawde chodzi w tym ważnym dla nich dniu .
Ja majac 9 lat szłam do komunii i wydaje mi sie aby najlepszym wyjściem było wrocenie do tego wieku ( jest to 3 klasa podstawówki )
Jeżeli rzeczywiscie 6 latki pojda do komunii ja z całą stanowczoscia nie puszcze swojego dziecka w tym wieku .
 
reklama
Pchełka, chyba coś źle zrozumiałaś... :baffled: z tego, co ja wiem, to dzieci idą w III klasie, bo pójdą w wieku 6 lat do szkoły, no i żeby szły normalnie w wieku 8 lat, to będą szły nie w II klasie, tylko właśnie w III. Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii, ale nigdzie o tym nie trąbili... a na pewno szum by był...:confused2:
 
Powiem Wam że to zależy od diecezji, w jakim wieku pójdą dzieci do komunii, ponieważ w diecezji kaliskiej dzieci do komunii idą w wieku 10 lat tzn w tym roku szły jeszcze 8 latki, za rok nie ma w ogóle komunii i dopiero w 2015 będzie dla tych dzieci co są teraz w 2 klasie. Ten sposób mi osobiście bardzo się podoba.
 
Tak jak pisze Bojka, ja jestem z diecezji Kaliskiej no i u nas tak właśnie jest... w tym roku komunii nie ma wcale (tzn. w maju 2014) a potem dopiero w 2015
z muszę się zapoznać z tym, co Puchatka wkleiła w linku, pierwsze słyszę...:baffled::eek:
 
no niestety ja wlasnie dzis widziałam temat w jakis wiadomosciach na TVN 24
I jeżeli rzeczywiście tak bedzie u mnie w kujawsko-pomorskim to ja chocaż zostało nam 2 lata dziecka w wieku 6 lat do komunii nie puszcze :no:
 
również jestem stanowczo na NIE, najpierw chcą posłać biedna 6-latki do szkoły a potem jeszcze do komunii, taki 6-latek przecież zupełnie nie rozumie o co chodzi już nie mówię że w tym wieku nie jest w stanie pojąć czegoś takiego jak religia i istota Boga, w wieku 8 lat nadal nie jest to łatwe, wg mnie tak naprawdę im później tym lepiej chociaż myślę ze władzom kościelnym jest to całkiem bez różnicy, w końcu dzieci chrzci się jeszcze młodsze i zupełnie nic z tego nie rozumieją a komunia jest najwyraźniej takim samym sakramentem jak każdy inny ... pozostaje jednak fakt że komunia święta ma zupełnie inny przebieg i tam już wymaga się czegoś od dziecka, chociażby zdawania katechizmu, a to znacznie więcej niż lekcje które 6-latek jest w stanie przyswoić
 
No wlasnie , najpierw zrobili afere ze dzieci w wieku 7 lat nie potrafią jeszcze odróżnić dobra od zła i dlatego komunie przesuneli do 3 klasy a dzieci 6 letnie na pewno juz wiedza kim jest wogole Bóg. Co za jakaś głupota kieruje tymi ludzmi co takie bzdury wymyslaja. Dobrze bylo wszystko, to zamian im sie zachciało, tak jak to beznadziejne i wogole niepotrzebne gimnazjum. Co za ludzie co za kraj :baffled:
 
reklama
Witam
Co prawda moje dziecko ma dopiero 4 latka (kończy w grudniu ) jednak zastanowiło mnie to co sądzicie o puszcaniu 6 latkow do Pierwszej Komunii Świetej ( o ile wejdzie to w życie )
Ja jestem stanowczo na NIE
Uważam że sa to dzieci za małe ,nierozumiejące o co tak naprawde chodzi w tym ważnym dla nich dniu .
Ja majac 9 lat szłam do komunii i wydaje mi sie aby najlepszym wyjściem było wrocenie do tego wieku ( jest to 3 klasa podstawówki )
Jeżeli rzeczywiscie 6 latki pojda do komunii ja z całą stanowczoscia nie puszcze swojego dziecka w tym wieku .

A czy my tak na prawdę to rozumiemy? Poza tym chodzi o wiarę i odróżnienie chleba od przeistoczonego już Ciała Pańskiego. Wczesna Komunia święta jest praktykowana już od wielu wielu lat. Ale to nie jest rozwiązanie dla każdego dziecka, a już na pewno nie masowe. Wiele 5 czy 6 letnich dzieci jest już gotowych, tak jak i niektóre 8 czy 9 letnie nie są. We Wczesnej Komunii Św. bardzo ważne jest rozeznanie i tak na prawdę postawa rodziców. W bardzo wierzących rodzinach często te małe dzieci są już (choć nie każde) gotowe.

Wczesna Komunia Święta - Start
 
reklama
Do góry