reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków i dla nas :)

Julia x landery są bardzo fajne, ale cholery są ciężkie... Znajoma miała i niestety właśnie jego minus to to, że ciężki i koła się często zapychają piaskiem i zanieczyszczeniami, więc chyba ze dwa czy trzy razy oddawała na gwarancję na czyszczenie, bo się jeździć nie dało. Ale cenowo też są korzystne.


Abazela
dzięki. No ja mieszkam w bloku, Ale na parterze, więc nie będzie najgorzej. Chociaż ponoć ten model własnie jest lekki. Ale fajnie, że piszesz, że są solidne warto pomyśleć nad nim w takim razie.
 
reklama
Cześć dziewczyny ostatnio się zastanawiam nad czymś takim DRAPOWANY Pas Ciążowy NOWA KOLEKCJA (3910853229) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co o tym myślicie? Czy któraś może używała wcześniej tego podczas np wcześniejszych ciąż, czy macie może teraz?

Niedawno kupiłam dwa, czarny i biały. Nie miałam z synem wcześniej. Troszkę sie rozczarowałam bo myslałam, ze jest elastyczny i rozciągliwy, a to po prostu kawałek materiału. Kicha jak dla mnie. Wzięłam rozmiar S i nie wiem jaki bym musiała mieć bebzol, żeby był na mnie dobry. Po prostu jest juz teraz wielki ten pas. Nie jestem zadowolona w każdym bądz razie.

No a co do zakupów to ja poczyniłam niedawno jeden większy i kupiłam fotelik samochodowy wraz z bazą i adapterami do wózka :tak:
Wiem, że na 1 miejscu MUST HAVE jest niania z monitorem LCD. Odkryłam to cudo pare dni temu i koniecznie musze je mieć. Miała któaś z Was?
Następnie kupie na pewno leżaczek-bujaczek (z synem nie miałam) oraz podgrzewacz do butelek.
 
Agamemnon fajnie, że napisałaś o tym pasie. W takim razie nie kupuje. Tez myślałam, że jest elastyczny. Ja mam zakupiony wózek, podgrzewacz mam po Nadii tylko muszę go odebrać od siostry mojego A. Bujaczek mialam przy Nadii i jest to świetna rzecz. Niani nie kupuje, mamy tak małe mieszkanie, że jest to zbędne ;;-)
 
No to dobrze, że mogłam pomóc :tak:
Wiesz, ja nigdy nie czytam aż tak składu materiału i to mój błąd. Ja bym chciała coś takiego jak są leginsy z licry (lajkry) to taki włąśnie rozciągliwy byłby dla mnie ok.
No jak syn był mały to my w kawalerce mieszkaliśmy, a teraz już w domu więc właśnie taka niania będzie dla mnie jak znalazł :tak:Z powodu małego mieszkania nie miałam tez właśnie leżaczka-bujaczka więc dlatego tutaj też się sprawdzi.
Aaa no i zapisane mam prześcieradła nieprzemakalne. Wcześniej używałam ceraty ale ona trzeszczała pod prześcieradłem.
 
Słuchajcie, używała któraś z Was pieluszek wielorazowych?
Ponoc taniej to wychodzi jak kupowanie pampersów ale czy faktycznie?
Jakoś tak pamiętam, ze przy synku to strasznie drogie one były ale teraz widzę,że cenowo nie jest źle ale czy faktycznie sie sprawdzają?
 
Agamemnon ja mimo wszystko jakoś nie jestem do nich przekonana i jestem za pampersami. Większa wygoda,nie trzeba prać itp.

Co do podkładów pod pościel fajne są w Ikei - nie przemakaja, nie trzeszcza, a po praniu schna raz dwa. Jedno ok 10-15 zł jakoś kosztuje. Mam dwa po Nadii i po prawie 4 latach użytkowania, bo nadal jej kładę na łóżko są w stanie idealnym.
 
Też karmiłam aventem lovi. Miałam na samym początku tomee tepee (czy jakoś tak) i Młody nie umiał z niego pić bo łapczywie ciągnął i się ulewało. Teraz też kupię Aventa :tak:
 
reklama
Jeśli chodzi o wielorazowe pieluchy to ja jakoś nie podjęłam się, wolałam kupić jednorazowe. I teraz tak na pewno zostanie.

A jeśli chodzi o wyprawkę to praktycznie większość mam po Zuzi i od innych znajomych/rodzinnych mamusiek, więc teraz wyprawka dużo mniejsza. Muszę kupić na pewno jakąś pościel, zastanawiamy się też nad huśtawko-leżaczko-bujaczkiem na baterie, bo Zuzia miała pożyczony taki zwykły bujak który trzeba było samemu wprowadzać w ruch. Poluje póki co, na jakiś używany. No i mamy cały czas myślenice nad wózkiem. Czy kupować podwójny czy drugi pojedynczy spacerowy... A tak to ten pierwszy mały fotelik samochodowy mamy, bo Zuzia już przeszła dawno na ten większy. Aha no i kupiliśmy dla Zuzi takie już bardziej "dorosłe" łóżeczko. Co prawda ma ono jeszcze te boki zabezpieczające ale dużo niższe. Wygląda to tak:
f2ceb1ecfba9114dc9fd8a768b92055b.jpg

No a to w którym dotychczas spała Zuzia standardowe ze szczebelkami (białe), będzie dla Stasia. Więc to tyle jeśli chodzi o konkretniejsze zakupy. Tak to jakieś kosmetyczno-higieniczne rzeczy tylko pozostało kupić. :) Ja piżamki mam, biustonosze do karmienia też, pas poporodowy itd, jeszcze mi zostało trochę wkładek laktacyjnych i podkładów poporodowych, więc z tym też nie muszę szaleć :)

A Wy jak stoicie z zakupami dziewczyny?
 
Do góry