reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na 2016 rok :)

Norkan wit d3 mamy tylko ze slonca. Proponuje lykac przynajmniej 2tys jednostek. Jak sa niedobory to wiecej. Duzo osob jak robi badanie to potem oczy wielkie robi jak sie okazuje ze prawie jej nie maja.
 
reklama
Norkan wit d jest wytwarzana tylko od maja do sierpnia bodajrze, chodzi o odpowiedni kat padania slonca. Od wrzesnia kazdy powinien ja lykac bez wzgledu na starania, bo z jej niedoboru robi sie wiele chorob. Poza tym jak w lecie smarujesz sie filtrami to wytwarzanie wit d blokujesz. Polecam smarowac sie olejkiem z pestek malin lub kielkow pszenicy, blokuja szkodliwe promieniowanie a nie blokuja wytwarzania wit d. Polecam artykuly na akademii witalnosci tam jest wszystko pieknie opisane. Ja obecnie biore 4 tys jednostek, lekarz kazal.
 
Strawbelka, co to za bzdury, że tylko ze słońca? Mnie nikt nie namówi do łykania żadnych tabletek, żadnych witaminek, suplementów itd. Wiem, że koncern farmaceutyczny musi z czegoś żyć, ale bez przesady.
 
To takie przykłady/ I pamiętajcie, że jeżeli chodzi o tabletki to nigdy nie wiadomo ile tak naprawdę przyswajamy, każdy organizm jest inny.

Węgorz świeży- 1200 IU/100g
Śledź w oleju- 808
Gotowany/pieczony łosoś- 540
Ryby z puszki- 200

Wszystkie niedobory można zastąpić bogatą dietą! i najważniejsze, najpierw trzeba sprawdzić czy na pewno nam czegoś brakuje.
 
Strawbelka w sumie 5 cykli to nie jest aż tak dużo. Mam się zgłosić do lekarza tak koło roku starań i zobaczymy co wtedy powie

Czarna twój mikołaj w h..a poleciał. Już nie mam nadzieji że @ nie przyjdzie

Ewelinuska gratuluję
 
Witajcie. Ruda widze ze na tym samym wozku jedziemy z cyklami. Ja juz prawie koncze plodne. Czasu na przytulanki bylo duzo.
Jesli chodzi o przeciwbólowe leki w ciazy to ja bralam tego niestety mnostwo. Mialam zastoj moczu w nerkach i kolki nerkowe wiec w szpitalu dostawalam 6 kroplowek dziennie z pyralginy albo paracetamolu. Raz dostalam nawet dozylnie ketonal. Do tego mialam w 26 tyg narkoze i syn urodzil sie zdrowy.
Gratuluje kolejnej zaciazonej dziewczynie. Grudzien byl naprawde owocny. Czy ktos na pierwszej stronie prowadzi liste z terminem nastepnej @?
 
Strawbelka, co to za bzdury, że tylko ze słońca? Mnie nikt nie namówi do łykania żadnych tabletek, żadnych witaminek, suplementów itd. Wiem, że koncern farmaceutyczny musi z czegoś żyć, ale bez przesady.
Wlasnie nie bzdury, jak mowilam kolezankom tez tak reagowaly jak Ty, ja nikogo nie namawiam na lykanie witamin, kazdy ma swoj rozum, ja tylko podpowiadam co moze byc problemem. Mnie lekarz kazal oznaczyc wit d przed braniem jej. A jak sie ma niedobory to trzeba suplementowac. Ale podkreslam ja nikomu nic nie kaze, pisze co wiem, bo moze to komus pomoze.
 
reklama
Mujer zle sie wyrazilam, chodzilo mi o to ze najwiecej jej mamy ze slonca, tzn. ze jedzac te produkty z wit d to musialabym jesc codziennie np w bardzo duzych ilisciach np te ryby, a tak wyjdziesz na slonce na pol godz. i juz masz dzienna dawke zapewniona, oczywiscie w lecie. Polacy nie jadaja codziennie ryb w takich ilosciach, ryby sa dosyc drogie. Poza tym jesli chodzi o bezpiecznosc witamin, to trzeba sie tez zadac pytanie czy te ryby karmione maczka jak np lososie hodowlane sa zdrowe....a prawdziwego lososia ciezko dostac a jak juz to jest drogi i ciekawe kogo stac zeby tak cala rodzine dzien w dzien karmic. Co do jaj to owszem prawdziwe od zaprzyjaznionego gospodarza, te kupne maja mase antybiotykow i nie tylko. I tak mozna wyliczac. Musialam sie rozpisac zeby ujac o co mi chodzilo, bo jak tak sie pisze w kilku zdaniach to kazdy to inaczej zrozumie.
Mujer kazdy ma swoj rozum, ja wole suplementowac, w lecie kapiele sloneczne, a jesc nirmalnie, bo jak zaczne jesc same ryby i jaja to zaczne miec niedobory innych skladnikow albo zrobie sie jak beka. Tyle w temacie, kazdy zrobi jak uwaza.
 
Do góry