reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

reklama
Wydaje mi sie,ze to za wczesnie na objawy,ale moze sie myle.
Ahh i nigdy nie bierze tabletek dwoch naraz,jesli przez dwa dni sie zapomnialo+oczywiste w tym przypadku jest dodatkowe zabezpieczenie
 
Witam, jestem tu nowa i mam pytanie. Proszę o odpowiedzi przede wszystkim szczere ponieważ bardzo się boję że zaszlam w ciąże. Zacznę od jasnego przedstawienia sytuacji: jestem młoda, zdrowa i nie przyjmuje żadnych leków na stałe. Jeden dzień po mojej owulacji doszło do zbliżenia pomiędzy mną a moim partnerem. Nie było penetracji natomiast nastąpił wytrysk na moje narzady płciowe. (Nie stosowałam antykoncepcji, nie spodziewałam się że do tego dojdzie). Po ok 3 dniach wzięłam tabletke ellaone. Krwawienia dostałam regularnie nie mam żadnych objawów (tzn często mi niedobrze ale tylko wtedy gdy myślę o tym że to już ósmy tydzień i coś się powinno dziać). Jestem w trakcie drugiego krwawienia ale jest ono bardziej skąpe niż te które miałam dotychczas. (Ostatnio przyjmowałam magnez, czytałam że jest on w stanie zmienić trochę cykl jak i sama miesiączkę). Bardzo się boję ponieważ dużo czytam o tym jak nowe mamusie nie miały pojęcia o ciąży ze względu na brak objawów albo jak miały plamienia wyglądające jak okres w pierwszym trymestrze lub przez całą ciążę. Mam wrażenie że również jestem w takiej sytuacji. Wiem ze powinnam zrobić test ale panicznie się go boję. Nie jestem gotowa na dziecko. Proszę o opinie co o tym myślicie oraz proszę nie piszcie czegoś w stylu "zrób test". Przepraszam za wszelkie błędy, jestem bardzo zdenerwowana sytuacja, nie jestem w stanie logicznie myśleć.
 
Ale jak mozesz inaczej sie dowiedziec, czy jestes w ciazy ?
Nikt nie ma krysztalowej kuli i nie jest w stanie Ci powiedziec , czy jestes w ciazy, czy nie.
Nawet lekarz- ginekolog , bez testu i badania nie potrafi na takie pytanie odpowiedziec.
Po prostu NIE MA innego sposobu. Jesli chcesz wiedziec , musisz zrobic test. Na tym etapie wynik bedzie miarodajny. Chowanie glowy w piasek nie jest dobra strategia w tym wypadku. Im dluzej zwlekasz, tym gorzej .
 
Na twoim miejscu już dawno bym ten test zrobiła! Po co masz się martwić? Chyba lepiej spać spokojnie? To jedyne rozwiązanie twoich problemów:sorry:
 
Boże... Widzisz i nie grzmisz... Jak to jest, że takie emocjonalnie i psychicznie dzieciaki już uprawiają seks, strasznie to przykre :(

Popieram happybeti, czego Ty dziecino oczekujesz? Że wywróżymy Ci, czy jesteś w ciąży czy nie? Mamy postawić tarota? Spojrzeć w gwiazdy? Czy użyć magicznej kuli?
Widzisz, tak to już jest głupio skonstruowane, że NIE MA innej możliwości potwierdzenia ciąży, niż test - albo sikany albo z krwi.
Więc przykro mi przeogromnie, ale niestety - w internecie odpowiedzi nie znajdziesz - swoją drogą, nie mówili o tym na lekcjach typu "wychowanie do życia w rodzinie"? Czy też te lekcje dopiero przed Tobą?

Do nauki się weź, a seks zostaw dorosłym.
 
Nie chcesz- nie rób testu. Jak Ci w ciągu najbliższego pół roku brzuch urośnie to znaczy, że jesteś w ciąży, jak nie- to znaczy, że jednak nie zaszłaś.
Ja bym jednak wolała wiedzieć wcześniej niż panikować i czytać bzdury w internecie.
 
To już nie chodzi o to, czy lepiej wiedzieć, czy nie, ale przecież dopóki nie wie, to może pić, palić i narażać swoją fasolkę na inne niebezpieczeństwa!
 
To już nie chodzi o to, czy lepiej wiedzieć, czy nie, ale przecież dopóki nie wie, to może pić, palić i narażać swoją fasolkę na inne niebezpieczeństwa!
Luz. Z mojej strony to sarkazm był.
Też jestem zdania, że to zachowanie jest nieodpowiedzialne.
Biedna ta dzisiejsza młodzież do łóżka sie iść nie boją a nasikać na test juz tak. Jakby to, że nie zrobi testu mogło uchronić przed ciążą.
 
reklama
Nawet nie wiem, czy to młodzież, bo ja mając lat 16 już wiedziałam wszystko o ciąży, antykoncepcji i całej reszcie, obawiam się, że ten post napisałam NAJWYŻEJ gimnazjalistka...
 
Do góry