reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
witam i powodzenia wszystkim dnia dzisiejszego:)!
kochane powiedzcie mi od ktorego dnia cyklu przy dlugim protokole zaczelyscie brac menopur ? poniewaz ja dzis dostalam miesiaczki z odstawienia antykow i w piatek mam wizyte rozpoczynajaca stymulacje ale to bedzie 4dc cczy to niezapozno????
 
Mówił, żebym go brała do kolejnej wizyty. Mam zbadać TSH i wtedy zdecyduje, czy będę go brała dalej czy odstawiamy.
Buterfly, poradz sie jeszcze jakiegos lekarza, bo ja pierwszy raz slysze zeby ktos tak bral euthyrox przed ciaza, a w ciazy odstawial.
Mialas tsh 2,4 i lekarz zbil lekami do 1,6.
Jak przestaniesz brac leki to tsh znow wzrosnie.
Tarczyca jest bardzo wazna w ciazy i im mniejsze tsh tym lepiej.
Jesli chodzi o mnie to powinnas dalej brac przynajmniej taka sama dawke jak bierzesz.

Na moje oko to odsawic dawke mozna chyba tylko jak wejdzie sie w nadczynnosc, albo jak tsh jest blisko nadczynnosci.

Dziewczyny co bierzecie euthyrox, wypowiedzcie sie, czy mam racje, bo teraz to i mnie zastanawia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Buterfly, poradz sie jeszcze jakiegos lekarza, bo ja pierwszy raz slysze zeby ktos tak bral euthyrox przed ciaza, a w ciazy odstawial.
Mialas tsh 2,4 i lekarz zbil lekami do 1,6.
Jak przestaniesz brac leki to tsh znow wzrosnie.
Tarczyca jest bardzo wazna w ciazy i im mniejsze tsh tym lepiej.
Jesli chodzi o mnie to powinnas dalej brac przynajmniej taka sama dawke jak bierzesz.

Na moje oko to odsawic dawke mozna chyba tylko jak wejdzie sie w nadczynnosc, albo jak tsh jest blisko nadczynnosci.

Dziewczyny co bierzecie euthyrox, wypowiedzcie sie, czy mam racje, bo teraz to i mnie zastanawia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

W ciazy wazniejsze jest ft4 a nie tsh. Tsh nie moze byc oczywiscie za wysokie zeby w ciaze zajsc, ale potem bardziej liczy sie ft4 ktore jest bardzo pomijane przez lekarzy w Polsce.

Tsh ponad 2 jest za wysokie dla kobiety w wieku rozrodczym i ja bym zrobila dodatkowe badania bo jak idstawi leki to wzrosnie i bedzie niedoczynnosc.. bym poszla do dobrego ginekologa endokrynologa
 
Buterfly, poradz sie jeszcze jakiegos lekarza, bo ja pierwszy raz slysze zeby ktos tak bral euthyrox przed ciaza, a w ciazy odstawial.
Mialas tsh 2,4 i lekarz zbil lekami do 1,6.
Jak przestaniesz brac leki to tsh znow wzrosnie.
Tarczyca jest bardzo wazna w ciazy i im mniejsze tsh tym lepiej.
Jesli chodzi o mnie to powinnas dalej brac przynajmniej taka sama dawke jak bierzesz.

Na moje oko to odsawic dawke mozna chyba tylko jak wejdzie sie w nadczynnosc, albo jak tsh jest blisko nadczynnosci.

Dziewczyny co bierzecie euthyrox, wypowiedzcie sie, czy mam racje, bo teraz to i mnie zastanawia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom


W pierwszej ciąży brałam euthyrox, jakąś minimalną dawkę, ale internista polecił, żebym NIE odstawiała w czasie ciąży, mimo że mnie dawka wydawała się taka mała, że w zasadzie mogłabym nie brać. Powiedział, że zbadamy PO ciąży i jak wyniki będą w porządku, będę mogła odstawić. Takie moje doświadczenie.

Także, Strawbelka: zgadzam się z Tobą w 100%
Butterfly1331: moim zdaniem powinnaś dokładnie wypytać lekarza, żeby niepotrzebnie nie ryzykować.
 
Milagros, ft4 powinno byc w okolicach 90%? To prawda?
Bo ja teraz mam ft4 zaraz przy dolnej granicy normy i moja lekarka mowi ze to dobrze bo w ciazy tak czesto jest. Nie zwiekszyla mi dawki, ale ja sobie sama zwiekszylam bo czasem mi sie wydaje ze moja endomrynolog nie wie co mowi. Tsh mam 1,6.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mi tsh podlecialo do 2.4 na poczatku ciazy, ale nie zwiekszyli dawki - i mieli racje, bo juz samo spadlo do 1.0 :-)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Ile mnie martwi moje ft4, bo mam przy samej dolnej granicy normy.
Ja mam 0,85 a norma 0,70-1,48.

Ostatnio tez mi mie zwiekszyla dawki i ja sobie sama zwiekszylam i mimo tego ft4 dalej leci w dol.


Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry