reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy w 20 tygodniu

Justyna5789

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2016
Postów
720
Mamusie czy Wy też macie problemy z płynnym poruszaniem się? Tzn. kiedy wstaje, kiedy siadam muszę to robić powoli bo odczuwam lekki ból w podbrzuszu. Wczoraj z mężem współżyłam i po, czułam ból w prawym boku. Dzisiaj rano standardowo czułam ruchy maluszka ale ból kiedy się ruszam nadal występuje. Podobnie w nocy z przekręcaniem się z lewego na prawy bok. Muszę to robić ostrożnie najlepiej bez używania mięśni brzucha.
W poniedziałek będzie u mnie 20 tydzień. We wtorek byłam u lekarza, powiedziała że wszystko jest w porządku.
 
reklama
Też tak mam przekręcając się w nocy z boku na bok. Muszę to robić tak jak ty bardzo ostrożnie bo jakiś tam ból i dyskomfort występuje. Oczywiście wstając z łóżka bądź kanapy muszę najpierw przekręcić się na bok i ostrożnie wspierać się na rękach albo najlepiej wstawać "na czterech" a jestem w 16 tc i mam tak od bardzo dawna
 
Ja nie wspolżyje z mężem od kiedy macica co godzine mi sie stawiala tetaz jest lepiej ale poczekam z tym do kolejnej wizyty niech gin sprawdzi czy z szyjka ok.

Zwykle rano poruszam sie lepiej (choc nie zawsze). Za to wieczorem.od ok 18h cieżej mi a mąż sie smieje ze juz przytrzymuje brzuch jak ide po schodach wieczorem to co to bedzie w 8msc ;) wieczorem poluzniam tez stanik bo brzuch sie powieksza i wszystko unosi mi do gory.

Zauwazylam ze jak spie na plecach jest ok a jak poloze sie na bok (tylko lewy lubie) to zaraz macica mi sie stawia i wracam na plecy.

Jak rano wstaje to zanim wstane ostroznie sie podnosze do pozycji siedzacej odczekuje az wszystko sie ułoży w brzuszku i dopiero wstaje. Tez staram sie unikac napinania brzucha.
 
Przekrecanie sie w nocy z boku na bok to dla mnie lekki problem :) za to ja doswiadczam wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Przed sikaniem i po nie czuje ze jeszcze troche leci. Podkladam podpaski bo wkladka wszystkiego nie zatrzyma. Czasem po nocy podpaska jest dosc mokra . Nie wiem co z tym fantem
 
Mnie zaczal odpuszczac powazny tradzik ktorym bylam dotknieta od poczatku ciazy. W pierwszej ciazy z synem bylo to samo. Doslownie cala twarz ,czolo,skronie,podbrodek,poliki i szyja uslana wielkimi bolesnymi guzami. Nawet pod oczami mialam krosty. Dermatolog zalamal rece az gin sam polecil mi uzywac pewnego kremu i od 2 tyg jak reka odjal. Zostaly przebarwienia wiec bez makijazu sie nie pokaze... twarz jest usiana czerwonymi przebarwieniami ale przyjmniej te glupie pryszcze poszly precz. No moze jakis jeden czy dwa sie pokaza ale to nic w porownaniu do tego co bylo :)
 
gin sam polecil mi uzywac pewnego kremu i od 2 tyg jak reka odjal
jaki to krem?

Ja w sumie podobnie. Bez gwałtownych ruchów bo coś w brzuchu kłuje. A już nie ma mowy żebym na leżąco kichnęła lub kaszlnęła, wtedy dopiero boli brzuch. Poza tym spać na plecach nie mogę bo mi się ciężko już oddycha. Muszę lekko siadać. Często sikam. No i dalej mi czasem niedobrze, włącznie z wymiotami.
 
reklama
Eff
jaki to krem?

Ja w sumie podobnie. Bez gwałtownych ruchów bo coś w brzuchu kłuje. A już nie ma mowy żebym na leżąco kichnęła lub kaszlnęła, wtedy dopiero boli brzuch. Poza tym spać na plecach nie mogę bo mi się ciężko już oddycha. Muszę lekko siadać. Często sikam. No i dalej mi czasem niedobrze, włącznie z wymiotami.
effaclar duo plus mam tez zel myjacy z tej serii dla niektorych kontrowersyjny ale moj ginekolog twierdzi ze taka ilosc substancji czynnej nie zaszkodzi dziecku a rozlegly stan zapalny na twarzy nie sluzyl ani mi ani malenstwu. Czyt w internecie opinie sa podzielone jedni polecaja go w ciazy inni uwazaja ze bron boze :)
 
Do góry