reklama

Objawy w 20 tygodniu

Temat na forum 'Marcowe mamy 2017' rozpoczęty przez Justyna5789, 14 Październik 2016.

1. Justyna5789

Justyna5789 Początkująca w BB

Mamusie czy Wy też macie problemy z płynnym poruszaniem się? Tzn. kiedy wstaje, kiedy siadam muszę to robić powoli bo odczuwam lekki ból w podbrzuszu. Wczoraj z mężem współżyłam i po, czułam ból w prawym boku. Dzisiaj rano standardowo czułam ruchy maluszka ale ból kiedy się ruszam nadal występuje. Podobnie w nocy z przekręcaniem się z lewego na prawy bok. Muszę to robić ostrożnie najlepiej bez używania mięśni brzucha.
    W poniedziałek będzie u mnie 20 tydzień. We wtorek byłam u lekarza, powiedziała że wszystko jest w porządku.

2. kama8-)

kama8-) Zaangażowana w BB

Też tak mam przekręcając się w nocy z boku na bok. Muszę to robić tak jak ty bardzo ostrożnie bo jakiś tam ból i dyskomfort występuje. Oczywiście wstając z łóżka bądź kanapy muszę najpierw przekręcić się na bok i ostrożnie wspierać się na rękach albo najlepiej wstawać "na czterech" a jestem w 16 tc i mam tak od bardzo dawna

3. reklama
  4. Kleinekatia

Kleinekatia Fanka BB :)

Ja nie wspolżyje z mężem od kiedy macica co godzine mi sie stawiala tetaz jest lepiej ale poczekam z tym do kolejnej wizyty niech gin sprawdzi czy z szyjka ok.

Zwykle rano poruszam sie lepiej (choc nie zawsze). Za to wieczorem.od ok 18h cieżej mi a mąż sie smieje ze juz przytrzymuje brzuch jak ide po schodach wieczorem to co to bedzie w 8msc ;) wieczorem poluzniam tez stanik bo brzuch sie powieksza i wszystko unosi mi do gory.

Zauwazylam ze jak spie na plecach jest ok a jak poloze sie na bok (tylko lewy lubie) to zaraz macica mi sie stawia i wracam na plecy.

Jak rano wstaje to zanim wstane ostroznie sie podnosze do pozycji siedzacej odczekuje az wszystko sie ułoży w brzuszku i dopiero wstaje. Tez staram sie unikac napinania brzucha.

5. anik.

anik. Mama Krzysia :)

Ja w nocy mam problem - na plecach spać nie mogę, na bokach biodra mnie bolą...

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom

6. kunalesna

kunalesna Fanka BB :)

Przekrecanie sie w nocy z boku na bok to dla mnie lekki problem :) za to ja doswiadczam wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Przed sikaniem i po nie czuje ze jeszcze troche leci. Podkladam podpaski bo wkladka wszystkiego nie zatrzyma. Czasem po nocy podpaska jest dosc mokra . Nie wiem co z tym fantem

7. JegoBaba

JegoBaba Fanka BB :)

ja jak siadam to muszę lekko, a tak to nie mam problemu, ale fakt to jeszcze nie 20 tc :)

8. kulkaMM

kulkaMM Fanka BB :)

Mnie przestały bolec cycki, tzn sa dość pełna dość żylaste ale juz nie bola.

9. kunalesna

Mnie zaczal odpuszczac powazny tradzik ktorym bylam dotknieta od poczatku ciazy. W pierwszej ciazy z synem bylo to samo. Doslownie cala twarz ,czolo,skronie,podbrodek,poliki i szyja uslana wielkimi bolesnymi guzami. Nawet pod oczami mialam krosty. Dermatolog zalamal rece az gin sam polecil mi uzywac pewnego kremu i od 2 tyg jak reka odjal. Zostaly przebarwienia wiec bez makijazu sie nie pokaze... twarz jest usiana czerwonymi przebarwieniami ale przyjmniej te glupie pryszcze poszly precz. No moze jakis jeden czy dwa sie pokaza ale to nic w porownaniu do tego co bylo :)

10. reklama
  11. nuluska

nuluska Mamusia Piotrusia :)

jaki to krem?

Ja w sumie podobnie. Bez gwałtownych ruchów bo coś w brzuchu kłuje. A już nie ma mowy żebym na leżąco kichnęła lub kaszlnęła, wtedy dopiero boli brzuch. Poza tym spać na plecach nie mogę bo mi się ciężko już oddycha. Muszę lekko siadać. Często sikam. No i dalej mi czasem niedobrze, włącznie z wymiotami.

12. kunalesna

Eff
    effaclar duo plus mam tez zel myjacy z tej serii dla niektorych kontrowersyjny ale moj ginekolog twierdzi ze taka ilosc substancji czynnej nie zaszkodzi dziecku a rozlegly stan zapalny na twarzy nie sluzyl ani mi ani malenstwu. Czyt w internecie opinie sa podzielone jedni polecaja go w ciazy inni uwazaja ze bron boze :)

Poleć forum