reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dziewczyny mam problem zmarła mi wczoraj babcia :frown: ja do ko.kościoła i spowiedzi chodziłam raczej regularnie ale odkąd podchodze do ivf to u spowiedzi nie byłam . Może głupie pytanie ale była któraś z was po ivf u spowiedzi ?
 
reklama
dziewczyny mam problem zmarła mi wczoraj babcia :frown: ja do ko.kościoła i spowiedzi chodziłam raczej regularnie ale odkąd podchodze do ivf to u spowiedzi nie byłam . Może głupie pytanie ale była któraś z was po ivf u spowiedzi ?

Ja bylam.
Nie wyspowiadalam sie i nie wyspowiadam z tego nigdy. Nie wyobrazam sobie zalowac, ze zrobilam wszystko, zeby miec dziecko. Licze, ze Bog jest ponad to i kiedys tam sam mnie z tego rozliczy, jesli uzna to za grzech. Kosciolowi nic do tego w jaki sposob poczne moje dziecko.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem jak jest w PL, ale tu pierwsza wizyta w klinice jest gratis, idziesz z cala dokimentacja i wynikami badan, ktore robilas po drodze Ty i maz i lekarz po ich przestudiowaniu mowi Ci, co trzeba zrobic dodatkowo i dopiero jak masz wyniki to podchodzisz do procedury. U mnie z tych bardziej specjalistycznych byly to droznosc, podstawowe badanie spermy u Malza + usg jader i kriotypy obojga.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
W ivi 250 € pierwsza wizyta .
a to cennik z 1 punkcjia jeśli będzie potrzebna 2 +2000 €
 

Załączniki

  • 20160401_142752-e1459513826518.jpg
    20160401_142752-e1459513826518.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 56
W pl za wszystko się niestety płaci... może w mniejszych miejscowościach coś jest czasem łatwiej lub inaczej ale tak jak dla nas gdzie mieszkamy w krk to wszystko płatne i na dodatek duuuużoooo... dzięki za listę badań... niektóre miałam robione ale większości nie... zastanawiam się nad tą laparoskopią albo histeroskopią ale gin w klinice jeszcze przy iui jak go o to pytałam to mówił, że nie ma wskazań... już pomijam fakt że nawet nie wiem gdzie się udać żeby ewentualnie zrobić to na nfz... ehhh masakra.... a czy któraś z was leczy/leczyła się w krk? Może ktoś polecić lekarza i klinike? My chodziliśmy do macierzyństwa ale z ivf zastanawiam się czy może nie zmienić kliniki...
nouvelle, zobacz sobie klinike Parens w Krakowie. Ceny tam nie sa wygórowane. Koszt 4500zł (punkcja ze znieczuleniem, zaplodnienie, transfer). Ja na 99% procent tam bede robic, bo moj gin z ta klinika wspolpracuje. Do tego dochodza badania, wizyty i leki.
 
Wszystko zależy czy nasienie jest dobre jeśli na 1 rzut oka jest dobre hi to tylko Kariotypy no i jakieś tam zarazy inne
Sprawa się komplikuje jak są robaczki słabe ale tu niż nic nie powiem bo ten problem nas ominął.
Wiedziała że jesteś sprytna dziewczynka i sobie poradzisz z odczytaniem.
Ja tez nie kumam po co te badania się robi ;)postanowiłam się w to nie zagłębiać wystarczająco mam na głowie .Niektóre z nich zalecają po poronieniach lub braku implantacji ( to nie mój problem ale postanowiłam zbadać się na wszystko ha ha ha )
I mogę stwierdzić że jestem zdrowa buahaha jakkolwiek to brzmi nic mi w tych badaniach źle nie wyszło.
Obniżona rezerwa jajnikowa i rozległa endometrioza. Reszta ok
Ja tez chce sobie zbadac wszystko, a co ;)
 
Ej dziewczyny a gdzie jest ten słownik o którym piszecie?
Link do: Slownik in vitro
a jakbys chciala samam znalezc, to na gornym pasku zielonym grubym (na kompie), z prawej strony, drugi kwadrat od prawej to Grupy. Tam wchodzisz i w wyszukiwaniu wpisujesz co cie interesuje, np in vitro. Mi wyszukalo od razu Slownik in vitro. kliknelam i dalam dołącz do grupy, wiec pewnie teraz bedzie sie pokazywala mi w dziale Twoje grupy.
 
W ivi 250 € pierwsza wizyta .
a to cennik z 1 punkcjia jeśli będzie potrzebna 2 +2000 €

No ivi sie ceni, jesli ida za tym rezultaty to ok.
U mnie pierwsza gratis, zlecenie na badania, na drugiej wizycie juz z wynikami (trwala jakies 2h) anazliza wynikow, badanie ginekologiczne, procedura wyjasniona krok po kroku, lacznie z pokazem slajdow. A kilka minut pozniej decyzja ze za 3 miesiace zaczynamy wiec leki poprzedzajace procedure i wtedy dostalismy cennik - wszytsko bylo wliczone w cene (poza lekami). Mialo byc 5200e i tak bylo. Nie zaplacilam ani grosza dodatkowo. Kasa miala wplynac im na konto najpozniej dzien przed punkcja.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No ivi sie ceni, jesli ida za tym rezultaty to ok.
U mnie pierwsza gratis, zlecenie na badania, na drugiej wizycie juz z wynikami (trwala jakies 2h) anazliza wynikow, badanie ginekologiczne, procedura wyjasniona krok po kroku, lacznie z pokazem slajdow. A kilka minut pozniej decyzja ze za 3 miesiace zaczynamy wiec leki poprzedzajace procedure i wtedy dostalismy cennik - wszytsko bylo wliczone w cene (poza lekami). Mialo byc 5200e i tak bylo. Nie zaplacilam ani grosza dodatkowo. Kasa miala wplynac im na konto najpozniej dzien przed punkcja.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Podobno są najlepsi ale trochę ich poniosło .
Są od przypadków beznadziejnych
Ale uciekam do quiron jestem zadowolona
 
Ostatnia edycja:
Do góry