reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

No i zrobiłam ten test owu,nie mam jak wrzucić fotki...:( Wyszła jedna blada kreska plus dopiero po fakcie wyszło,że one były,owszem,ważne do marca,ale zeszłego roku....czyli co,wynik niewiarygodny,co? Zaraz zamawiam nowe testy.
No powinno nic Tym testom być, ale jak coś jest po terminie to nie ufam :)
 
reklama
Dziewczyny jestem w szoku!!! Moja teściowa zrobiła pyszne mielone i ciapkapuste! Teść pierwsze co: proszę, tu masz przyprawy wszystkie :)
A ja pierwszy raz: nie dziękuję, nie trzeba!

Kurde, moja teściowa chyba czyta bb! :o

Mniam mniam [emoji7] moja mi dzisiaj przyniosła rolady! Jemy je od niedzieli tyle narobiła Hahaha [emoji23]
Ja tez studiowałam pedagogikę ale w kolegium [emoji6]
Nessi, ale cuda!![emoji7][emoji7]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jestem w szoku!!! Moja teściowa zrobiła pyszne mielone i ciapkapuste! Teść pierwsze co: proszę, tu masz przyprawy wszystkie :)
A ja pierwszy raz: nie dziękuję, nie trzeba!

Kurde, moja teściowa chyba czyta bb! :o
Ale by było gdyby to przeczytała [emoji2] teściowa zmienia się na lepsze? Czy to możliwe?[emoji53]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiesz, to nie tak ze usg wykryje wszystkie zrosty. Ale niektóre - moze te większe, moze akurat odpowiednio ułożone można na usg znaleźć. Zreszta nawet kiedyś mi gin pokazywał jak bolą te zrosty, tym drągiem od usg dotykając miejsca gdzie jest zrost - mówi zobacz, teraz bedzie cie bolec, i bolało. A np jak dotykał miejsca gdzie jest np jajnik to noc nie bolało. I tak mi wskazał gdzie mam te zrosty.
Ale oczywiście pewnie metoda diagnostyczna zrostów usg nie jest..
pytanie czego oczekujesz od gina - chcesz skierowanie na laparoskopię (to kolejna operacja)? Czy zeby jakimiś lekarstwami leczenie wprowadził jesli juz na usg przyuważy zrosty.

Zastanawiam sie jak histeroskopia sie diagnozuje zrosty. Przeciez jesli dobrze rozumiem histeroskopia to badanie poprzez szyjkę macicy, wewnątrz macicy. A zrosty sa głównie/jedynie na zewnątrz macicy, ewentualnie w jajowodach, ale to juz jak jest endometrioza. To jak histeroskopia moze do tych zewnętrznych dotrzeć?
Pamiętaj ze zrosty to nie oznacza od razu endometriozy. Moze te rzeczy ktore czytałaś straszne to bardziej tyczą sie endometriozy zaawansowanej. Ale zrosty tez tworzą sie u kobiet bez endometriozy, np chociażby po łyżeczkowaniu, czy każdej innej operacji.



--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku

Berthus czytalam glownie o zrostach po lyzeczkowaniu, kiedy to dochodzi do uszkodzenia endometrium i w tym miejscu, WEWNARZ macicy tworzy sie zrost. Histereskopia w takim wypadku pozwala na diagnostyke i leczenie bez przecinania powlok brzusznych jak w przypadku laparoskopii. Kolejne przeciecia to kolejne blizny i zrosty.

Czego oczekuje? Niczego nadzwyczajnego [emoji13] diagnozy i jesli trzeba to leczenia.
Przedwczoraj skonczyl mi sie okres. Wczoraj po przytulankach mialam caly papier toaletowy w brazowej mazi. I tak jest za kazdym razem. Tak serio to nie boli mnie tylko 1 pozycja. To nie jest normalne.

Ogolnie mam okropnego dola dzisiaj. Siedze w domu i ryczec mi sie chce. Tkwie w takim zyciowym zawieszeniu, w kraju ktorego szczerze nienawidze, inaczej, nienawidze siebie w tym kraju. Eee dobra nie bede Wam marudzic, umowilam sie do swojej terapeutki to jej bede gledzic.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
a u mnie 1 cykl z clo a mąż zajęty sesją... i chyba będzie doopa... przytulanki 1 raz w 9 dc, ovu podobno była też 9dc, ale ja czułam raczej 11dc... nie wiem. w każdym razie cykl u mnie leci szybko - do testowania został tydzień... tylko raczej przy tej częstotliwości to byłby cud... dlatego raczej nastawiam się na @ mam tylko nadzieję, że następny będzie lepiej obstawiony... choć najchętniej odpuściłabym liczenie, leki... ale niestety - już nie ten czas.
Uuu widzę, że obstawiasz złoty strzał &&& i powodzenia w cyklu
 
Berthus czytalam glownie o zrostach po lyzeczkowaniu, kiedy to dochodzi do uszkodzenia endometrium i w tym miejscu, WEWNARZ macicy tworzy sie zrost. Histereskopia w takim wypadku pozwala na diagnostyke i leczenie bez przecinania powlok brzusznych jak w przypadku laparoskopii. Kolejne przeciecia to kolejne blizny i zrosty.

Czego oczekuje? Niczego nadzwyczajnego [emoji13] diagnozy i jesli trzeba to leczenia.
Przedwczoraj skonczyl mi sie okres. Wczoraj po przytulankach mialam caly papier toaletowy w brazowej mazi. I tak jest za kazdym razem. Tak serio to nie boli mnie tylko 1 pozycja. To nie jest normalne.

Ogolnie mam okropnego dola dzisiaj. Siedze w domu i ryczec mi sie chce. Tkwie w takim zyciowym zawieszeniu, w kraju ktorego szczerze nienawidze, inaczej, nienawidze siebie w tym kraju. Eee dobra nie bede Wam marudzic, umowilam sie do swojej terapeutki to jej bede gledzic.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Możesz się wygadac my wysłuchamy[emoji8]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
rozumiem Twoje zdanie, ja jednak chciałabym móc zostać z maluszkiem w domu do 3 lat i nie mieć z tego powodu problemów z zapłaceniem rachunków. Po takim stwierdzeniu pada często zdanie - jak cię nie stać to nie miej więcej dzieci... cóż, gdyby moja sytuacja była inna to pewnie poczekałabym z kolejnym dzieckiem kilka lat - ustabilizowałabym sytuację zawodową, ale ja już nie mam kilku lat. nie wiem, czy mam kilka miesięcy. I choć to może trudne do zrozumienia - uważam, że w tym momencie mam prawo korzystać z ubezpieczenia, które opłacałam przez wiele lat. A poza tym - inwestuję w swoje dzieci, pracuję na ich utrzymanie, a one kiedyś będą utrzymywać tych, którzy teraz nie chcą mieć dzieci - bo to kosztuje, bo zobowiązania, bo bawić się nie można... czy to jest sprawiedliwe? Stany są wyjątkowo złym przykładem bo tam w większości nie ma w ogóle obowiązkowych ubezpieczeń. A ze mnie co miesiąc zus zżyna kilka dobrych tysięcy. Więc dlaczego nie mam w zamian żądać ubezpieczenia na czas opieki nad dzieckiem? Przy pierwszym nie skorzystałam z ubezpieczenia w ogóle - po 4 miesiącach musiałam wrócić do pracy. Przy drugim również - po 5 miesiącach. Przy trzecim powinnam była wrócić do pracy po roku. A składki płacę już 20 lat... I nigdy nie należałam do leniwych - zawsze ogarniałam 1,5 - 2 etaty, pracowałam 12-14 godzin na dobę. Podejrzewam, że zapłaciłam już więcej składek, niż większość ludzi na emeryturze przez całe swoje życie. A chcę tylko możliwości sprawowania opieki nad moim dzieckiem do 3 lat. To dużo?

Magoo, tylko ze ubezpieczenie nie ma tu nic do maternity leave. Ja ubezpieczenie mam a wiesz ile mi sie należy zwolnienia? Nic. Są stany które prawnie zapewniają 6 tygodni ([emoji23][emoji23][emoji23]) a są takie jak mój gdzie nic. Mozesz wziasc sobie uzbierany urlop i sick days zeby ci wyszło to 6 tyg i That's it [emoji52]
Ja prowadzę swój biznes wiec sie tym tak nie stresuje, nie zamierzam pracować do końca roku po urodzeniu czyli 4 miesiące. Ale nikt mi za to nie zapłaci. Wy macie w Polsce LUXUS z rocznym płatnym macierzyńskim, wierz mi.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jestem w szoku!!! Moja teściowa zrobiła pyszne mielone i ciapkapuste! Teść pierwsze co: proszę, tu masz przyprawy wszystkie :)
A ja pierwszy raz: nie dziękuję, nie trzeba!

Kurde, moja teściowa chyba czyta bb! :o
Ja tez dziś mielone robiłam tylko że u teściowej więc to ona jadła moje.A tak się chwalilam ze będę jadła w końcu i kogośo_O tak sie ojadlam ze ledwo dycham:szok:
 
reklama
Berthus czytalam glownie o zrostach po lyzeczkowaniu, kiedy to dochodzi do uszkodzenia endometrium i w tym miejscu, WEWNARZ macicy tworzy sie zrost. Histereskopia w takim wypadku pozwala na diagnostyke i leczenie bez przecinania powlok brzusznych jak w przypadku laparoskopii. Kolejne przeciecia to kolejne blizny i zrosty.

Czego oczekuje? Niczego nadzwyczajnego [emoji13] diagnozy i jesli trzeba to leczenia.
Przedwczoraj skonczyl mi sie okres. Wczoraj po przytulankach mialam caly papier toaletowy w brazowej mazi. I tak jest za kazdym razem. Tak serio to nie boli mnie tylko 1 pozycja. To nie jest normalne.

Ogolnie mam okropnego dola dzisiaj. Siedze w domu i ryczec mi sie chce. Tkwie w takim zyciowym zawieszeniu, w kraju ktorego szczerze nienawidze, inaczej, nienawidze siebie w tym kraju. Eee dobra nie bede Wam marudzic, umowilam sie do swojej terapeutki to jej bede gledzic.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz kazda z nas ma te lepsze i gorsze dni. Jutro będzie nowy dzień i będzie lepiej zobaczysz:)najważniejsze że chcesz sprawdzić co jest nie tak, ze chcesz się leczyć!!!!będzie dobrze kochana
 
Do góry