reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczne dziecko bardzo dużo pije wody w nocy

Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
3
Witam, mój 15 miesięczny synek wypija w nocy ok 800 ml wody plus pije 2razy po 150 mleka, to chyba trochę za dużo...
W ciągu dnia wypija ok 250 wody, czasem weźmie od babci parę łyków herbaty plus jakaś zupka na obiad. Soków nie chce pić. Więcej mu nie wcisnę w dzień bo odwraca głowę i nie weźmie.
Dzień wygląda tak: ok. 6 pobudka, ok 7 kasza na mleku mm (zjada 120 czasem 150) czasem jeszcze ok 8 zje od nas kawałeczek kanapki, ok 10:30-11owoc ze słoiczka lub kaszka z owocem (tej kaszki to tak z 90). Obiad tak ok 14 ale zje tylko jedno danie zupa lub drugie, później koło 17 jablko albo jakiś serek. Ok 19-19:30 je kaszę i znowu ok 120-150 ml czasem dodatkowo kawałeczek chleba z wedlinka.
Ok 20 kapiel i do łóżka, no i wtedy się zaczyna, nie usnie jak nie wypije min. 300 ml wody. I później budzi się kilka razy i chce wody a jak jest głodny to wody nie weźmie i jest ryk póki nie dostanie mleka, wtedy zasypia ponownie.
Dodam, że w dzień pije z niekapka a w nocy tylko z butli ze smokiem.
Już nie wiem co robić i jak go tego picia oduczyć.
 
reklama
Rozwiązanie
Mam podobny problem. Bruno ma teraz 16 miesięcy i od kilku miesięcy wypija duże ilości wody w nocy z butelki ze smoczkiem. Idąc spać po 20 nie zaśnie bez pierwszej 250ml, o północy uzupełniamy o kolejną butelkę a rano często już butla jest pusta i dostaje następną. Problemem jest nadmierne sikanie które mnie nie dziwi po tych ilościach wody ale budzi się nad ranem lub w nocy i codziennie musze go całego przebierać, czasem już dalej nie zaśnie. Robiłam mu badanie moczu i krwi jest w normie. Świetnie się rozwija chętnie je. W ciągu dnia dostaje tylko wodę z niekapka. Pije chętnie ale nie tak dużo. Dzień wygląda następująco: pobudka w godz 6-7 śniadanie jajko w różnej postaci z chlebem i masłem czasem wędlina lub kanapka z warzywna pastą...
1, 5 litra to jakieś ogromne ilości według mnie dla 15 miesięcznego dziecka...
Dla czego? każdy człowiek ma indywidualne potrzeby :) Za to moje dziecko nie wstaje w nocy, pije po każdym posiłku i upomina się o picie w ciągu dnia więc tak to wygląda, może nie zawsze te 1,5 litra ale w okolicy tego, mamy bidon 300 ml i na prawdę po obiadku po śniadanku w ciągu dnia, a to jogurcika popije albo chrupka :)
 
reklama
Refluks, suche powietrze, zaraz ktos Ci powie ze ma cukrzyce etc...... a Twoje dziecko normalnie potrzebuje sie napic i tyle. To jest jego sposob na zasniecie. Z czasem w nocy pił bedzie mniej. Jedynym minusem to mokre pieluchy a czasem moze i łóżeczko. Nie przejmuj sie bo ono z tego wyrosnie. Znam to z wlasnego doswiadczenia. Badania dziecku robilam bo kazdy zdziwiony ze tyle pije. A mi cóż.... trafilo sie takie "wodne" dziecie.
 
Może spróbuj zmienić dietę. Może dziecku chce się pić od nadmiaru cukru. Wg mnie zdecydowanie za dużo tych kaszek dajesz i jak na tak duże dziecko to trochę monotonne to menu. Dziecko prawie nie je chleba, nie piszesz nic o jajkach, wędlinie, owoców w sumie też mało i warzyw tylko kaszka i kaszka.
Jak dla mnie to za dużo nabiału. 2 razy mleko+ 2- 3 razy kaszka+ serek same nabiałowe posiłki i w dodatku mocno dosłodzone.
Podejrzewam, że pewnie kasza na mm typu instant. Może lepiej zamienić na jaglaną, albo jakieś płatki owsiane?
Ja nie jestem specjalistą od diety ale nawet na moje oko laika to za dużo cukru i nabiału i ...KASZKI!!

Moja córka w tym samym wieku jada kaszką na śniadanie raz na trzy dni. Mleko dostaje tylko na noc. Oprócz tego jada urozmaicone posiłki.
 
Dla czego? każdy człowiek ma indywidualne potrzeby :) Za to moje dziecko nie wstaje w nocy, pije po każdym posiłku i upomina się o picie w ciągu dnia więc tak to wygląda, może nie zawsze te 1,5 litra ale w okolicy tego, mamy bidon 300 ml i na prawdę po obiadku po śniadanku w ciągu dnia, a to jogurcika popije albo chrupka :)

Jeszcze pytasz? Nie wiesz o tym że nadmierne spożywanie płynów wypłukuję minerały, krew silnie się rozcieńcza. Może prowadzić to do wzrostu ciśnienia, a w potem do obrzęku mózgu! Dla okolo 12kg dziecka 360ml wody jest wystarczające.

Może spróbuj zmienić dietę. Może dziecku chce się pić od nadmiaru cukru. Wg mnie zdecydowanie za dużo tych kaszek dajesz i jak na tak duże dziecko to trochę monotonne to menu. Dziecko prawie nie je chleba, nie piszesz nic o jajkach, wędlinie, owoców w sumie też mało i warzyw tylko kaszka i kaszka.
Jak dla mnie to za dużo nabiału. 2 razy mleko+ 2- 3 razy kaszka+ serek same nabiałowe posiłki i w dodatku mocno dosłodzone.
Podejrzewam, że pewnie kasza na mm typu instant. Może lepiej zamienić na jaglaną, albo jakieś płatki owsiane?
Ja nie jestem specjalistą od diety ale nawet na moje oko laika to za dużo cukru i nabiału i ...KASZKI!!

Moja córka w tym samym wieku jada kaszką na śniadanie raz na trzy dni. Mleko dostaje tylko na noc. Oprócz tego jada urozmaicone posiłki.

Zgadzam się w 100% , mega monotonna dieta ,za dużo cukru. Sama pisałam tu o tym wcześniej. Mleczny posiłek owszem 2-3 razy dziennie ale mozna zrobić kakao czy samo mleko do kanapki, budyń, jogurt naturalny z zbożem, żółty ser, serek ziarnisty, naleśnik ......
Moje dziecko jest alergikiem ,nie może glutenu i białka mleka krowiego a ma dużo bogatszą diete.
 
Jeszcze pytasz? Nie wiesz o tym że nadmierne spożywanie płynów wypłukuję minerały, krew silnie się rozcieńcza. Może prowadzić to do wzrostu ciśnienia, a w potem do obrzęku mózgu! Dla okolo 12kg dziecka 360ml wody jest wystarczające.



Zgadzam się w 100% , mega monotonna dieta ,za dużo cukru. Sama pisałam tu o tym wcześniej. Mleczny posiłek owszem 2-3 razy dziennie ale mozna zrobić kakao czy samo mleko do kanapki, budyń, jogurt naturalny z zbożem, żółty ser, serek ziarnisty, naleśnik ......
Moje dziecko jest alergikiem ,nie może glutenu i białka mleka krowiego a ma dużo bogatszą diete.

Wyniki krwi mamy bardzo dobre :) młody dobrze się czuje mieliśmy Tomografie jakiś czas temu i mamy co 6 tygodni usg główki bo jesteśmy pod opieką neurologa, na prawdę nic mu nie jest, młody pije tyle ile chce, jak nie chce to nie pije odstawia bidon :)
 
Jeszcze pytasz? Nie wiesz o tym że nadmierne spożywanie płynów wypłukuję minerały, krew silnie się rozcieńcza. Może prowadzić to do wzrostu ciśnienia, a w potem do obrzęku mózgu! Dla okolo 12kg dziecka 360ml wody jest wystarczające.



Zgadzam się w 100% , mega monotonna dieta ,za dużo cukru. Sama pisałam tu o tym wcześniej. Mleczny posiłek owszem 2-3 razy dziennie ale mozna zrobić kakao czy samo mleko do kanapki, budyń, jogurt naturalny z zbożem, żółty ser, serek ziarnisty, naleśnik ......
Moje dziecko jest alergikiem ,nie może glutenu i białka mleka krowiego a ma dużo bogatszą diete.
1150 ml płynów powinno wypijac dziennie 13 kg dziecko :) akurat mój wykracza poza siatki centylowe lekko bo ma 85 cm wzrostu o waży blisko 13 kg ;) poczytaj w encyklopedii na każdy kilogram do 10 kg powinno pić 100ml wody na każdy kolejny kg 50 ml a od 20kg na każdy kolejny 20 ml :)
 
1150 ml płynów powinno wypijac dziennie 13 kg dziecko :) akurat mój wykracza poza siatki centylowe lekko bo ma 85 cm wzrostu o waży blisko 13 kg ;) poczytaj w encyklopedii na każdy kilogram do 10 kg powinno pić 100ml wody na każdy kolejny kg 50 ml a od 20kg na każdy kolejny 20 ml :)
Encyklopedia czyli gazeta.pl;) nie zapominaj że dzieci piją mleko zupy itp
 
reklama
Postaram się zmienić dietę. Kaszki kupuję takie z torebki :-( musli nie chce, wypluwa. Próbowałam też kaszę manna ale też nie zje. Z owoców to tylko jabłka, gruszki, czasem truskawki nic innego nie chce (dziwne to bo kaszki smakowe je wszystkie). Z wędlin to czasem mu parowke wcisnę, czasem uda się jajko ale tylko w postaci jajecznicy, natomiast naleśników nie tknie.
Z warzyw to tylko pomidora uwielbia. A i co dziwne to jadlby co chwilę cytrynę (jak ją zobaczy to aż piszczy) -dostaje czasem plasterek do polizania trochę bo w sumie nie wiem czy mu wolno. Podobnie jest z ogórkami konserwowymi.
No i chyba wybiorę się z nim do lekarza zrobić badania moczu (2miesiace temu były ok)
 
Do góry