reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Dołączył(a)
22 Lipiec 2016
Postów
1
Witam.
Przeszukałam cały internet chyba i nic nie znalazłam konkretnego. A mianowicie.....
Mam synka dwa latka. Około 98 cm wzrostu waga ok 13 kg. Poszukuje fotelika wygodnego do tysiąca zł. Oczywiście z jak najwyższymi notami w testach. Mieszkam w UK raz na pół roku jeździmy do rodziny do Polski. Z racji tego iż jest to podróż bardzo długa ok 20 godzin szukam fotelika który chociaż troszkę będzie się rozkładał aby maluch mógł się przespać. Obecnie mam fotelik ferrari ale jest on tak kiepski że muszę go wymienić. Ponadto szukam fotelika w grupie 9-36 kg. Tak wiem że w tym przedziale foteliki nie są najlepsze ale wieżę że pomożecie coś fajnego wybrać.
Dzisiaj byłam w dwóch sklepach ( tylko tyle moje miasto posiada z fotelikami) w jednym zaproponowano mi AVIONAUT ROYAL ( nie znalazłam konkretnych opinii ani żadnych testów na tym foteliku ) oraz CYBEX PALLAS M-FIX ( taki rodzaj fotelika odpada ponieważ dziecko nie ma wogóle miejsca w foteliku, moje maleństwo jest strasznie ruchliwe, przy dłuższej podróży lubi sobie pomachać nóżkami a w tym foteliku nie ma mowy o takich ruchach). Błagam pomózcie.....
 
reklama
Rozwiązanie
My również nie wiedzieliśmy który fotelik wybrać i jak poprawnie zamontować w samochodzie, więc pojechaliśmy osobiście do salonu fotelików samochodowych, nazywają się fotelik.info, tam wszystkiego się dowiedzieliśmy, kupiliśmy bezpieczny fotelik i teraz jesteśmy spokojni o naszego synka w czasie podróży.
ja tez szukalam cos co sie nadaje na dalsza podroz ( w moim przypadku to 10 godz) z mozliwoscia rozlozenia. zdecydowalam sie na maxicosi 2waypearl. tylko ze do tego jest potrzebna stacja i wychodzi przez to drozej niz 1000 zl. moze na necie bedzie gdzies do kupienia taniej.
 
My mamy kiddy guardianfix pro, fotelik z przedziału 9-36, z półką, mocowanie izofix, wysokie oceny w testach, oparcie odchyla się w takim stopniu jak oparcia w samochodzie (jeżeli fotele w waszym samochododzie nie są regulowane to można go tylko minimalnie odchylić, ale jeżeli mają regulację to będzie wygodny). Kupowaliśmy go prawie 3 lata temu za ok 900 zł. Co prawda nie był testowany na tak długich trasach, ale przy kilku godzinnej jeździe się sprawdza. Teraz na necie widzę tylko wersję "pro 2" na Ceneo od 1050 zł.
 
W kategorii 9-36 nie ma fotelików z super notami. To po prostu niemożliwe, aby było coś dobrego dla roczniaka (ok. 9 kg) i dla 10 latka... My mamy teraz fotelik Chicco Oasys 2/3 (siedzi nawet w nim córka na mojej profilówce:)) i bardzo polecam, choć to kategoria od 15 do 36 kg i od 90 cm wzrostu. Twój Synek ma 98 cm, więc pasuje. Może poczekaj te parę miesięcy, aż przytyje i kup z tej kategorii? Nasz ma wysokie noty w testach ADAC (4 gwiazdki, w tym 4 za bezpieczeństwo). Łatwo i szybko się go montuje, fajnie można go rozłożyć, gdy dziecko zaśnie. Moja córka na zdjęciu poniżej nie miała skończonych 3 latek. Pasowała do fotelika Oasys 2/3 wzrostem, a wagowo też jej brakował kilogram chyba. Pomyśl czy nie lepiej tak zrobić niż kupować 9-36 :)
 

Załączniki

  • 13052688_1155204694512166_1165454327_o.jpg
    13052688_1155204694512166_1165454327_o.jpg
    144,9 KB · Wyświetleń: 664
Jeśli chodzi o foteliki cybex z ta osłona tułowia to absolutnie nie, ta osłona przy wypadku może zgnieść dziecku narządy wewnętrzne! My tez jeździmy do Polski okol 10h, syn ma fotelik z grupy 9-36 rozkładamy do pozycji półleżącej i uważam ze jest to dość dobry fotelik - espiro kappa, kosztuje nieco ponad 400zl. Ale tak naprawdę na twoim miejscu zastanowiłabym się nad fotelikiem rwf montowanym tyłem do kierunku jazdy. Najbezpieczniejsze rozwiązanie, na pewno kupie taki dla córki i drugiego syna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polecam zestaw 2wayFamily od Maxi-Cosi. Na początek jest baza na isofix 2wayFix do której wpinamy fotelik dla dziecka do ok 9 miesiąca, a później w tę samą bazę wpinamy fotelik dla większego dziecka-co ważne, dziecko nadal może jeździć tyłem do kierunku jazdy, co jest mega bezpieczne. Baza do auta ma sygnalizację świetlną i dźwiękową, więc mamy pewność, że fotelik jest wpięty prawidłowo. Nosidełko bez problemu wpinamy w większość wózków, szczególnie jak ktoś lubi wózki X-landera. W Lublinie np. można wszystkie te produkty obejrzeć w sklepie Nibyland na Gospodarczej 27. Mają też stronę i sprzedają internetowo Link do: Nibyland Lublin - bezpieczeństwo i komfort Twojego dziecka
 
reklama
Jaki fotelik jest odpowiedni dla dwulatka? 14 kg/90 cm. Przy wyborze na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Bezpieczeństwo swoją drogą ale i funkcjonalność fotelika.
 
reklama
Jaki fotelik jest odpowiedni dla dwulatka? 14 kg/90 cm. Przy wyborze na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Bezpieczeństwo swoją drogą ale i funkcjonalność fotelika.
Bezpieczeństwo przede wszystkim :-) sposób na kupno odpowiedniego fotelika: pojedź do sklepu samochodem, w którym będziesz woziła dziecko i z dzieckiem, pod które będziesz kupowała fotelik- inaczej się nie da. Sprzedawca posadzi dziecko w foteliku samochodowym i zapnie je i wtedy się dowiesz, czy ten fotelik będzie dobry czy inny. Ważne aby fotelik miał zabezpieczenie głowy przed uderzeniami bocznymi, nie wszystkie to mają. Poza tym masz wybór - isofix czy pasy, czarny, czy różowy, takiej firmy czy innej. Bez przymiarki nie ma tematu. Jeśli Twoje dziecko waży aktualnie 14kg to będziesz potrzebowała fotela tak naprawdę już 15-36 kg, chociaż nasuwa się pytanie, w jakim foteliku dziecko wozisz teraz? Bo jest fotelik 9-18kg który później rozkłada się na 15-36kg to jest fotelik HUSKY firmy babySafe, na Youtube można obejrzeć prezentację tego fotelika przez panią Gadżet :) albo na tej stronie na samej dole jest filmik: Link do: Fotelik samochodowy Husky
 
Do góry