reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród -prywatnie czy państwowo?

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2011
Postów
5
Hej dziewczyny!
Jak uważacie gdzie jest lepiej? W prywatnych placówkach czy państwowych?
Czy są wśród Was osoby, które kiedyś rodziły w prywatnym szpitalu a teraz zdecydowały się na poród w państwowym?

Wszelkie opinie wspomogą moją pracę magisterską :)

Czym się kierujecie wybierając szpital?
 
reklama
Myślę, że kwestia nie rozchodzi się o to czy placówka jest prywatna czy państwowa tylko kto tam pracuje i w jakich warunkach. Ja będę rodzić w szpitalu na Karowej, państwowo, znam tę placówkę (leżałam tam w trakcie starania się o dziecko), mój lekarz prowadzący pracuje w tym szpitalu, wiem, że opieka jest tam dobra (znajome tam rodziły) i wiem, że warunki są dobre. To wszystko co jest mi potrzebne do wyboru szpitala.
 
Hej.Ja oczywiście jestem za państwowm, w prywatnych nawet dobrego zaplecza do ratowania dziecka i matki nie mają i jak coś się dzieje to i tak przewożą do państwowego.W prywatnym musisz zapłacić w państwowym też mżesz zapłacic za salę oddzielną czy opiekę po porodzie.
Moim zdaniem lekarz nie musi pracować w tym szpitalu w którym chce się rodzic, bo jeśli rodzi się naturalnie to i tak położna wszystko robi.
Informacje odnośnie szpitali biorę od znajomych i od pracowników, bo sama pracuję w ochronie zdrowia więc znam kilka osób w różnych szpitalach;) (na szczęście)
 
Ja rodziłam w szpitalu prywatnym, ale z podpisaną umową z NFZ. Za nic nie płaciłam. I czułam się fantastycznie. Podejście do pacjenta jest niesamowicie ważne! Dobre warunki też pomagają przetrwać trudne chwile. Miałam cc i czułam się naprawdę świetnie. To prawda, nie było komplikacji, nie wiem, jak w takim wypadku by się sprawy potoczyły, jednak gdybym miała rodzic drugi raz, dokonałabym podobnego wyboru.
 
Wypowiem się za Zołzę, bo rodziłam w tym samym szpitalu :)) Szpital św. Anny w Piasecznie. Ja również polecam, mały kameralny oddział, położne rewelacyjne, podejście do pacjentek położnych i lekarzy bez zarzutów.. Przy następnym porodzie również ten szpital wybiorę.
 
reklama
Wydaje mi się, że lepiej rodzić prywatnie. Z państwowymi placówkami jest trochę jak na loterii- czasem są swietne warunki, a niestety ( to zdarza się cześciej) jest kiepsko. Prywatny poród mam za sobą- rodziłam w szpitalu Medicover i gorąco polecam. Profesjonalna opieka lekarska, rewelacyjne warunki, mega komfort, prawie w ogóle się nie stresowałam :)
 
Do góry