reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny poratujcie .. sprawdzałam na stronie juz są moje wyniki z wczoraj , jednak do lekarza mam dzwonić w poniedziałek po południu. Wszystkie wyniki wzorowe kwas foliowy wit b d tsh jednak mam wysoki wynik homocysteiny bo prawie 18 ! Czy któraś z was tak miala ? Czy to może mieć wpływ na procedurę in vitro?
 
reklama
To straszne! Jak mozna komukolwiek tak powiedziec...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Napisalam wtedy owej Pani ze to straszne slowa i ze nawet wrogowi nie powinno sie tak mowic;(I tym bardziej ktos jak ona starajaca z czwartym transferem , niektore osoby chyba JuZ na mozg im siada Z bezsilnosci pogoni za posiadaniem dziecka ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny poratujcie .. sprawdzałam na stronie juz są moje wyniki z wczoraj , jednak do lekarza mam dzwonić w poniedziałek po południu. Wszystkie wyniki wzorowe kwas foliowy wit b d tsh jednak mam wysoki wynik homocysteiny bo prawie 18 ! Czy któraś z was tak miala ? Czy to może mieć wpływ na procedurę in vitro?
Poziom homocysteiny kazala mi zrobic pani genetyk po wyniku dodatniej mutacji mthfr
Moj poziom homocysteiny za 1 razem byl 8.8 niby w normie ale do ciazy podobno najlepiej zeby bylo ponizej 8 a nawet mniej.
Proponoealabym zrobic badanie na mthfr mutacje v- leiden i mutacje genu protrombiny.
Podwyzszona homocysteina prowadzi do zakrzepicy zawalu udaru. A przy staraniach moze powodowac krwiaki i utrudnic zagniezdzenie
Zbija sie ja witamina b6 b12 i kwasem foliowym ale dobrze byloby zbadac czy nie ma sie zaburzen metylacji czyli mthfr wlasnie. Wowczas trzeba brac metylowane formy witamin. I raczej ciaza na heparynie
 
Kochane pochwale sie bo tak sie ciesze ze antybiotyki poprawily jakosc ilosc i ruch plemnikow
smile.gif
huraa
I tak mamy morfologie 18%
Prawidlowy akrosom w 54% plemnikow
Pojawilo sie troche plemnikow o ruchu postepowym wolnym hehe wolne plywaki
A to dopiero 2 tygodnie po antybiotyku licze na dalsza poprawe do czasu punkcji
Poprawa jest moze nie wielka w porownaniu do nasienia w ktorym nie ma problemu ale dla nas jest duza
smile.gif

A mowia ze z nasieniem niewiele da sie zrobic
Odliczam dni do wtorku i uruchamiam machine czas start stymulacji
smile.gif

Cudzie trwaj :)

Kochana ciesze Sue bardzo i trzymamy mocno


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję:*
Na razie chciałabym jeszcze próbować na swoich, z tym że stymulacja letrozolem, nie gonadotropinami ( dużo tańsza a efekt podobny). W ostateczności zdecyduję się na adopcję jajek.
Bardzo mi przykro że tym razem sie nie udalo[emoji20]. Ja tez mam bardzo niskie amh bo ledwo 0,2 i tez ze stymulacji dwie komorki z czego jedna tylko sie zaplodnila u nas dochodzi jeszcze bardzo slabe nasienie i szanse marne zarodek nie dotrwal do transferu. Sama procedura plus leki do stymulacji wyniosla 15tys w tej kwocie nie ma badan za same badania zaplacilismy kolejne 5 tys. Lekarz stwierdzil ze mamy oboje wielki problem i u mnie nie da sie zrobic wiele, aby dac szanse na wieksze powodzenie ivf zaproponowal biorstwo komorek a dla męża leki na polepszenie nasienia. Sa dni ze zapominam ze ide z programem KD i jestem nastawiona pozytywnie pelna nadziei z wielkim poczuciem ze sie uda ale gdzieś powraca mysl czy dobrze zrobilam czy moze mozna bylo probowac i probowac z wlasnymi komorkami ale poprzednia porażka tak bardzo bolala ze nie wiem jak bym zniosla kolejną. Życzę Ci dużo wytrwałości bo mi chyba trochę zabrakło i niech kolejne podejscie bedzie tym szczesliwym dla ciebie. Cos kiedys pisalas ze program biorstwa jest drogi ogolnie np. invimed posiada dwa programy biorstwa "biorstwo zwenetrzne" koszt 17tys i "biorstwo wewnętrzne" koszt nie pamietam dokladnie kwoty ale ok 11-12tys mam nadzieje ze nie bedziesz musiala kozystac z tej opcji i ze sie UDA[emoji4] tego Ci życzę.
 
A mogę zapytać co to za antybiotyk i jaką macie ilość w milionach?
Recepte od gina dosralismy na doxycykline i biseptol. Ale poniewaz biseptol jest bardzo silnie dzialajacy a nie chcielismy zeby wszystkie plemniki zostaly nim wybite :) co wiazaloby sie z odroczeniem wszystkiego na 3 miesiace. Po konsultacji z urologiem zdecydowalismy ze zostaniemy przy samej doxycyklinie przez 3 tygodnie
Ilosc w mln 58 a w ejakulacie 52
 
reklama
Kochane pochwale sie bo tak sie ciesze ze antybiotyki poprawily jakosc ilosc i ruch plemnikow
smile.gif
huraa
I tak mamy morfologie 18%
Prawidlowy akrosom w 54% plemnikow
Pojawilo sie troche plemnikow o ruchu postepowym wolnym hehe wolne plywaki
A to dopiero 2 tygodnie po antybiotyku licze na dalsza poprawe do czasu punkcji
Poprawa jest moze nie wielka w porownaniu do nasienia w ktorym nie ma problemu ale dla nas jest duza
smile.gif

A mowia ze z nasieniem niewiele da sie zrobic
Odliczam dni do wtorku i uruchamiam machine czas start stymulacji
smile.gif

Cudzie trwaj :)

Gosiu super wieści trzymam [emoji110] [emoji110] [emoji110] za wasze podejscie [emoji4]
 
Do góry