reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Hahaha ale mnie rozbawilas[emoji23] W ta ponura pogodę potrzeba trochę śmiechu. No ale masz racje pewnie jest to czasochlonne. Narazie zbieram fakty na ten temat. A te pieluszki wielokrotnego użytku to nie trzeba prasować one wyglądają jak pampersy i maja wkłady. Nie zmienia to faktu,ze pewnie łatwiej jest z jednorazowka. Poza tym spotkałam sie z opinia, ze pieluchy pampers mogą być szkodliwe, i mogą zawierać ołów??? Slyszalyscie o tym? Szczerze nie zaglebialam sie w temat. Teraz po prostu szukam alternatywnych rozwiązań i tez jestem ciekawa czy to sie sprawdza. Z drugiej strony mnie mama wychowala na tetrach bo nie miała wyjścia i jakoś dala rade wiec jak bedzie trzeba to tez poradze [emoji12] Wiem wiem zaraz będą opinie ze to inne czasy były, z tym ze do niektórych rozwiazan z przed lat sie wraca[emoji5] - tylko mowie.

nzjddqk3g9zni0wq.png
Wkłady prasuje sie

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Hahaha ale mnie rozbawilas[emoji23] W ta ponura pogodę potrzeba trochę śmiechu. No ale masz racje pewnie jest to czasochlonne. Narazie zbieram fakty na ten temat. A te pieluszki wielokrotnego użytku to nie trzeba prasować one wyglądają jak pampersy i maja wkłady. Nie zmienia to faktu,ze pewnie łatwiej jest z jednorazowka. Poza tym spotkałam sie z opinia, ze pieluchy pampers mogą być szkodliwe, i mogą zawierać ołów??? Slyszalyscie o tym? Szczerze nie zaglebialam sie w temat. Teraz po prostu szukam alternatywnych rozwiązań i tez jestem ciekawa czy to sie sprawdza. Z drugiej strony mnie mama wychowala na tetrach bo nie miała wyjścia i jakoś dala rade wiec jak bedzie trzeba to tez poradze [emoji12] Wiem wiem zaraz będą opinie ze to inne czasy były, z tym ze do niektórych rozwiazan z przed lat sie wraca[emoji5] - tylko mowie.

nzjddqk3g9zni0wq.png
Nie słyszałam o ołowiu w pampkach. Ale co teraz szkodliwe nie jest i w czym chemii nie ma??? Mleko to nie mleko, bo wapnia nie zawiera. Warzywa i owoce taż naładowane świństwem, nie wspomnę już o rybach i obecnej w nich rtęci. Taki niestety jest świat, w którym żyjemy[emoji20] najlepiej to mieć swoją kurkę, świnkę i krówkę, mały staw i kawałek ogródka. Ale mało kto ma na to czas, bo trzeba money zarabiać. Dlatego w tym 21 wieku cieszę się, że mój synek urwie sobie z grządki marchewkę i schrupie ze smakiem (chociaż wie, że marchewki się biorą z ogródka, a nie ze sklepu[emoji12] ). I jak się uda mleko od gospodarza zdobyć, to też wypijemy. Choć tyle naturalnych produktów.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Gina86 Co do spania to ja zawsze spałam na prawym boku, ale od początku ciąży taka pozycja potęgowała u mnie mdłości... Co do wstawania w nocy też już się przyzwyczaiłam, nie zasnę ze świadomością, że pęcherz mam pełny [emoji3]

W sprawie pieluszek to chyba postawię na wygodę i jednorazówki.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też zakochana w Anex[emoji1] koleżanki miały i zadowolone. Przemawia do mnie szczególnie waga stelaża z gondolą (2 piętro). Nic o tak niskiej wadze w podobnej cenie niestety nie ma. Ale ostatnio dowiedziałam się, że spacerówka nie rozkłada się do całkowitego poziomu. Czyli dzieciaczek zawsze trochę będzie podniesiony.

Ja też planuję w przyszłym miesiącu zakup rogala. Śpię dobrze, a nawet cudownie, nie przeszkadza mi kilkukrotne wstawanie do toalety. Dziewczyny nie panikujcie tak z tym spaniem na lewym boku. Można spać na prawym również, tak mówią ostatnie badania. Ja śpię jak mi wygodnie, poza spaniem na brzuchu. Jak się obudzę na wznak to też nie wpadam w panikę. Poza tym raczej się nie da całej nocy przespać na jednym boku, bo człowiek zdrętwieje cały. A w ciąży to już szczególnie. Także dajcie na luz, to nie powód do stresu[emoji12]

Tradycyjnie spacer za mną. Staram się codziennie te 45 min pomaszerować, czy pogoda czy deszcz. Najlepiej rano, żeby mieć z głowy. Bo potem to tylko obiad i kanapowanie z książką. Przymierzam się też do jakiś spokojnych ćwiczeń ale w domciu. A Wy się ruszacie coś???

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja też codziennie spaceruje, a od wczoraj zaczęłam chodzić na basen ( dopiero dostałam pozwolenie od ginekologa).
 
Hej dziewczyny co do aktywności to też chodzę codziennie na spacery min 1h..obojetnie czy pada czy święci słońce..chcialabym też zacząć ćwiczyć coś więcej i zastanawiam się nad jakimiś zajęciami.. .tęskni mi się też za orbiterkiem...moze zacznę na nim spacerowac

A co do spania To myślałam że u mnie będzie ż tym ciężko bo do tej pory zasypialam tylko na brzuchu i nie wyobrażałam sobie innej pozycji...pierwsze miesiące ż zasypianiem było ciężko ale przez wieczorne mdłości, układała m dodatkowe poduszki i dawalam radę tylko na plecach zasnąć ż wysoko uniesiona głowa.. .A teraz to zasypiam bez problemu na lewym boku, do toalety wstaje 2/3 razy ale też się przyzwyczailam, chyba chodzę w takim półsnie [emoji4]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny co do aktywności to też chodzę codziennie na spacery min 1h..obojetnie czy pada czy święci słońce..chcialabym też zacząć ćwiczyć coś więcej i zastanawiam się nad jakimiś zajęciami.. .tęskni mi się też za orbiterkiem...moze zacznę na nim spacerowac

A co do spania To myślałam że u mnie będzie ż tym ciężko bo do tej pory zasypialam tylko na brzuchu i nie wyobrażałam sobie innej pozycji...pierwsze miesiące ż zasypianiem było ciężko ale przez wieczorne mdłości, układała m dodatkowe poduszki i dawalam radę tylko na plecach zasnąć ż wysoko uniesiona głowa.. .A teraz to zasypiam bez problemu na lewym boku, do toalety wstaje 2/3 razy ale też się przyzwyczailam, chyba chodzę w takim półsnie [emoji4]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Na brzuchu to długo jeszcze nie pospisz..

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
U mnie brzuch bardzo widoczny i spanie na brzuchu odpada, przyzwyczaiłam się, bo ogólnie bardzo lubialam tak spać. Dwa tygodnie do wizyty:) co do wózka to mam na oku Camarelo Avenger z fotelikiem MaxiCosi. Ale mam koleżankę która jest w tematach wózkow bo pracuje w tej branży więc skorzystam z jej pomocy.
 
reklama
U mnie brzuch bardzo widoczny i spanie na brzuchu odpada, przyzwyczaiłam się, bo ogólnie bardzo lubialam tak spać. Dwa tygodnie do wizyty:) co do wózka to mam na oku Camarelo Avenger z fotelikiem MaxiCosi. Ale mam koleżankę która jest w tematach wózkow bo pracuje w tej branży więc skorzystam z jej pomocy.
Ja mialam camarello carera sprzedalam ze.względu na spacerowke: barierka ochronna(pałąk) bardzo nisko tuz nad samymi nozkami i daleko od dziecka. Moze cos się zmienilo przez 2 lata ale jak patrze po zdjeciach to jest tak samo. Kolezanka tez sprzedala z tego wzgledu i corka pare razy jej sie wywrocila(malo stabilna). Jak masz kolezanke to lepiej podpytaj
 
Do góry