reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka w ciazy

Kup sobie sanprobi ibis i wez 2 tabletki naraz to jest 1 z najlepszych probiotykow ja 3/4ciazy mialam biegunki tylko on mi pomagal polecila mi go moja ginka naprawde dziala cuda.
 
reklama
Witam
Czy na biegunkę mogę zastosować Raphacholin C ? Zapisała mi to lekarka ale jakoś się boję to wziąć ...w dawce. 3x1.

Mam nadzieję, że poinformowałaś lekarza, że jesteś w ciąży. Raphacholin C to jest lek typu Amol - nikt nie badał jego skuteczności, ale przez wiele lat stosowania zyskał pewne uznanie w środowisku medycznym. Rzeczywiście, to nie jest typowy lek na biegunkę - raczej pomoże pozbyć się z organizmu szkodliwej substancji, która tę biegunkę wywołała. Bo trzeba zdawać sobie sprawę, że rozwolnienie to reakcja obronna organizmu, który chce się jak najszybciej pozbyć tego, co mu szkodzi poprzez wydalenie na zewnątrz. Popularne leki typu stoperan zatrzymują biegunkę, a tym samym szkodliwą substancję w organizmie, dlatego zwłaszcza w ciąży nie będą zalecane!

Jeśli nie musisz wychodzić z domu, to na Twoim miejscu, po prostu dzielnie czekałabym aż to się wszystko skończy. Pij dużo wody! Jeśli następnego dnia nie będzie poprawy, skonsultuj się jeszcze raz z lekarzem. Dobrze też skontaktować się z ginekologiem - oni zwykle lepiej wiedzą, jakie leki można stosować w ciąży niż lekarze rodzinni.
 
Lepiej poradzić się lekarza przed zastosowaniem Smecty. Działa ona podobnie jak Steoperan, czyli zwiększa wchłanianie wody w jelicie grubym, a więc hamuje biegunkę. A tak, jak pisałam wcześniej lepiej, żeby coś, co zaszkodziło, jak najszybciej zostało usunięte z organizmu. Temu służy biegunka.

Z tego się orientuję to Smectę mogą stosować już niemowlęta, więc pewnie i kobietom w ciąży nie szkodzi, ale uważam, że to ginekolog prowadzący powinien podjąć decyzję o stosowaniu leku.
 
Nie wierzę... Ekspert bb a pisze że smecta i stoperan mają podobne działanie...? Jezu Chryste, a biedne dziewczyny pewnie wierzą że jak ktoś jest ekspert, to warto ufać w jego widzę. Smecta to diosmektyd, działający w śluzówce przewodu pokarmowego,a stoperan to loperamid czyli pochodna opioidu... Jak można napisać że to podobnie działa?! Jedynie zgodzę się że jak się nie wie samemu to lepiej zapytać lekarza. ALE NA PEWNO NIE TUTEJSZYCH "EKSPERTÓW"!!!
 
reklama
Nie wierzę... Ekspert bb a pisze że smecta i stoperan mają podobne działanie...? Jezu Chryste, a biedne dziewczyny pewnie wierzą że jak ktoś jest ekspert, to warto ufać w jego widzę. Smecta to diosmektyd, działający w śluzówce przewodu pokarmowego,a stoperan to loperamid czyli pochodna opioidu... Jak można napisać że to podobnie działa?! Jedynie zgodzę się że jak się nie wie samemu to lepiej zapytać lekarza. ALE NA PEWNO NIE TUTEJSZYCH "EKSPERTÓW"!!!

Podobne działanie, to nie znaczy - takie samo działanie. Podobne działanie nie oznacza również, że leki muszą zawierać taką samą substancję aktywną. Obydwa leki łagodzą objawy biegunki, dla mnie to jest podobne działanie i to wyjaśniłam w swoim poście.

Może zamiast podważać czyjąś wiedzę, trzeba dokładniej czytać?
 
Do góry