reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

tych siedzeń w bagażniku to jesteśmy świadomymi i takie auta z góry odrzuciliśmy (a jest ich większość w tej kategorii niestety :(). mąż bierze pod uwagę chrysler town&country, honda odyssey (dopytałam męża i ona ma odkurzacz :)) i toyota sienna. zobaczymy co się trafi, bo chcemy używany a dużo ich tak na rynku wcale nie ma
Chrysler town&country bardzo polecam mieliśmy taki w wersji 7osobowej z silnikiem ponad 3 l (nie pamiętam dokladnie) z gazem, wcale dużo nie palił bi nam wychodziło ok 17 l gazu na 100 km i powiem że bardzo wygodny fajnie się prowadził a parkować lepiej niż zwykła osobowka, niektóre mają wbudowane dvd i to też super sprawa jak jechałam nad może z dzieciakami to tylko bajki oglądały a ja spokojnie prowadziłem i wszyscy zadowoleni. Teraz troje mężowi że jak znajdzie taki to ma mi kupić hihi.
 
reklama
Mi się również podoba ten wózek Baby Merc Faster, ładna też mają kolorystykę.. :)
Wlasnie o tym modelu mowie Baby Merc Faster, trzeba przyznac ze podobny jest wizualnie do Adamex Barletta ale wydaje mi sie ze merc ma wiecej fajnych zestawien kolorystycznych, no ale to jiz rzecz gustu :) ciekawa jest jak sie sprawuje ta firma bo opinii tak malo.
 
Takich jaj to tu dawno nie było, żeby w dzień kilkanaście stron naskrobać :D Przeczytałam, ale już zapomniałam część wątków :p

Co do wątku zamkniętego to ja jestem na tak. Może jestem dziwna, ale ja tam mam pewien dyskomfort związany z tym, że każdy może to wszystko czytać, oglądać zdjęcia. Działamy pod nickami, ale ja chętnie bym się Wam przedstawiła ;) Ale nie w miejscu gdzie każdy troll może zrobić print screena i wrzucić na np "beka z mamusiek" czy coś :p

Ja też jeszcze nic nie kupiłam - wstrzymuje się do połówkowych i wtedy zacznę :) więc nie jesteś sama :)
Spodnie z hm też kupiłam I miałam takie samo odczucie jak Ty po ich przymierzeniu - mega wygodne :)
My z mężem ostatnio w Smyku oglądaliśmy wózki i bardzo nam się spodobał Bebetto Tito (w porównaniu do innych wydawał się bardzo dobrze wykonany).. Niestety w internecie nie ma używek.. A chcieliśmy kupić używany wózek.
A mam pytanie odnośnie łóżeczek - musimy z mężem zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne że względu na to, że często wyjeżdżamy..
Przypadło nam bardzo do gustu takie:
Link do: Chicco Łóżeczko Dostawne Next2Me Silver - Ceny i opinie - Ceneo.pl
Zdaję sobie sprawę, że ono będzie na krócej niż takie standardowe, ale na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej komfortowe że względu na to, że można je przystawic do łóżka.. I sama już nie wiem..





Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja mam chicco next2me i osobiście jestem bardzo zadowolona, ALE... ;) Rzeczywiście przydaje się tylko przez jakieś pół roku, więc jeśli masz nadmiar gotówki to warto, jeśli nie to jeszcze to przemyśl bo potem jest trochę żal, że "tyle kasy, a już trzeba chować do piwnicy" :D

Wiem, dlatego myślę, że lepszą opcją jest posadzenie jednego ze starszaków z przodu.

A próbowaliście gdzieś skonsultować czy nie zmieszczą się 3 foteliki z tyłu? My się wybieramy aż do Warszawki na taką optymalizację :) Żeby nam pokombinowali i zmieścili 3 foteliki w drugim rzędzie. Niby mamy minivana, ale prawda jest taka, że dla dzieci najbezpieczniejszy jest drugi rząd. Siedzenie z przodu też nie jest do końca bezpieczne dla dziecka, spróbujcie się z kimś skonsultować :)

Dzięki dziewczyny, wstyd mi za moje myśli, ale widzę że nie jestem sama.
Mam jedną, zdrową córkę, teraz będzie (mam nadzieję) zdrowy syn, a może kiedyś jeszcze jedne dziecko będziemy mieć. [emoji5]

Spoko, w drugiej ciąży byłam tak nastawiona na drugiego chłopaka, że jak się okazało, że jednak dziewczynka to się 3 razy pytałam czy jest pewna ;) Straszne uczucie zawodu. A dzisiaj sobie nie wyobrażam, że mogłabym nie mieć córy <3
 
@ZUZA.80 : Miałas rację, to chyba jakaś wirusówka ten mój brzuch.. Córka w piątek jak wracałyśmy ze szkoły "zwróciła" w aucie cały szkolny obiad :/ Myślałam, że jej zaszkodził albo coś było nie halo, bo przez weekend było okej. Ale mąż dziś wrócił z pracy i spędził sporo czasu w łazience, do tego ma dreszcze i temperaturę. Mnie caly dzień boli brzuch i jest mi nuedobrze. Zjadłam śniadanie, a potem dopiero kromeczkę chleba na kolację bez niczego.. Córka była szczepiona na rota i jak coś przynosiła z przedszkola/ szkoły to zawsze łagodnie przechodziła tego typu wirusy. I to jest też info dla Was- jak będziecie się zastanawiać nad dodatkowymi, płatnymi szczepieniami to polecam Wam zdecydować się na to przeciw rota. Za każdym razem jak córka "łapała" wirus to trzymało ją 1 dzień, no może 2. Ale nie mieliśmy potrzeby jechać do szpitala z powodu odwodnienia, bo z reguły córka była po prostu słaba, bez apetytu i zaledwie parę razy lądowała w łazience.
Teraz ona w pełni sił i energii, a my 2 zdechlaki leżymy w łóżku i się grzejemy pod kołdrą :/
a jednak :( zdrówka dla Was!
 
Dziewczyny wiem, że już wiele razy o tym tutaj pisałyscie, ale czy możecie wrzucić te ustawę na którą się powołać u lekarza? Bo zanim ja ją znajdę na forum to mnie ranek zastanie.
Z góry dziękuję:)
 
Ja bym się zastanowiła nad zwykłym turystycznym z podwieszeniem. Bo to raczej będzie na krótko. Jak Ci maluch zacznie wstawać w 8-9 mcu, to będzie do wymiany.

My z mężem bardzo dużo jeździmy samochodem. I mamy zwykłe, które nam się super sprawdza. Syn się w nim pewnie będzie mieścił do 3 roku życia.

Niby teraz hotele i DW oferują łóżeczka turystyczne, ale jakoś mnie one nie przekonują i fakt że spało w nim jakieś dziecko i nie było po nim czyszczone to takie [emoji19]. Wolę mieć swoje.



Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie tak zakładamy, że po prostu jak dziecko zacznie się podnosić to zmienimy to łóżeczko na zwykłe turystyczne, a to po prostu sprzedamy :)
U nas nie tyle chodzi o hotele.. Co o to, że moi i męża rodzice mieszkają daleko od nas, więc wiadomo, że średnio 2 weekendy w miesiącu będziemy spać poza domem :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olasec, a czy mogłabyś zmierzyć ile cm szerokości ma ten fotelik ? Miałabym jakieś minimalne pojęcie o ile jest węższy od obecnego. Dzięki z góry ;)
A spytam jeszcze z ciekawości. Czy ten zagłówek co można podnosić i regulować pasy jak dziecko rośnie jest na stałe ? Jeśli tak to czy nie jest dziecku ciasno ?
Nie wiem czy to moje wymysły ale np. maxi Cosi nie ma takiego zagłówka i wydaje mi się, że dziecko ma więcej miejsca na głowę o_O ale moge sie mylić, bo na żywo jeszcze nie widziałam :p
 
Ostatnia edycja:
Jeju, ja też jutro znowu będę musiała robić badania - a tak strasznie mi się nie chce! ;)
Co do połówkowego to mam w czwartek (22+5) i mam nadzieję że młoda będzie współpracowała :)
W kwestii wózków się nie powiem bo doświadczenia nie mam - miałam taki sam wtedy jak i teraz, a o innych nie wiem NIC ;)

Co do rozczarowania płcią to przerobiłam to na własnej skórze - choć bardziej można by powiedzieć, że po prostu za bardzo się nastawiłam po USG genetycznym, gdzie wyszło, że będzie raczej chłopak... I jak już jest się bardzo nastawionym, i nagle okazuje się, że to jednak pomyłka, bo będzie dziewczyna to jest się (przynajmniej ja byłam) w totalnym szoku, że jak to tak? ;) Przyznaję, że dla mnie to był cios - bo jasne, że chce się zdrowego malucha, bezpiecznie donoszonego do porodu! Ale jak juz wszystko wygląda tak idealnie, czuje się ruchy, przeszło się przez ten newralgiczny pierwszy trymestr, to płeć ma jakieśtam znaczenie ;) Teraz już jestem prawie oswojona z tym, że będę miała córkę - choć nadal sukieneczki, falbanki, tiule, spineczki mnie trochę przerażają :D Ale jak już ją zobaczę na żywo, to to wszystko przestanie mieć znaczenie, jestem tego w 100% pewna :)
 
reklama
Cześć wszystkim
Dołączam i ja do mam czerwcowych Termin na 01.06, ciąża 3. Jest już syn i córa a teraz będzie druga córcia Jestem już po usg połówkowym-wszystko ok.

Któraś z Was pytała o wózek Peg Perego. Miałam spacerówkę Pliko P3. Bardzo funkcjonalny wózek. Teraz zastanawiam się między Peg Perego Book Completo a Cybexem Balios S. No i ten Cybex chyba wygra
A co do fotelika to fajny jest Cybex Cloud, który ma możliwość rozłożenia go do pozycji na płasko. Super sprawa, bo dziecko nie jest zgarbione w foteliku ( nie jest ułożone w taką łódeczkę).
 
Do góry