reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

Dziewczyny, jakieś opinie o Salve, albo o szpitalu w Sieradzu i Poddębicach? Ktoś ma jakieś doświadczenia?


Hej, napiszę o Salve - bardzo pozytywne wrażenie jeśli chodzi o sam szpital tzn warunki- czysto, przestronnie, nowocześnie. Ja pod koniec ciązy wybrałam się z mężem żeby szpital zobaczyć (i polecam to bo warto się oswoic gdzie co się znajduje). Mimo iż nie byłam umówiona oprowadzał nas ordynator dr Wiliński. Rozmowa spokojna, rzeczowa, konkretne informacje na co się przygotować i już. Ostatecznie wybrałam Medeor tylko dlatego że wyznaczyli mi tam wczesniej termin na cc chociaż bardziej ciągnęło mnie jakoś do Salve.
 
reklama
Chyba warto wznowić/ uruchomić temat.
Kto Was prowadzi? Jesteście z kogoś wybitnie zadowolone lub nie? Ja byłam w 6 tygodniu prywatnie u dr Agnieszki Szukały. Generalnie wizyta jak najbardziej w porządku ale bede chyba szukać innego ginekologa ze względu na koszta (280zl wizyta z usg i opisem)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


Że kur****wa ile??????? Ja u dr Perenc za każdym razem mam usg ze zdjeciami na pamiątkę, badanie ginekologiczne, ważenie, wizyta trwa spokojnie, bez pośpiechu, telefon zawsze ma wyciszony, nie ponagla, rzeczowo wyszstko tłumaczy. Koszt 120 zł.
 
Hej, w Salve czy Medeor już nie płacisz. W 36tc umawiasz się na tzw wizytę kwalifikacyjną do porodu. Zwykle robi je ordynator oddziału lub jego najbardziej zaufany lekarz. W Medeor kwalifikacje robi dr Krajewski, w a Salve ja miałam u Waldemara Lecha. Na takiej wizycie przedstawiasz komplet dokumentów i ustalasz czy poród naturalny czy masz wskazania do cc. Wyznaczają Ci termin cc i już.
Ja teraz jestem w 29 tyg. Czyli czekam do 36 tyg i wtedy się umawiam na kwalifikacje ? A do cesarki to co trzeba im przedstawić , jakiś konkretny dokument ?
Pytam bo wcześniej (w poprzedniej ciąży) chciałam bardzo rodzić naturalnie, ale miałam paraliż połowy ciała i neurolog zabronił naturalnego porodu. Teraz natomiast chyba wolałabym już cesarkę. Z moim lekarzem jeszcze o porodzie nie rozmawiałam , gdyż skupialiśmy się na razie na tym by ciąża nie obumarła.
 
A jak wygląda taka wizyta kwalifikacyjna w medeorze ?

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziś miałam wizyte kwalifikacyjną w salve u dr Lecha. Powiem tak - człek mega nieprzyjemny , jak dla mnie nie powinien mieć styczności z kobietami w ciąży.
O przyjemnościach już pisałam , teraz konkrety.
Kwalifikacji nie przeszłam ponieważ chcę cesarkę a nie mam skierowania od lekarza "specjalisty" z informacją , że nie mogę rodzić naturalnie. Czyli kwitując - bez papierka CC mi nie zrobią. Jak powiedziałam , że kobieta po jednym CC ma prawo wybrać sposób drugiego porodu to mi odpowiedział , że to sobie rada położników tak wymyśliła . On mnie na CC zapisać nie może, chyba, że przyniosę papierek .
W przyszłą sobotę mam wizytę u swojego lekarza , zobaczymy co ten mi powie , bo zapewniał mnie , że żaden lekarz nie może odrzucić mojego wyboru.
W Medeorze wiem , że też jest wizyta kwalifikacyjna ale chyba po 34 tyg

Tak czy siak jestem wściekła
 
Hej dziewczyny. Czy ktoras z was chodzi lub chodzila do dr Biesiady na Cielskiej w Medeorze? Wlasnie wtbieram sie do niego 15.03 i mam obawy, poniewaz jestem teaz w 7t1d ciazy i bylam tydzien temu na Bazarowej u dr Migdal i zle mnie b.potraktowala. Tyle dobrego z niej, ze dala mi skier.na usg i slyszalam bijace serduszko naszej kruszynki.
 
Ja miałam zaświadczenie od neurologa i niekt z tym nie dyskutował. Dr Lech jest specyficzny, ale bez przesady. Ja pamietam ze chciałam coś tam powiedzieć o ciązy, o moim stanie zdrowia, pokazać wyniki badań a on mówi :Ja poprowadzę tą rozmowę, dobrze? - no to się zamknęłam, zaświadczenie do cc wziął, zajrzał w kajet z terminami porodów, zadzwonił do Salve, powiedział by mnie dopisali i już. Jak pisałam- w Medeorze wyznaczyli mi cc dzień wcześniej niż w Salve i tylko dlatego tam się zgłosiłam, ale nie załuję.
 
Hej dziewczyny. Czy ktoras z was chodzi lub chodzila do dr Biesiady na Cielskiej w Medeorze? Wlasnie wtbieram sie do niego 15.03 i mam obawy, poniewaz jestem teaz w 7t1d ciazy i bylam tydzien temu na Bazarowej u dr Migdal i zle mnie b.potraktowala. Tyle dobrego z niej, ze dala mi skier.na usg i slyszalam bijace serduszko naszej kruszynki.

Ludzie, naprawdę ja polecam dr Perenc. Co piszecie to się w głowie nie mieści- że lekarz niejako z łaski dał skierowanie na USG? No ludzie..21 wiek, to jest standard.
 
No niestety z łaski mi dała skierowanie na usg. Wcześniej zanim dowiedziałam się o ciązy bylam u tej pani i stwarzala pozory milej. Robilam cytologie u niej i rowniez udg kontrolnie. Gdy po raz 2 poszlam wiedzac juz, ze jestem w ciazy a przy tym odbierajac i z nadzieja skonsultowania cytologi i usg, to dala mi do reki wyniki i kazala czytac samej czy jest ok. Sory, ale to nie jest normalne. Teraz gdy mowilam jej, ze jestem w ciazy nawet mnie nie zbadala,nie pytala o samopoczucie i czy biore chocby kwas foliowy, wiec mi nie mow, ze cos hest w 21 wieku w stsndardzie
 
reklama
ciezko trafic na dobrego lekarza. Ja chodze do dr. Pietrzaka do Medicover, ale tam wizyty trwaja 15min :/ na usg kieruje zupelnie gdzie indziej, wiec troche dziwnie,ze lekarz prowadzacy nigdy nie zobaczy usg. niby fajnie bo mam wszystkie badania za darmo i usg tez super jakosci w przychodni, ktora zajmuje sie typowo diagnostyka —Diason, ale jak spytalam ost lekarza jak moge sie z nim konraktowac w razie jakichs naglych dolegliwosci to powiedzial, ze trzeba zapisac sie na wizyte. Troche slabo. Chyba jak juz ciaza bedzie bardziej zaawansowna (teraz 10tc4d)to zaczne chodzic gdzies prywatnie. Najlepiej by bylo do jakiegos lekarza ktory potem bedzie w szpitalu gdzie bym rodzila. Ale takie cuda sie chyba nie zdazaja;)
 
Do góry