reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

hcv przeciwciała, toksoplazmoza igg igm, cmv igg igm
Taką listę do Mikołaja dostałam na pierwszym skierowaniu na badania z krwi, do tego miałam tam jeszcze hiv i tsh, wr :)

No i krzywą cukrową mam za sobą, jeszcze pani mi dała lepszą glukozę, jak zobaczyła moją, tą zachwalaną przez Was cytrynową. Martwi mnie mój wynik cukru na czczo, bo 106 i poważnie obawiam się cukrzycy. Wyniki odbiorę w czwartek, bo akuratnie mam gienia, to się zobaczy się.
 
reklama
Otóż to . Ja właśnie przed wczoraj skończyłam kolejna kurację ale nie wiem czy faktycznie pomogło .. ja mam troszkę mniej odkąd stosuje probiotyk lactovaginal, wyparzam majtki , nie uprawiam seksu , i wycieram się papierowymi ręcznikami :D
Ja w poprzedniej ciąży normalnie mialam non stop , co lepiej to zaraz znowu powracało ale seks był czasem codziennie i może przez spermę tak miałam :D teraz seks jest raz na miesiąc i tego problemu juz nie mam :p
 
Dokładnie. Też bym się bała i raczej nie wyspala. A malutka spała z Wami czasem na waszym łóżku ? Nie balas się , że spadnie lub ja przygnieciecie ?

Jak ją brałam w nocy na karmienie to karmiłam ją na leżąco i najczęściej po prostu zasypiałam i mała też. Jak się przebudziłam to odkładałam ją z powrotem do łóżeczka. Do rana jak była maleńka to chyba nie spała z nami nigdy. Łóżko mieliśmy spore to całkiem jak śledzie nie spaliśmy. Do tej pory do nas nieraz w nocy przyjdzie i włazi pomiędzy nas i śpimy już do rana. Ale teraz w nowym domu to już łóżko specjalnie chciałam szersze żeby w miarę wygodnie było w trójkę.
 
A ja ide w sobotę wkoncu na krzywą cukrową , właśnie dzwoniłam do prywatnej przychodni zapytac czy potrzebne jest skierowanie, i ile kosztuje . Chce isc prywatnie bo w poczekalni mają kanapy wiec lepiej sie bedzie siedzialo tyle czasu czy się na chwile ewentualnie położyć .Wizyte mam dopiero za tydzień w czwartek i pewnie wtedy bym dostała skierowanie na NFZ na glukozę , ale ja nie chce bo tam mają krzesla i dużo ludzi więc tak średnio tyle czasu czekac w nie wygldnym miejscu i na czczo po wypiciu tego paskudztwa..a tak już na wizyte do gin pójdę z wynikami i nie będę musiała iść na nfz :p
Kosztuje 30 zł i musze swoja glukozę miec :)
 
oliwiapatrycja Mówisz dużo ludzi w poczekalni. Ja pierdziu, ale dzisiaj w diagnostyce było luda rano... normalnie tłok. Po raz pierwszy wykorzystałam swój stan, bo bym ze dwie godziny w poczekalni sterczała, a jak bym doczekała, to by mi badania nie przeprowadziła kobitka, bo po 10 tego nie robią (bo na czczo, 2h trwa i takie tam). Ale za to po 10 nie było ludzi w ogóle i tak właśnie będę do końca ciąży tam chodziła (na zwykłe badania).

A ta cytrynowa glukoza, dla informacji tych kobitek, które jeszcze nie robiły, smakuje jak mocno przesłodzony, ciepły i wygazowany 7up :p
 
Mówisz dużo ludzi w poczekalni. Ja pierdziu, ale dzisiaj w diagnostyce było luda rano... normalnie tłok. Po raz pierwszy wykorzystałam swój stan, bo bym ze dwie godziny w poczekalni sterczała, a jak bym doczekała, to by mi badania nie przeprowadziła kobitka, bo po 10 tego nie robią (bo na czczo, 2h trwa i takie tam). Ale za to po 10 nie było ludzi w ogóle i tak właśnie będę do końca ciąży tam chodziła (na zwykłe badania).
U nas w diagnostyce właśnie największe kolejki we wtorek. Ja tak tydzień temu byłam od 8 do 11. Ale w poniedziałek jest luz jak zawsze chodziłam. Same pielęgniarki mówiły że wtorki to pogrom
 
To muszę takie kupić :) podobno najlepsze na tą ranę po nacięciu :blink:

Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
 
U nas w diagnostyce właśnie największe kolejki we wtorek. Ja tak tydzień temu byłam od 8 do 11. Ale w poniedziałek jest luz jak zawsze chodziłam. Same pielęgniarki mówiły że wtorki to pogrom
Nie wiem dlaczego, ale ludzie coś mają do poniedziałków, najlepiej, przynajmniej kiedyś tak było, załatwiało się sprawy w poniedziałki rano, wszelkiej maści biura, urzędy świeciły rano pustkami.
 
A ja ide w sobotę wkoncu na krzywą cukrową , właśnie dzwoniłam do prywatnej przychodni zapytac czy potrzebne jest skierowanie, i ile kosztuje . Chce isc prywatnie bo w poczekalni mają kanapy wiec lepiej sie bedzie siedzialo tyle czasu czy się na chwile ewentualnie położyć .Wizyte mam dopiero za tydzień w czwartek i pewnie wtedy bym dostała skierowanie na NFZ na glukozę , ale ja nie chce bo tam mają krzesla i dużo ludzi więc tak średnio tyle czasu czekac w nie wygldnym miejscu i na czczo po wypiciu tego paskudztwa..a tak już na wizyte do gin pójdę z wynikami i nie będę musiała iść na nfz [emoji14]
Kosztuje 30 zł i musze swoja glukozę miec :)
Ja chyba też tak zrobię[emoji5] i pójdę sobie za tydzień[emoji5]
Ja dziewczyny mogę polecić octenisept do psikania na ranę krocza po nacięciu. Do mycia używałam płynu do higieny intymnej chyba z ziaji wtedy, teraz przerzuciłam się na lactacyd. Jest dużo lepszy. Ale to nie marka płynu jest najważniejsza po porodzie. Ten octenisept na prawdę mi przynosił ulgę i szybko się zagoiło. Poza tym używałam go też do pępuszka małej zanim nie odpadł. Na szkole rodzenia nam położne o nim powiedziały i faktycznie dobry był. Teraz kupie taką dużą butelkę chyba 250 ml bo wtedy kupiłam 2 lub 3 małe. A jak zostanie to można go używać zamiast wody utlenionej na rany i nie szczypie w ogóle.
Też słyszałam, że octenisept robi cuda i warto go używać [emoji5] i dla siebie i do pępka. A podobno najlepiej potem podmywać się zwykłą woda, bez żadnych środków[emoji39]
 
reklama
Macie szybki sposób na wysuszenie spodni ? Wrzuciłam je za późno do pralki, nie zauważyłam , że są brudne na tyłku.. a na białych widać i będą miały z 2godz na wyschnięcie :D przy tej pogodzie to trochę za mało :D a przed 17 muszę wyjechać na badanie :oops::laugh2:
 
Do góry