reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No to jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji. Moja szyjka ostatnio miała 26 mm. Mąż z synem właśnie poszli do wesołego miasteczka...chciałam iść, ale rozsądek podpowiada żeby odpuścić...tym bardziej, że spojenie dziś mocno boli...
P.s. oglądacie ślub Harry'ego i Meghan?:) chciałabym wyglądać w połogu jak Kate:D
Ja oglądałam!!!:happy2::happy2::happy2: Z pupą wysoko na poduszce hehe
 
reklama
No to jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji. Moja szyjka ostatnio miała 26 mm. Mąż z synem właśnie poszli do wesołego miasteczka...chciałam iść, ale rozsądek podpowiada żeby odpuścić...tym bardziej, że spojenie dziś mocno boli...
P.s. oglądacie ślub Harry'ego i Meghan?:) chciałabym wyglądać w połogu jak Kate:D
Dobrze ze odpuściłaś;) ile możesz tyle odpoczywaj. Mi w ciagu 1dnia ile poszla w dół..a właśnie przez tydz. bardzo bolalo mnie spojenie i boki..rozwarcie mi sie zrobilo..nie wiem czy jedno z drugim ma cos wspolnego ale lepiej dmuchac..:) a Kate nom...super...moje marzenie..
 
Dobrze ze odpuściłaś;) ile możesz tyle odpoczywaj. Mi w ciagu 1dnia ile poszla w dół..a właśnie przez tydz. bardzo bolalo mnie spojenie i boki..rozwarcie mi sie zrobilo..nie wiem czy jedno z drugim ma cos wspolnego ale lepiej dmuchac..:) a Kate nom...super...moje marzenie..
Oj nie strasz mnie:( mam nadzieję kurczę, że nie będzie źle... Mąż w poniedziałek jedzie na 3 dni na delegacje...teściowa do mnie przyjedzie to pewnie te 3 dni będę leżeć plackiem:) bo to kochana kobietka jest. A w domu ostatnio więcej robię, bo mąż chodzi jakiś ciągle zmęczony..
 
Oj nie strasz mnie:( mam nadzieję kurczę, że nie będzie źle... Mąż w poniedziałek jedzie na 3 dni na delegacje...teściowa do mnie przyjedzie to pewnie te 3 dni będę leżeć plackiem:) bo to kochana kobietka jest. A w domu ostatnio więcej robię, bo mąż chodzi jakiś ciągle zmęczony..
Na pewno u Ciebie bedzie ok:) nie zamarwiaj sie. kazdy przypadek inny dlatego trzeba miec sie na bacznosci;) ja też właśnie wiecej robie bo moj M pada..po pracy..:/
 
Jestem z Wami Dziewczyny którym się skrocily szyjki i nie tylko! Musi być dobrze! Chociaż mój luz gdzieś zniknął... boję się wizyty w środę, bo ostatnio trochę "poszalalam", a prawda taka, że z synem w ciąży z szyjka 22 mm już do szpitala mnie wzięli...A teraz szyjka 24-28 mm w ciagu 8 tyg... w środę będzie 28+5 więc szwu ani pessara zakładać nie będą... no nic, zobaczymy.
a czego maja nie zakladac? pessar to w sumie zawsze można, na szew za późno bo w takich późnych tyg moze zalożenie drażnić szyjke..a pessar mi teraz zalozyli w 31 tyg na szyjke miedzy 10-15mm i z rozwarciem 1.5palca:)
 
Hej dziewczyny. Jestem nowa na wątku. Za chwile się w nim rozczytam, a teraz się przedstawię. 24 tydz , termin na 12.09ciąża 4 poród 3. Dwie córki , 8i9 lat. Ciąża od początku z problemami ale teraz głównym i najważniejszym jest moja „zwariowana” szyjka . W poprzedniej ciąży zagrożenie porodem przedwczesnym bodajże od 29 tyg. Leżenie w domu leki. Teraz szyjka ma trzy cm lekarz ostrzega przed skracaniem. Kazał dużo odpoczywać , brać nospe magnez luteinę.
 
Na pewno u Ciebie bedzie ok:) nie zamarwiaj sie. kazdy przypadek inny dlatego trzeba miec sie na bacznosci;) ja też właśnie wiecej robie bo moj M pada..po pracy..:/


a czego maja nie zakladac? pessar to w sumie zawsze można, na szew za późno bo w takich późnych tyg moze zalożenie drażnić szyjke..a pessar mi teraz zalozyli w 31 tyg na szyjke miedzy 10-15mm i z rozwarciem 1.5palca:)
A no widzisz...To zobaczymy. Jak będzie trzeba o niech zakładają. Mam nadzieję jednak, że będzie wszystko dobrze...
Swoją drogą chyba jakieś przesilenie że nasi mężczyźni tak padają...;) ,nie no dużo robią, a ja wiele bym dała by spokojnie posprzątać i obronić dom po swojemu...
 
Hej dziewczyny. Jestem nowa na wątku. Za chwile się w nim rozczytam, a teraz się przedstawię. 24 tydz , termin na 12.09ciąża 4 poród 3. Dwie córki , 8i9 lat. Ciąża od początku z problemami ale teraz głównym i najważniejszym jest moja „zwariowana” szyjka . W poprzedniej ciąży zagrożenie porodem przedwczesnym bodajże od 29 tyg. Leżenie w domu leki. Teraz szyjka ma trzy cm lekarz ostrzega przed skracaniem. Kazał dużo odpoczywać , brać nospe magnez luteinę.
Witamy serdecznie na forum. :) 3 cm nie jest jeszcze tak źle. Oszczędzaj się, jak najwięcej lez, a wszystko będzie dobrze!:)
 
Moj to samo twierdzi, że jeśli szyjka się skróciła to nie ma możliwości żeby się wydłużyła bo jak ? Dlatego ważne jest mierzenie szyjki przez jednego lekarza na tym samym sprzęcie ! Wystarczy że inny lekarz inaczej zmierzy i stąd inne wymiary

Mi lekarz powiedział ze jeżeli jest nacisk głowicy usg na szyjkę to w pomiarze wychodzi dłuższa. Dlatego ważne jest badanie u tego samego lekarza i na tym samym sprzęcie. I tez mówil ze sie nie wydluzy. I faktycznie początkiem wiosny miałam 3,8 później 4,1 u innego lekarza poczym po dwóch tyg 3. Wiec teraz co tydz przez trzy tyg kontrola u jednego i jeżeli będzie się skracać będziemy myśleć. Dobry pomiar to podstawa.
 
reklama
Witamy serdecznie na forum. :) 3 cm nie jest jeszcze tak źle. Oszczędzaj się, jak najwięcej lez, a wszystko będzie dobrze!:)

Mam taka nadzieje. Zdecydowałam się na ciąże po ośmiu latach , i jest upragniony syn ... główny problem to ciężko znaleźć dobrego lekarza któremu można zaufać. Ja już się przejechałam
 
Do góry