reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg - jest szansa na bliźniaki?

evii91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2015
Postów
27
Witajcie mamusie bliźniaków i więcej :) Mam do was takie pytanie, nigdzie nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Zastanawiam się czy mam szansę na bliźniaki. Cykle mam 30 dniowe. W 26 dniu cyklu zrobiłam dwa testy plytkowe. Były wyraźnie pozytywne, 27 dnia cyklu zrobiłam beta hcg i wyniosła 190,76. Po czterech dniach, czyli dzień po spodziewanej miesiączce i 31 dniu cyklu wyszlo mi 1310, 47 czyli dwudniowy przyrost wyszedł 162,6 %. Po kolejnych 2 dniach w 33 dzień cyklu powtórzyłam hcg i wyszło 2762,34 czyli dwudniowy przyrost wyszedł okolo 106%. Jak myślicie, to pojedyncza ciąża na pewno czy jednak jest mała szansa?
 
reklama
Z mojej bety specjalnie nie wyglądało na bliźniaki. Podwajała się z tego co pamiętam. Ale chyba super wysoka nie była. Ciężko mi sobie przypomnieć, bo to było w lutym.
 
A nie pamiętasz może ile dni po spodziewanej miesiączce robiłaś hcg? Albo tak orientacyjnie czy też wynik w okolicach miesiączki był w tysiącach? Nie muszą być dokladne liczby. Wizytę mam dopiero 26 września. Zwariuje chyba do tego czasu. I co dziwne dopiero dziś mam pełne 5 tygodni a WC ciągle odwiedzam, jeść mi się ciągle chce i o dziwo brzuszek mi widać. A należę do szczupłych drobnych osób. Na dodatek poprzednie ciążę dopiero było widać w 4 - 5miesiacu. A przy tej już mam lekko okrągły brzusio.
 
A nie pamiętasz może ile dni po spodziewanej miesiączce robiłaś hcg? Albo tak orientacyjnie czy też wynik w okolicach miesiączki był w tysiącach? Nie muszą być dokladne liczby. Wizytę mam dopiero 26 września. Zwariuje chyba do tego czasu. I co dziwne dopiero dziś mam pełne 5 tygodni a WC ciągle odwiedzam, jeść mi się ciągle chce i o dziwo brzuszek mi widać. A należę do szczupłych drobnych osób. Na dodatek poprzednie ciążę dopiero było widać w 4 - 5miesiacu. A przy tej już mam lekko okrągły brzusio.
Ja robiłam betę przed @. Gdzieś w 25-26 dc. Pierwsza chyba była niższa niż 1000.
 
Czyli dopiero okaże się na usg. Już tyle się nasluchalam. Niska beta były bliźniaki, wysoka beta było jedna. Co do płci też się nasluchalam sprzecznych. No i też niby że dziecko szybko rośnie, ale szczerze mówiąc nie znam się i nie wiem jak jest. Moje dwie córki urodziłam malutkie bo w 38 Tc pierwsza 2790, a w 36 Tc druga z waga 2550. Więc już sama nie wiem co myśleć. Żałuję że wtedy nie robiłam testu z krwi. Czyli muszę czekać w niepewności ponad 3 tyg.
 
Witajcie mamusie bliźniaków i więcej :) Mam do was takie pytanie, nigdzie nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Zastanawiam się czy mam szansę na bliźniaki. Cykle mam 30 dniowe. W 26 dniu cyklu zrobiłam dwa testy plytkowe. Były wyraźnie pozytywne, 27 dnia cyklu zrobiłam beta hcg i wyniosła 190,76. Po czterech dniach, czyli dzień po spodziewanej miesiączce i 31 dniu cyklu wyszlo mi 1310, 47 czyli dwudniowy przyrost wyszedł 162,6 %. Po kolejnych 2 dniach w 33 dzień cyklu powtórzyłam hcg i wyszło 2762,34 czyli dwudniowy przyrost wyszedł okolo 106%. Jak myślicie, to pojedyncza ciąża na pewno czy jednak jest mała szansa?
Nie spotkałam się nigdzie z potwierdzeniem ze duze przyrosty świadczą o ciąży mnogiej.
 
A ja tak słyszałam, ale w praktyce u mnie nie bardzo się sprawdziło.

@evil91 - masz 2 córki i jeszcze chcesz blizniaki?
Ja się załamałam jak się dowiedziałam, że dwa są. Byliśmy przerażeni. W sumie dalej jesteśmy, ale już na klatę to wzięliśmy :)
 
reklama
Witajcie mamusie bliźniaków i więcej :) Mam do was takie pytanie, nigdzie nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Zastanawiam się czy mam szansę na bliźniaki. Cykle mam 30 dniowe. W 26 dniu cyklu zrobiłam dwa testy plytkowe. Były wyraźnie pozytywne, 27 dnia cyklu zrobiłam beta hcg i wyniosła 190,76. Po czterech dniach, czyli dzień po spodziewanej miesiączce i 31 dniu cyklu wyszlo mi 1310, 47 czyli dwudniowy przyrost wyszedł 162,6 %. Po kolejnych 2 dniach w 33 dzień cyklu powtórzyłam hcg i wyszło 2762,34 czyli dwudniowy przyrost wyszedł okolo 106%. Jak myślicie, to pojedyncza ciąża na pewno czy jednak jest mała szansa?
Ja z kolei przyrosty miałem po 300% i ciaza pojedyncza :) więc byś nie wiem czy przyrost bety może obrazowac czy ciąża pojedyncza czy bliźniacza
 
Do góry