reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg - jest szansa na bliźniaki?

W sumie mi się marzyły od dawna trzy córki, a ostatnio chyba hormony mi szaleją, do tego ciągle widzę słodkie bliźniaki i mi się zachciało. Nie wiem czemu. Nie boję się obowiązków, zawsze wiem, że sobie dam radę. Może też dlatego że u mnie w rodzinie wszyscy mają po 3-4dzieci i bardzo podoba mi się obraz takiej rodziny. Zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu jak widzę takie pary z gromadka maluchów. Zresztą to już chyba tak jest, że jak się w dużej rodzinie wychowa, to już jest się przyzwyczajonym. Ja jestem 7 żyjącym dzieckiem moich rodziców :)
 
reklama
Czyli dopiero okaże się na usg. Już tyle się nasluchalam. Niska beta były bliźniaki, wysoka beta było jedna. Co do płci też się nasluchalam sprzecznych. No i też niby że dziecko szybko rośnie, ale szczerze mówiąc nie znam się i nie wiem jak jest. Moje dwie córki urodziłam malutkie bo w 38 Tc pierwsza 2790, a w 36 Tc druga z waga 2550. Więc już sama nie wiem co myśleć. Żałuję że wtedy nie robiłam testu z krwi. Czyli muszę czekać w niepewności ponad 3 tyg.
Ja jak wyżej pisałam. Przyrosty 300%. Ciąża pojedyncza. Córka urodzona 36+4 z waga 2450g. Więc z bety chyba nie ma co się domyślać czegokolwiek :)
 
Jeśli chodzi o przyrosty to podobno wzrost o powyżej 200% może sugerować dziewczynkę. Jak niżej to chłopiec.
 
Sugeruję tu raczej ciąże pojedynczą. Większe przyrosty mogą rzeczywiście świadczyć o tym, że to dziewczynka. U mnie się to sprawdziło.
 
Jak by była pannica to by było super, bo tak po cichu mam nadzieję na trzecią księżniczkę :) No ale zobaczymy co los pokaże :) siostra za to ma 4 synów, tzn ten ostatni w drodze a reszta to już MIX :)
 
26 mam wizytę więc zobaczymy czy jedna czy 2 szt się kluja, bo mam po cichu nadzieję na dwójkę dalej, chociaż już po waszych przykładach z utracona nadzieję. A co do płci też się okaże bo widać że każda też ma inne doświadczenia. Prenatalne wstępnie mam na 22 października. Więc już coś będzie widać.
 
26 mam wizytę więc zobaczymy czy jedna czy 2 szt się kluja, bo mam po cichu nadzieję na dwójkę dalej, chociaż już po waszych przykładach z utracona nadzieję. A co do płci też się okaże bo widać że każda też ma inne doświadczenia. Prenatalne wstępnie mam na 22 października. Więc już coś będzie widać.
A dlaczego dopiero 26.09. masz tą wizytę??
 
reklama
Dobrze się czuje, beta fajnie rośnie. To będzie około 8 tydzień więc już serduszko będzie bić. Wcześniej mało co widać, a kwas foliowy biorę już od 4 miesięcy więc nic więcej nie potrzeba robić :) Zresztą i tak muszę iść prywatnie bo moja lekarka już na ten rok nie ma terminów.
 
Do góry