reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Ciężko wyjaśnić ale nie były to nitki, po prostu świeża krew.
Bidna ta Twoja malutka... :( mam nadzieje, ze teraz juz bedzie dobrze!

Pokazecie swoje maluszki? Ciekawa jestem jak wyrosli :) Tak sobie pomyslalam, ze moze wrzucimy ich fotki, a pozniej jesli nie chcecie tak w necie zostawiac ich zdjec, zawsze mozna zedytowac post i usunac :) Tutaj moj Ksawcio, 12 pazdziernika skonczy 3 miesiace, wazy obecnie 5,900
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestesmy juz w domu, malutka miala rozerwana delikatnie skore przy odbycie i dlatego była krew w kupie. Wszystkie badania wyszły dobrze, kamień z serca mi spadł.
No i moje dziecko nareszcie przestało płakać, mamy syrop na refluks plus dałam klin w łóżeczku/wózku/przewijaku wszędzie nawet jak ja kładę na kocu na podłodze.
Już widzę różnice w jej zachowaniu, dziś było tyle uśmiechów:biggrin2:
Super [emoji106][emoji106][emoji106]
 
Dziewczyny... A jak tam u Was w tej kwestii bo ja 12 lipca urodzilam i juz mam okres... Mialam nadzieje ze troche dluzej bede miec spokoj w tej kwestii.... Mimo kp non stop :/
Też urodziłam 12 lipca:) okresu nie mam za to mecze się odkąd wróciłam ze szpitala z zapaleniem pipki i nie mogę nic bardzo wziąć przez kp. Z pierwszym synem okres pojawił mi się miesiąc po odstawieniu dziecka A więc rok po porodzie. Słyszałam że niektóre kobiety dostają okres nawet gdy karmia piersia ja teraz spodziewam się powtórki i nie spodziewam się okresu, zobaczymy.
Zmienie temat bo muszę się wyzalic:)
Mnie dziś wkurzyli pod szkołą syna, przenieśliśmy się do innego miasta i normalnie nie mogę się odnaleźć, ale do czego zmierzam...pod szkołą jest parking mówię super podjezdzam wypakuje syna i lecę dalej ale nieeee.... nauczycielka mówi że nie mogę tu parkować bo dzieci chodzą ze szkoły i łatwo o wypadek to jest parking tylko dla nauczycieli okeeeeyyyy! to gdzie mam parkować, patrzę parkują rodzice pod sklepem elektrycznym na przeciwko wyjścia od szkoły no to ja też... i dzisiaj wypada ze sklepu oburzona Pani że to parking tylko dla klientów sklepu no masz no A czemu tylko do mnie przyleciała jak cała reszta też tam sterczala to gdzie ja mam parkować w centrum miasta? Albo może 3 km na piechotę będę dziecko przyprowadzać no nie mogę ale mi się ciśnienie podniosło :/
 
Jestesmy juz w domu, malutka miala rozerwana delikatnie skore przy odbycie i dlatego była krew w kupie. Wszystkie badania wyszły dobrze, kamień z serca mi spadł.
No i moje dziecko nareszcie przestało płakać, mamy syrop na refluks plus dałam klin w łóżeczku/wózku/przewijaku wszędzie nawet jak ja kładę na kocu na podłodze.
Już widzę różnice w jej zachowaniu, dziś było tyle uśmiechów:biggrin2:
Bardzo się cieszę:) w końcu odżyjecie i będziecie mogły się sobą cieszyć! :)
 
Witajcie ponownie. Długo mnie tu nie było. Walczylam z refluksem, zaliczylysmy tez pobyt w szpitalu z podejrzeniem zachlystowego zapalenia pluc, na szczęście okazalo się ze płuca czyste( ale to co przeżyłam w szpitalu nie zapomnę długo).23 lipca stuknie nam już 3 miesiące a ja nadal się martwię bo Mała krotko ssie piers teraz w dodatku rzadko. Zauważyłam tez ze jak ja karmie to potrafi zrobić kupę i juz nie chce ssać a ssala 5 minut. Dziś przez całą noc nie zmoczyla pieluszki. Czy to normalne?W nocy jakbym jej nie wybudziła do karmienia to by sie sama nie obudziła. Np wczoraj zjadła o 20.30 ssala 7 minut, wybudzilam ja o 4.30 ssala 8 minut, potem wybudzilam o 8 ssala 6 minut a o 10.30 sygnalizowala ze chce jesc ale ssala 5 minut. Ostatni raz była wazona 2 tygodnie temu i wazyla 4560 gram urodzona z wagą 2960.Maz ma kupic w przyszłym tygodniu wage bo do przychodni nie chce iść bo mnie ścigają o szczepienia. Mam też problem z szybkim wyplywem pokarmu i wypróbowalam juz chyba wszystkie pozycje do karmienia. Martwię się że Mała się nie najada.
 
Witaj,

Wasza sytuacja jest bardzo niepokojąca. Rozumiem, że karmienie piersią jest dla Ciebie priorytetem, dlatego dokarmiaj małą ściągniętym pokarmem.

Wszystkie przez Ciebie opisane tutaj symptomy wskazują na początki odwodnienia. Niemowle (piersiowe) w tym wieku budzi się w nocy co najmniej na dwa karmienia. Nie mówiąc już o fakcie suchej pieluchy...

Dziecko karmione piersią powinno przez pierwsze 3 miesiące przybierać 26-30 gram na dobe i moczyć około 6 pieluch. Twoja córka przybiera mniej więcej 17 gram, a to stanowczono za mało.

Dziecko, które nie przybiera odpowiednio na wadze powinno być jak najczęściej dostawiane do piersi. Jeśli nie ma już siły ssać piersi podawaj butle ze swoim mlekiem. Nie możesz jej pozwolić na to aby spała Ci tyle czasu w nocy budź ją co 2-3h i oferuj pierś.

Szybki wypływ przed karmieniem odciągaj ręcznie w pieluche albo laktatorem.

Moja młoda na początku też mi spała tyle godzin i nie budziła się na jedzenie. Trafiłyśmy z odwodnieniem do szpitala spowodowanym ostrą żółtaczką.

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale sugeruje umówienie się z certyfikowanym doradzcą laktacyjnym który pomoże w tej sytuacji. W internecie znajdziesz liste z numerami telefonów.

Pozdrawiam
 
W dzien mocy pieluchy normalnie jest ich okoli 7 lub 8.Czasami właśnie w nocy zdarzy się ze pielucha sucha. Mala ogólnie jest radosna i nie wygląda jakby jej coś dolegalo_Od samego początku ssie tak krótko. Sama już nie wiem. Jakby była głodna to by płakała i ssala dłużej.
 
W dzien mocy pieluchy normalnie jest ich okoli 7 lub 8.Czasami właśnie w nocy zdarzy się ze pielucha sucha. Mala ogólnie jest radosna i nie wygląda jakby jej coś dolegalo_Od samego początku ssie tak krótko. Sama już nie wiem. Jakby była głodna to by płakała i ssala dłużej.
Moja akurat nie piersiową tylko mm, co do wagi to nie będę porownywac bo dzieciaczki różnie piją a moja akurat piję sporo. Ale nockę mi przesypia np wczoraj od 21 do 7.30 i mimo to pieluszkę mamy zsikana zupełnie sucha to trochę niepokojace
 
reklama
Witajcie ponownie. Długo mnie tu nie było. Walczylam z refluksem, zaliczylysmy tez pobyt w szpitalu z podejrzeniem zachlystowego zapalenia pluc, na szczęście okazalo się ze płuca czyste( ale to co przeżyłam w szpitalu nie zapomnę długo).23 lipca stuknie nam już 3 miesiące a ja nadal się martwię bo Mała krotko ssie piers teraz w dodatku rzadko. Zauważyłam tez ze jak ja karmie to potrafi zrobić kupę i juz nie chce ssać a ssala 5 minut. Dziś przez całą noc nie zmoczyla pieluszki. Czy to normalne?W nocy jakbym jej nie wybudziła do karmienia to by sie sama nie obudziła. Np wczoraj zjadła o 20.30 ssala 7 minut, wybudzilam ja o 4.30 ssala 8 minut, potem wybudzilam o 8 ssala 6 minut a o 10.30 sygnalizowala ze chce jesc ale ssala 5 minut. Ostatni raz była wazona 2 tygodnie temu i wazyla 4560 gram urodzona z wagą 2960.Maz ma kupic w przyszłym tygodniu wage bo do przychodni nie chce iść bo mnie ścigają o szczepienia. Mam też problem z szybkim wyplywem pokarmu i wypróbowalam juz chyba wszystkie pozycje do karmienia. Martwię się że Mała się nie najada.
Moja córeczka też krótko ssie pierś. Przestałam już patrzeć na zegarek bo to mnie tylko stresowało. Jeżeli moczy i brudzi pieluszki to najwyraźniej jej tyle wystarcza. U nas też czasem pielucha sucha po nocy. Najczęściej właśnie po przespanej całej nocce, ale zaraz po karmieniu nad ranem maleńka siusia. Położna powiedziała mi, że jeśli dziecko przybiera na wadze to mam się cieszyć, że coraz częściej mała przesypia cała noc.
A czy dziecko jest odwodnione można łatwo sprawdzić uciskając lub "szczypiąc" skórę albo sprawdzić czy ciemiączko jest wklęśnięte.
 
Do góry