reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja myślę że w klinikach działa niezłe lobby przedstawicieli medycznych. Ja już w Białymstoku pytałam w aptece czym różni się lutinus od luteiny to Pani stwierdziła że substancja czynna jest ta sama a jedyną różnicą są wypełniacze. Uważam że dajemy się nabrać a potem po pozytywnym teście to już wszystko zrobimy aby ciąża się utrzymała. Ja tam zostawię sobie opakowanie luteiny z terminem 2021 r. bo jeszcze jeden zarodek na mnie czeka:)
Ja rozmawiałam z kilkoma lekarzami każdy powiedział mi to samo. W mojej klinice wypisują lutinus. Myślę, że za zasługą przedstawicieli. W aptece proszę o zamiennik czyli luteinę i to stosuje. W pierwszej klinice w której się leczyłam była zapisywana luteina. Przy luteinie też udał się 5 transfer
 
reklama
Co do sikanców to z tego co pamiętam jak jeszcze daaawno temu się udzielałam, ktoś pisał że podana czujność nie dotyczy moczu tylko krwi. Żeby sikaniec wykazał ciążę to we krwi musi być ponad 100 . Przy np 50 w krwi w moczu test o czułości 25 nic nie pokaże
 
Kochana, nic nie miałam, żadnych objawów. Jak beda zaczęła być ponad 20 tys to zaczęlo mnie trochę mdlić. Teraz też nie mam objawow oprócz tego, ze odrzucilo mnie od jedzenia totalnie.
Ooo tez to przechodziłam najpierw wilczy apetyt a później od wszystkiego mnie odrzucało. Na śniadanie chleb z masłem i herbata. Na nic innego nie mogłam patrzeć
 
Właśnie odebrałam wynik 7dpt i 25mlu/ml :D
Piękne [emoji4]
Za dobre przyrosty [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️

Beta 0,4:( jestem załamana
Tulę kochana [emoji20]
niestety KD nie gwarantuje sukcesu od razu. Trzeba mieć szczęście. Na pewno warto pomyśleć o chodowli zarodków do blastocysty. Może też skorzystać z opcji embryoskopu by zobaczyć jak się rozwijają na każdym etapie ich życia. Przykro mi bardzo kochana. Masz jeszcze jednego malucha i po niego warto wrócić niebawem [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️

Jeśli chodzi o KIRy toczy się tu dyskusja. Chyba immunolog @annemarie mówi że Ax najlepszy, za to nasz polski guru od immunologii - Paśnik mówi, że Bx najlepszy.
Sama mam Bx. Co do brakujących genów - większości ich brakuje, podobno którychś tam ma właśnie nie być, któreś tam mają obowiązkowo być.
Ten BX to tez nie taki różowy jak go Pas.nik maluje. Tak naprawdę kwestia tego jakich kirów w nim brakuje.... bo można mieć Bx i będzie dobrze, a może być Bx.... przy którym brak tych bardzo ważnych (i nadal to Bx a nie AA będzie) np. 2DS1, 2DS5 czy chociażby 3DS1.... czy jakoś to tam leci [emoji6] ... i będzie z tego du*** blada. I wtedy chyba tylko accofil ... albo pioruńskie szczęście ...
 
Ostatnia edycja:
@sssurykatka @motylek24 mi i klinika i Paśnik karzą zejść z heparyny na koniec 1 trymestru. Także to nie tak, że jak już się zaczęło brać to trzeba do końca. Zależy od przypadku.
Tylko ja kompletnie się na tym nie znam i jak widać co lekarz to inna opinia. Moja upiera się przy tej heparynie i już.[/QUOTE]

Motylku jak Ci zalecaja to ja bym nie odstawiala tej heparyny bo moja szefowa miala dwa razy sytuacje gdzie w 20tc okazalo sie, ze plod przestal sie rozwijac i jak kiedys z nia rozmawialam wlasnie mowila ze juz po ptokach cos z krzepliwoscia u niej odkryli. Moja ciocia miala podobna sytuacje, a w rodzinie po tej stronie choroby sercowe wiec podejrzewam, ze ciocia moze miec PAI tak jak ja tylko nikt tego nie badal wtedy.
 
A u mnie głodówka! 32 tc a ja dalej wymiotuję.. Miałam mała przerwę, ale już wszystko wróciło. Już nie wiem co jeść, co pić. Po prostu chodzę głodna. A mdli mnie non stop :hmm:
Nie zwracaj uwagi na wymioty i
Mdłości .... jedz normalnie ...najwyżej oddasz :p my mamy 39 tc ciągle wymioty i zgaga...A zauważyłam że jeśli jestem głodna wszystko się potęguje...jedz w mniejszych dawkach a często. Mnie już rozmowy z wc nie przerażają ...nawet się do nich przyzwyczaiłam:D
 
Motylku jak Ci zalecaja to ja bym nie odstawiala tej heparyny bo moja szefowa miala dwa razy sytuacje gdzie w 20tc okazalo sie, ze plod przestal sie rozwijac i jak kiedys z nia rozmawialam wlasnie mowila ze juz po prokach cos z lrzepliwoscia u niej odkryli. Moja ciocia miala podobna sytuacje, a w roszinie po tej stronie choroby sercowe wiec podejrzewam, ze ciocia moze miec PAI tak jak ja tylko nokt tego now wykryl wtedy.[/QUOTE]

Przy wcześniejszych stratach ciąż heparyna powinno się chyba brać całą ciaze...Tak w razie czego. My bierzemy cały czas, jedynie teraz w 9 miesiącu odstawiłam acard. A heparyne mam brać jeszcze po cc przez około miesiąc.
 
reklama
Dziewczyny a czy może slyszalyscie lub któraś miała niskie wartości Papp-A. Podobno badają to przy prenatalnych badaniach z krwi.
 
Do góry