reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
Cześć, nasza córeczka będzie mieć gipsy pierwszy raz zmieniane w przyszłym tygodniu. Niestety kolejki ogromne i pani dr nie miała czasu na żadne wyjaśnienia, w związku z tym pytanie czy jakoś się przygotować, będzie można jakoś obmyć nóżki chociaż, coś ze sobą dodatkowego zabrać, może można nakremować?

Dziecko ma półtora miesiąca, niestety nóżki nie były ćwiczone przed zagipsowaniem, a dopiero wczoraj przeczytałem w poradniku dra Napiontka, że to bardzo ważne i teraz się martwię, że leczenie nie będzie tak skuteczne jak powinno. Na szczęście wada nie jest wielka. Jak to u was wyglądało, ćwiczyłyście wcześniej?

Wiem, że pewnie podobne pytania już tu padały, ale nie jestem w stanie się przez tyle stron przebić.

Pozdrawiam, życzę powrotów do zdrowia i wytrwałości. Wojtek
 
Czesc Wam mam do Was ogromna prosbe moglbyscie powiedziec mi cos na ten temat bo moja coreczka urodzila sie z wada stopek ale lekarz ktory ja ogladal twierdzi ze wystarczy tylko odciagac przy kazdej zmianie pampersa. czy jest tu jakas mama ktorej lekarz takze zalecil tylko masowac I bylo ok?
 
Czesc Wam mam do Was ogromna prosbe moglbyscie powiedziec mi cos na ten temat bo moja coreczka urodzila sie z wada stopek ale lekarz ktory ja ogladal twierdzi ze wystarczy tylko odciagac przy kazdej zmianie pampersa. czy jest tu jakas mama ktorej lekarz takze zalecil tylko masowac I bylo ok?

@Amelia2109 my co prawda jeszcze w dwupaku, ale myślę, że to ciężko tam na odległość stwierdzić...
Natmiast ja dla pewności skonsultowałabym się z jeszcze jednym lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu wady danego typu - dla spokoju sumienia.
Lekarze mówią o stopach końsko -szpotawych? Jeśli tak, napisz skąd jesteś.
 
Amelia 2019 hej możesz wstawić zdjęcie stópek? Czy da się bez problemu manipulować stópkami w każdą stronę bez żadnego wysiłku i oporu?czy dziecko jak prostuje całe nóżki to stopy też się ptostuja? Gdzie się leczycie? Ja też proponuję konsultacje u innego lekarza bo jeżeli są to stopy konsko szpotawe to niestety ale samymi ćwiczeniami nic się nie zdziala[emoji17]ile dziecko ma Mc?
 
Amelia 2019 tak wyglądały stopy synka po porodzie. Czy wasza córcia jak prostuje tak całe nóżki to stopy też się prostuja? Czy wygląda to tak jak na zdjęciu?
Screenshot_20190127-114629.jpeg
 
Hej. Nasza córka ma jedną stópkę końsko-szpotawą (prawa). W tej chwili ma niespełna 2 latka. Leczenie zaczęliśmy zaraz po urodzeniu, w 9 dniu życia miała już założony 1-szy gips. Miejsce leczenia to Warszawa, zabieg tenotomii Otwock i teraz kontynuacja leczenia - Kielce. Używamy szyny Mitchella z C-prodirect, szynę stosujemy już tylko na noc i czas drzemki. Problem w tym że nasza córka nie chce przesypiać całej nocy w szynie, budzi się po 3 godzinach i po spaniu. W ofercie C-prodirect są dostępne buty ADM, ale aby je nabyć to muszę przedstawić zgodę lekarza na taką szynę. Problem w tym, że jest to względnie nowa rzecz o wzmiance o tym rozwiązaniu spotykam się raczej z niewiedzą niż fachową odpowiedzią. Moje pytanie jest takie, czy znacie jakiegoś lekarza w Polsce który ma jakieś doświadczenie z butami ADM i wydaje zgody na takie rozwiązania? (Pisemna zgoda i pomiary stopy są konieczne aby złożyć zamówienie). Czy ktoś z tu obecnych używa ADM?

Pozdrawiam.
 
Dziewczyny a czy możecie coś mi jeszcze podpowiedzieć na temat szyny ruchomej (Denis Brown), na ile to wystarcza, czy warto dopłacać (komplet chyba już z bucikami za 900 zł podczas gdy prosta 300 zł)? Milenko u Ciebie widziałem na zdjęciu, jaki to był koszt w Twoim wypadku? Córeczka będzie mieć szynę po czwartym gipsie już, bez podcinania achillesów (wada nie jest duża), lekarka powiedziała też że nie będzie nosić tej szyny długo, ale nie jest ona zbyt rozmowna i przez pośpiech żona nie dopytała ile to jest niedługo - czy trzy czy sześć, czy ile miesięcy. Wydatek jest duży, ale też córeczka lubi spać na boku i mam obawy czy na prostej to w ogóle jest możliwe (szyna będzie w 10 tygodniu życia), a że i tak ma duże kłopoty ze snem to nie chcemy siebie i jej wykończyć i jeśli korzyść jest duża to gotowi jesteśmy dopłacić. Do raczkowania jednak jeszcze dużo czasu i nie wiem czy do tej pory i tak nie trzeba by już dać kolejnej szyny?

Pozdrawiam
Wojtek
 
reklama
k27x jeżeli córeczka ma wadę stopy konsko szpotawe i wada nawet nie jest duża to i tak powinna przejść metodę ponsenti i szyna minimum do 4 roku życia!! Nie słuchajcie lekarki że jak wada lekka to tylko kilka miesięcy szyna wystarczy(nie nie tak nie jest!!! Po uzyskaniu korekcji gipsami trzeba utrzymywać korekcję szyną minimum do 4 roku życia. Nie krócej bo wada Nawrocki i będzie nawrót. Co do szyny ruchomej... Tak my zakupilismy taka szynę w Poznaniu kiedy to jeszcze uzywalismy szyny denisa Browna.. Ale pomimo tego że synkowi było w niej wygodnie sama ja odstawilam i wróciłam do sztywnej ponieważ synek mog sobie swobodnie stopy "odciagac" w dół co świadczył o tym że stopa nie ma prawidłowego zagięcia grzbietowe go. Nie bójcie się tego że córeczka źle będzie znosić szynę.. Przy wadzie jednostronnej ustawienie bucikow jest inne tzn na zdrowej stopie mniejszy kat a na chorej większy... Z całego serca polecam wam szynę Mitchella.. My zmieniliśmy szynę db na Mitchella jak synek miał 2latka.. Nie powiem na początku było ciężko i wiele nocy nie przespanych ale wkonvu synek się przyzwyczaił do nowej szyny i butów i też uwielbia spać na boku i naprawdę w niczym mu to nie przeszkadza... Jeżeli będziecie chcieli zostać przy szynie db to naprawdę sprawdźcie czy to jest faktycznie ta szyna i buciki a nie podoba.. I nie bójcie się sztywnej szyny dobrze dobrana szerokość szyny naprawdę nie będzie przeszkadzac[emoji4]zaraz postaram się znaleźć zdjęcia tej szyny db i wstawię ta Mitchella jak synek śpi na boku. PS jakbyście chcieli ta szynę db to mam rozmiar9 i 12 i mogę odsprzedać. Pozdrawiam[emoji847]
 
Do góry