reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@mama płci męskiejl
Cudne są!
Przystawiasz do piersi czy ściągasz?
Ja na wadze nie znam się. Moi na mm. Tylko trochę lego dostają. Ale przybierają po ok.300 gr tygodniowo. Może jutro położna przyjdzie to ich zważy.
U was to mało śniega. U nas prawdziwa zimaZobacz załącznik 940903
Patrzę że twoi też chętnie za wózek trzymają się.
Mój synuś też lubi spacerki z wózkiem.
Oni chcieliby sami prowadzić wózek. A co do zimy to od dwóch dni nie ma śniegu i mrozu, a tak było fajnie.
Po szpitalu karmiłam już tylko swoim. Ściągam sobie. A teraz położna kazała mi trochę dokarmić żeby waga szła szybciej w górę.
 
reklama
Oni chcieliby sami prowadzić wózek. A co do zimy to od dwóch dni nie ma śniegu i mrozu, a tak było fajnie.
Po szpitalu karmiłam już tylko swoim. Ściągam sobie. A teraz położna kazała mi trochę dokarmić żeby waga szła szybciej w górę.
Jak jesteś zdecydowana na karmienie cycem to przy dokarmiania już krótka piłka do odstawienia. Ja swoje dokarmialam najpierw jedna porcja mm na dobę i szybko przestały lubić cyca ą mi mleko zaczęło zanikac. Raptem 4 miesiące w systemie mieszanym nam się udało...
 
Gratuluję! Dużo zdrówka dla was! Teraz będziesz miała w domu wesoło. Tyle maluchów.
Który to tydzień U ciebie był? Jak duży dzieciaczki?

Parka przyszła w 38 tygodniu. Richard ważył 2534 gram, a Mathilda 2233 gram. Nooo... Najbliższe lata bedą bardzoooo wesołe z Edwardem, George'm, Elizabeth, Richardem i Mathildą.
Jezusie... Ile nas przybyło
 
Parka przyszła w 38 tygodniu. Richard ważył 2534 gram, a Mathilda 2233 gram. Nooo... Najbliższe lata bedą bardzoooo wesołe z Edwardem, George'm, Elizabeth, Richardem i Mathildą.
Jezusie... Ile nas przybyło
Piękny tydzień... zdrówka dla wszystkich pociech...
Już ci "współczuję." kupowanie tych wszystkich prezentów na gwiazdkę [emoji1787][emoji1787][emoji23][emoji23][emoji6]
 
Jak jesteś zdecydowana na karmienie cycem to przy dokarmiania już krótka piłka do odstawienia. Ja swoje dokarmialam najpierw jedna porcja mm na dobę i szybko przestały lubić cyca ą mi mleko zaczęło zanikac. Raptem 4 miesiące w systemie mieszanym nam się udało...
Ale jak niby za mało na samym moim przybierają....to chyba nie mam wyjścia.
 
Ale jak niby za mało na samym moim przybierają....to chyba nie mam wyjścia.
Niby są 2 szkoły.... jedna mówi dać mm drugą częściej do cyca. Ale przy 2 maluchów i starszych dzieciach w domu bywa to trudne. My mieliśmy spore problemy z mm albo były zaparcia albo bóle brzucha albo zielone kupy... zawsze coś. Potem zaczęliśmy dawać kozie mm ale lekarz nie polecał mimo to ponad 3 miesiące były na kozim a potem już przestały wogole pić mm. Ciezki temat z tym dokarmianiem. Mi brakowało pokarmu albo cierpliwości do ściągania i zastepowalam niektóre karmienia mm miało to swoje plusy np. sen w nocy. Ja dałam w kimono a tata karmił mm i tym sposobem spałam 5h ciurkiem a to już dużo...albo jak wychodził z nimi na spacer dostawał mm po 2 h i spały kolejne 2 godziny. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Moje bestje mimo że nie karmiłam długo prawie nie chorują. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło. Sama zdecydujesz co bardziej ci odpowiada. Lekarzy i położnej słuchaj ale po głębokim namyśle nie zawsze mają rację. Najważniejsza twoja intuicja. Ja tylko pisze że jak zaczniesz dawać mm powoli zacznie ci ubywać pokarmu. Robi się takie błędne koło im mniej dziecko ssie czy im mniej ściągasz tym mniej w cycach. Na fejsie jest fajna grupa bliźniaki na piersi i tam są laski które wbrew temu co mówiła położna czy lekarz dawały tylko swoje mleko i potem długo karmiły piersią.
 
Moje na mm i jak je wazylam jakis czas temu, mialy wtedy kolo 5 m-cy to wazyly Asia 8,5 kg i Basia 7,8 kg a mojej siostry syn 2 m-ce starszy na piersi i Basia go juz nawet przerosla ;) u mnie wszyscy byli na mm takze nie wiem jak przyrosty na samej piersi ale napewno mniejsze, chociaz moj starszy to samej piersi na 7 tyg. wazyl 7 kg 8-)
 
Ale oni i ciebie ciągną cyca czy tu cały czas ściągasz?
A ogólnie powiem wam ,że ja mam bardzo mało pokarmu. Ale Paulinka z chęcią ciągnie cyca chociaż je z butelki.
Ściągam ciągle całość i daję z butelki, bo jak wisieli na cycu to cały dzień najlepiej żeby z nimi przesiedzieć, a mam starszych synów a oni też potrzebuja mojej uwagi.
Zobaczę jeszcze co Pani pediatra powie w przyszłym tyg.
 
reklama
Witam się z wami nieśmiało :) jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mam już 8 letniego syna. Od początku ciąży coś się dzieje, plamienia, bóle itd. Ale wierze ze uda się dotrwać do końca. Termin mam na 20 sierpień ;)
Podczytuje was od jakiegoś czasu.
Mam do was pytanie: w 6 tyg dowiedziałam się ze będę miała bliźniaki, dwuowodniowe dwukosmowkowe, jedna kosmowka na przedniej druga na tylnej ścianie.
I tak było do czwartku, w czwartek na wizycie lekarz stwierdził ze jednak widzi jedną kosmówkę na tylnej ścianie macicy. Dzisiaj trafiłam do szpitala z plamieniem i kosmowki są najpeawdopodobniej dwie ale na tylnej ścianie. Czy jest możliwe żeby kosmowka się przeniosła z przedniej na tylna ściankę ? Czy wcześniej lekarze błędnie ocenili ? Dodam ze 4 lekarzy widziało w styczniu dwie kosmowki ( na przedniej i tylnej ścianie)

Mam nadzieje ze zbyt mocno nie zagmatwalam ;)
 
Do góry