reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam się z wami nieśmiało :) jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mam już 8 letniego syna. Od początku ciąży coś się dzieje, plamienia, bóle itd. Ale wierze ze uda się dotrwać do końca. Termin mam na 20 sierpień ;)
Podczytuje was od jakiegoś czasu.
Mam do was pytanie: w 6 tyg dowiedziałam się ze będę miała bliźniaki, dwuowodniowe dwukosmowkowe, jedna kosmowka na przedniej druga na tylnej ścianie.
I tak było do czwartku, w czwartek na wizycie lekarz stwierdził ze jednak widzi jedną kosmówkę na tylnej ścianie macicy. Dzisiaj trafiłam do szpitala z plamieniem i kosmowki są najpeawdopodobniej dwie ale na tylnej ścianie. Czy jest możliwe żeby kosmowka się przeniosła z przedniej na tylna ściankę ? Czy wcześniej lekarze błędnie ocenili ? Dodam ze 4 lekarzy widziało w styczniu dwie kosmowki ( na przedniej i tylnej ścianie)

Mam nadzieje ze zbyt mocno nie zagmatwalam ;)

Kurcze nie pomoge bo ja do dzisiaj nie wiem gdzie mialam ;) ale trzymam kciuki zeby plamienie ustalo i sytuacja sie ustabilizowala.
 
reklama
My nie używamy wózka już od września... no tak sporadycznie raz na miesiąc no może 2 razy... mamy super plac zabaw na dole w bloku wychodzę z klatki i wszystko ogrodzone zero aut... taki dziedziniec z placem zabaw. Ja z moim brzuchem dalej nie nie ruszam... ubranie tej ekipy to już wyzwanie. Poza tym po wózku nie chcą zasypiać. A jak się wyszaleja na placu to po 5 min padają jak muchy i mam moje 1.5h spokoju na ogarnięcie obiadu i chaty.
Zastanawia mnie tylko ten wrzesień wstawianie rano ubieranie i droga do przedszkola... to dopiero będzie maraton
To super ze macie takie ogrodzone podwórze, zazdroszczę ;)
Daleko będziecie miec do przedszkola? Będziesz wozić autem czy chodzic pieszo? Wiesz jak juz pewnie wpadniecie w rytm, to szybko będzie z tym wychodzeniem. A teraz tez będziecie miec córeczkę czy synka?
 
Witam się z wami nieśmiało :) jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mam już 8 letniego syna. Od początku ciąży coś się dzieje, plamienia, bóle itd. Ale wierze ze uda się dotrwać do końca. Termin mam na 20 sierpień ;)
Podczytuje was od jakiegoś czasu.
Mam do was pytanie: w 6 tyg dowiedziałam się ze będę miała bliźniaki, dwuowodniowe dwukosmowkowe, jedna kosmowka na przedniej druga na tylnej ścianie.
I tak było do czwartku, w czwartek na wizycie lekarz stwierdził ze jednak widzi jedną kosmówkę na tylnej ścianie macicy. Dzisiaj trafiłam do szpitala z plamieniem i kosmowki są najpeawdopodobniej dwie ale na tylnej ścianie. Czy jest możliwe żeby kosmowka się przeniosła z przedniej na tylna ściankę ? Czy wcześniej lekarze błędnie ocenili ? Dodam ze 4 lekarzy widziało w styczniu dwie kosmowki ( na przedniej i tylnej ścianie)

Mam nadzieje ze zbyt mocno nie zagmatwalam ;)
Witaj, gratuluje i trzymam kciuki zebys lepiej znosiła następne tygodnie.
U mnie jedna kosmowka byla na przedniej, druga na tylnej scianie i nic sie nie zmieniło w trakcie. Wiem, ze moze byc osadzona nisko, normalnie lub wysoko, na przedniej lub tylnej ścianie. Moze Twoja jest poprostu tak umiejscowiona, ze ciezko okreslic i lekarze roznie to interpretuja?
Tak czy inaczej, to chyba nie jest powod do zmartwien. Wazne ze kosmowki sa dwie, a to lepsze dla dzieci i dla przebiegu ciazy.
 
Witam się z wami nieśmiało :) jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mam już 8 letniego syna. Od początku ciąży coś się dzieje, plamienia, bóle itd. Ale wierze ze uda się dotrwać do końca. Termin mam na 20 sierpień ;)
Podczytuje was od jakiegoś czasu.
Mam do was pytanie: w 6 tyg dowiedziałam się ze będę miała bliźniaki, dwuowodniowe dwukosmowkowe, jedna kosmowka na przedniej druga na tylnej ścianie.
I tak było do czwartku, w czwartek na wizycie lekarz stwierdził ze jednak widzi jedną kosmówkę na tylnej ścianie macicy. Dzisiaj trafiłam do szpitala z plamieniem i kosmowki są najpeawdopodobniej dwie ale na tylnej ścianie. Czy jest możliwe żeby kosmowka się przeniosła z przedniej na tylna ściankę ? Czy wcześniej lekarze błędnie ocenili ? Dodam ze 4 lekarzy widziało w styczniu dwie kosmowki ( na przedniej i tylnej ścianie)

Mam nadzieje ze zbyt mocno nie zagmatwalam ;)

Jeśli kosmowska była z przodu Ale np wysoko to w trakcie wzrostu macicy może nagle wylądować na tylnej ścianie... nie wiem na jakiej zasadzie ale dziewczyny pisały że miały z przodu a na kolejnych wizytach okazało się że nagle są z tyłu....
Może też być że obraz w USG byk mało wyraźny i lekarz źle określił jej położenie.
Gratulacje i spokojnej ciąży życzę

To super ze macie takie ogrodzone podwórze, zazdroszczę ;)
Daleko będziecie miec do przedszkola? Będziesz wozić autem czy chodzic pieszo? Wiesz jak juz pewnie wpadniecie w rytm, to szybko będzie z tym wychodzeniem. A teraz tez będziecie miec córeczkę czy synka?

Do przedszkola mamy ok 15 min z buta więc pewnie jak będzie ciepło to będziemy chodzić nóżkami. W końcu i tak maleństwo trzeba zabrać na spacer... Opcja z autem też wchodzi w grę zawsze to trochę mniej ubierania szczególnie zimną. A moje panny ostatnio nie lubią się ubierać mam nadziej że do września zmądrzeją.[emoji6]
W brzuszku mieszka kolejną panienka... co jest nam bardzo na rękę, ino babcie średnio zadowolone...[emoji23]
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. W poniedziałek na prenatalnych to się upewnię jak to u mnie z tymi kosmowkami jest.
Jeszcze jedno pytanie.
Jedno dziecko 12t4d z wymiarów, drugie 13t0d.
Jak wątek dokładnie w 12t4d. Do tej pory były zbliżone do siebie różniły się max o 1 dzień. Martwić się ?
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. W poniedziałek na prenatalnych to się upewnię jak to u mnie z tymi kosmowkami jest.
Jeszcze jedno pytanie.
Jedno dziecko 12t4d z wymiarów, drugie 13t0d.
Jak wątek dokładnie w 12t4d. Do tej pory były zbliżone do siebie różniły się max o 1 dzień. Martwić się ?
Nie to nie jest duza roznica :)
U mnie na roznych etapach byla rozna od 2 dni do 10 chyba dni nawet wiec ok.
Wszystko zalezy tez od usg, mnie moj raz przestraszyl hipotrofia i kazal mi jechac do specjalisty , wg niego dziecko nie mialo kg a jak pojechalam dwa dni pozniej do specjalisty okazalosie ze ma 1,5 kg 8-)
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. W poniedziałek na prenatalnych to się upewnię jak to u mnie z tymi kosmowkami jest.
Jeszcze jedno pytanie.
Jedno dziecko 12t4d z wymiarów, drugie 13t0d.
Jak wątek dokładnie w 12t4d. Do tej pory były zbliżone do siebie różniły się max o 1 dzień. Martwić się ?
Przy 2k2o nie ma czym to tak jakby 2 różne ciążę i każde będzie rosło swoim tempem. Moje przy 1k2o też miały od 4 do 8 dni różnicy w zależności od etapu ciąży.
 
Jeśli kosmowska była z przodu Ale np wysoko to w trakcie wzrostu macicy może nagle wylądować na tylnej ścianie... nie wiem na jakiej zasadzie ale dziewczyny pisały że miały z przodu a na kolejnych wizytach okazało się że nagle są z tyłu....
Może też być że obraz w USG byk mało wyraźny i lekarz źle określił jej położenie.
Gratulacje i spokojnej ciąży życzę



Do przedszkola mamy ok 15 min z buta więc pewnie jak będzie ciepło to będziemy chodzić nóżkami. W końcu i tak maleństwo trzeba zabrać na spacer... Opcja z autem też wchodzi w grę zawsze to trochę mniej ubierania szczególnie zimną. A moje panny ostatnio nie lubią się ubierać mam nadziej że do września zmądrzeją.[emoji6]
W brzuszku mieszka kolejną panienka... co jest nam bardzo na rękę, ino babcie średnio zadowolone...[emoji23]
Oo to my mielismy takie przeboje z ubieraniem do niedawna i z dnia na dzien przeszło. Ciezko było do tego stopnia, ze nasz lobuz przez dwa miesiace wyszedl z domu trzy razy, z czego dwa to na szczepienie. Ciagle darl sie, uciekal, rozbieral z tego co sila mu zalozylismy i tak za kazdym razem az po 30-40 minutach szarpania odpuszczalismy i zostawal w domu bo od krzyku i tak byl caly mokry, zmeczony i nie nadawal sie do wyjścia.

W sumie fajny taki babiniec. I wprawe w obsludze corek juz masz :D a co babcie maja do dziewczynek? Nie maja innych wnuczat tylko Wasze?
 
reklama
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. W poniedziałek na prenatalnych to się upewnię jak to u mnie z tymi kosmowkami jest.
Jeszcze jedno pytanie.
Jedno dziecko 12t4d z wymiarów, drugie 13t0d.
Jak wątek dokładnie w 12t4d. Do tej pory były zbliżone do siebie różniły się max o 1 dzień. Martwić się ?
Nie. Takie roznice sa w normie. Moi chlopcy mieli roznice 1 tygodnia w wielkosci i rozwoju, pod koniec ciąży rozjechali sie nawet o 2,5 tygodnia (wg usg).
Jak będziesz na prenatalnych to zapytaj o te roznice i niech Ci lekarz wyjaśni. Ale te kilka dni to nic takiego. Pamietaj, ze to dwie odrebne istoty i maja prawo byc rozne, bo inne geny im sie polosowaly :)
 
Do góry