reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina przy staraniach o dziecko

Dołączył(a)
13 Styczeń 2019
Postów
9
Hejka. Moja sprawa wygląda następująco. Od 2dc przez 5 dni brałam clostilbegyt. W 13dc bylam na kontroli u gina, piękne dwa pecherzyki. Śluz owulacyjny się pojawił. Lekarz zadał seks na 14dc dla pewnosci. Od 15dc do 25dc biore luteine 50 2x1 pod język. Także od 15dc bolało mnie podbrzusze i jajnik w którym były pęcherzyki. 19dc moje bóle osiągnęły poziom kulminacyjny. Rypało mnie w krzyżu, strzykało mnie ucho, migdal niewiadomo co jeszcze i wieczorem byłam rozpalona. Dzisiaj jest 21dc. Cały czas mam wrażenie że zaraz dostanę okres i co jakiś czas strzyka mnie w dole, czasem tez jakby piecze wręcz. W dodatku jakby co jakiś czas mnie delikatnie mdli (w ostatnich kilku cyklach mdliło mnie i zawsze tego dnia dostawałam okres) Nie wiem czy możliwe jest ze jestem w ciąży ale martwię się, że gdyby nam sie udało to boje sie odstawić luteine. A obawiam się że test domowy nic by nie wykazał 25dc czyli w ostatnim dniu brania luteiny. Jestem całkiem skołowana. Miał ktoś może podobnie? Bo czuję, że powoli tracę zmysły :(
 
reklama
Kup sobie test z czułością od 10mlU/ml i wykonaj go z pierwszego porannego moczu w 25dc. Jest duża szansa, że ciążę już wykryje.
 
Moim zdaniem powinnaś potwierdzić najpierw owulacje, czy w ogóle była bo za wczesne przyjmowanie luteiny może powodować skutek odwrotny i owulacja może się w ogóle nie odbyć. Przy staraniach radzę też kochać się codziennie albo co drugi dzień bo tak naprawdę nigdy nie wiesz dokładnie kiedy będzie ten właściwy moment. Twoje objawy mogą wskazywać na okres albo na ciąże. Szansa jest 50/50. Jeżeli jesteś pewna daty owulacji to test powinien wyjść wiarygodny 14 dni po.
 
Właśnie się w takie zaopatrzyłam. Zastanawiam się czy by nie brać chociaż po jednej tabletce luteiny ale przecież jak progesteron nie spadnie to okresu nie dostane czy jest ciąża czy nie.. Ehh
 
Moim zdaniem powinnaś potwierdzić najpierw owulacje, czy w ogóle była bo za wczesne przyjmowanie luteiny może powodować skutek odwrotny i owulacja może się w ogóle nie odbyć. Przy staraniach radzę też kochać się codziennie albo co drugi dzień bo tak naprawdę nigdy nie wiesz dokładnie kiedy będzie ten właściwy moment. Twoje objawy mogą wskazywać na okres albo na ciąże. Szansa jest 50/50. Jeżeli jesteś pewna daty owulacji to test powinien wyjść wiarygodny 14 dni po.
Seks codziennie nic nie daje podobno bo plemniki są ruchliwe po 72h dopiero
 
Powinnaś 24lub 25 dnia cyklu z rana pójść zrobić betę żeby być pewną czy jesteś w ciąży. Wynik powinien być wieczorem więc będziesz wiedziała co robić z z ludźmi. Byłam w identycznej sytuacji.
 
reklama
Do góry