reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny ja dziś po wizycie, 33+3tc, drugi szew założony w tej ciąży znów się zsuwa, rozwarcie tak na 2cm, szyjka zgładzona. Mała wazy ok 2100g, ułożona główkowo. Zauważyłam później ze mam mniej wód płodowych niż na ostatniej wizycie. Ostatnio 5.03 i wód ok 16, dziś ok 11, myślicie ze to powód do niepokoju? Wiem ze pod koniec ciąży ilość wód może się zmniejszać
 
reklama
Tak miała 13mm, później 10 i pierwszy szew. Po 1.5 tygodnia spełzł i szyjka zgladzila się, rozwarcie 3cm i pęcherz plodowy w ujściu. Założyli mi szew w trybie ratunkowym w 21tc. Udało mi się dolezec do 34+4. Mały urodził się zdrowy, po 7 dniach pobytu w szpitalu wypuścili nas do domu. Teraz przechodzę męki karmienia, mały tak mi pogryzl sutki, że życzę przy karmieniu

O, widzę, ze sytuacja podobna jak u mnie. A powiedz proszę ile mały ważył jak się urodził i czy dostałaś jakoś przed porodem sterydy na rozwój płuc?
 
Dziewczyny ja dziś po wizycie, 33+3tc, drugi szew założony w tej ciąży znów się zsuwa, rozwarcie tak na 2cm, szyjka zgładzona. Mała wazy ok 2100g, ułożona główkowo. Zauważyłam później ze mam mniej wód płodowych niż na ostatniej wizycie. Ostatnio 5.03 i wód ok 16, dziś ok 11, myślicie ze to powód do niepokoju? Wiem ze pod koniec ciąży ilość wód może się zmniejszać
Tak. Ilość wód się zmniejsza więc to może być normalne.
Jakie masz zalecenia?
 
Tak. Ilość wód się zmniejsza więc to może być normalne.
Jakie masz zalecenia?

Odpoczywać, leżeć z poduszkami pod tyłkiem. O tym rozwarciu wiedziałam już na poprzedniej wizycie 5.03, ale wtedy szyjka jeszcze miała jakaś wartość i miałam podawane wtedy sterydy. Od tamtego czasu dużo leze, z domu wyszłam pierwszy raz właśnie na wizytę. Tak to tylko chodzę po mieszkaniu i to wszystko
 
Odpoczywać, leżeć z poduszkami pod tyłkiem. O tym rozwarciu wiedziałam już na poprzedniej wizycie 5.03, ale wtedy szyjka jeszcze miała jakaś wartość i miałam podawane wtedy sterydy. Od tamtego czasu dużo leze, z domu wyszłam pierwszy raz właśnie na wizytę. Tak to tylko chodzę po mieszkaniu i to wszystko
Najważniejsze ze sterydy podane bo dziecko powinno bez większego problemu oddychać. Wagę też ma baardzo ładną bo ponad dwa kg to już spory maluch. Wiadomo ze to dużo za wcześnie na poród ale jakbyś wytrzymała tak do skonczonego 35 tc to będzie lux :)
U mnie dzisiaj skończony 36 tc ale też mam rozwarcie na dwa palce także tylko czekać na poród :)
 
Najważniejsze ze sterydy podane bo dziecko powinno bez większego problemu oddychać. Wagę też ma baardzo ładną bo ponad dwa kg to już spory maluch. Wiadomo ze to dużo za wcześnie na poród ale jakbyś wytrzymała tak do skonczonego 35 tc to będzie lux :)
U mnie dzisiaj skończony 36 tc ale też mam rozwarcie na dwa palce także tylko czekać na poród :)

Moj lekarz i specjalista od szwów ze szpitala mówią mi ze najważniejsze to wytrzymać do 34tc. Od tego czasu jest już duże prawdopodobieństwo ze dziecko nie będzie miało oznak wcześniactwa i może obyć się także bez wizyty w inkubatorze. Wiadomo ze im dłużej w brzuchu, tym lepiej :) bardzo chciałabym wytrwać do tego 36tc :)
 
Moj lekarz i specjalista od szwów ze szpitala mówią mi ze najważniejsze to wytrzymać do 34tc. Od tego czasu jest już duże prawdopodobieństwo ze dziecko nie będzie miało oznak wcześniactwa i może obyć się także bez wizyty w inkubatorze. Wiadomo ze im dłużej w brzuchu, tym lepiej :) bardzo chciałabym wytrwać do tego 36tc :)
Zgadza się, poza tym po 34 tc naprawdę psychika się poprawia. Co do wód płodowych, to i tak masz nieźle, ja miałam afi 8 w 32 tc i to była tez prawidłowa wartość, 2 tygodnie wcześniej afi 10.
 
@Ika88 ja to już sobie pasożyta wymyślam. Myślę że jakiś robak bardziej mi zaszkodzi niż maleństwu ale węgiel jak narazie pomógł :) ja bardziej bekam niż druga strona a tym bardziej dzisiaj bo się wyczyściłam ;p
I tak idziesz w lajtowe opcje, ja od razu jak wkręt, to listeria, nie jakiś tam pasożyt :p
 
Stosuj wodę morska, jak zapuscisz to połóż je na brzuszku, żeby wydzielina mogła swobodnie wyplynac, później możesz odciągnąć ja, polecam aplikator do miśka. Bardzo dobrze na katar u niemowlaków działa zapuszczanie mleka mamy po parę kropelek

Zapuszczenie mleka mamy? Gdzie? Do nosa?
 
reklama
Najważniejsze ze sterydy podane bo dziecko powinno bez większego problemu oddychać. Wagę też ma baardzo ładną bo ponad dwa kg to już spory maluch. Wiadomo ze to dużo za wcześnie na poród ale jakbyś wytrzymała tak do skonczonego 35 tc to będzie lux :)
U mnie dzisiaj skończony 36 tc ale też mam rozwarcie na dwa palce także tylko czekać na poród :)
U mnie w poniedziałek :) Tak niewiele brakuje do ciąży donoszonej, szok!

Moja ginka nigdy nie mówi mi ile mam wód, zawsze tylko słyszę, że są w normie. Raz poszłam do innej, w 26 lub 28tc i było afi11, więc teraz pewnie dużo mniej.
 
Do góry