reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
I według lekarza, nie da się osłabić jednego rodzaju plemników, które są przed wytryskiem. Jeśli są osłabione lub wzmocnione, to zawsze wszystkie. Po wytrysku decyduje organizm kobiety, który od tego momentu odpowiada za nie i sam robi selekcję naturalną.
 
Wniosek nasuwa się jeden. Dlatego wszędzie i wszyscy piszą, że nie da się wpłynąć i zaplanować płci dziecka, nie da się, ponieważ nie możemy sami kierować swoimi hormonami. Za wszystko odpowiada nasz mózg.
 
Ostatnia edycja:
Na to liczę [emoji23][emoji23][emoji8] ponoć nic nie dzieje się bez powodu [emoji12]
Dokładnie, nic się nie dzieje bez powodu. Ja też miałam inny plan na trzecią ciążę, mialabyć dużo wcześniej, ale sprawy rodzinne, zdrowotne itd poprzestawiały wszystko, u mnie minęło kilka lat, a obok śpi moja wymarzona córcia
.Dopiero teraz stwierdziłam, że to wszystko musiało się tak potoczyć, żeby mogło być tak jak jest teraz.

Zdrówka dla Ciebie
 
Wyczytałam kolejną ciekawostkę. Po wytrysku wszystkie plemniki mają taką samą szansę na dotarcie do komórki jajowej. Nie ważne, czy mężczyzna produkuje więcej plemników X czy Y ( a tak się zdarza i są to prawdopodobnie uwarunkowania immunologiczne ) Po dostaniu się do dróg rodnych, zaczyna się droga przetrwana i walki, i właśnie od tego momentu szanse rosną lub słabną, na co ma wpływ tylko i wyłącznie organizm kobiety. To czy będzie chłopiec czy dziewczynka, to nie przypadek i rzut monetą, to zachodzący proces w organizmie kobiety. Każdy organizm ma wirusy i bakterie, a te mogą niszczyć tylko jeden rodzaj plemników, a to, który będą niszczyć odpowiada metabolizm mózgu oraz układ hormonalny kobiety. I nawet jeśli kobiecie wydaję się, że może urodzić chłopca, to go nie urodzi, bo organizm będzie się bronił, przed wrogiem jeśli uzna, że układ hormonalny jest za słaby na dopuszczenie plemnika Y i odwrotnie. Mało to, podobno plemniki, które trafiają jako pierwsze, mogą mieć najmniejsze szanse na przeżycie i walkę, ponieważ od razu są atakowane przez bakterie. Stąd chłopcy i dziewczynki z różnych dni cyklu.
Jak w takim razie wytłumaczyć fenomen bliźniąt różnopłciowych?
 
reklama
Do góry