reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Emol udanej przeprowadzki. To już na dniach. Rozumiem że to już wasza własność??
Misia trzymam kciuki za transakcję.
Moja też nie mówi...nocniki ma..Ale nie umiem z niego korzystać. A i wogle to chyba mnie nie lubi moje dziecko bo ciągle tylko tata mowi. Już nawet mi czasmi trochę przykro że nie chce mama powiedzieć...
 
reklama
Emol czyli jednak wieś, super. Ja walczę z kupnem działki. Najpierw jedna mi wykupili. Pod druga dałam już zadatek ale jeszcze muszą wyprostować jedna granice działki żeby mi bank dał kredyt. Także o budowie w tym roku mogę zapomnieć :(
Mój młody też jeszcze nie mówi zdaniami no chyba że typu : dziadzia niam-niam (dziadek je) albo Grze Bach (jak upadnie) się liczą [emoji23]
Liczą bo artur by powiedział mniam mniam i bach.
 
Emol udanej przeprowadzki. To już na dniach. Rozumiem że to już wasza własność??
Misia trzymam kciuki za transakcję.
Moja też nie mówi...nocniki ma..Ale nie umiem z niego korzystać. A i wogle to chyba mnie nie lubi moje dziecko bo ciągle tylko tata mowi. Już nawet mi czasmi trochę przykro że nie chce mama powiedzieć...
Ulubione słowo mojej - tatuś. Nawet na lale mówi laluś a ja nadal mama.
 
Dziewczyny to jak wkroczył temat mówienia. Proszę napiszcie mi, czy wasze dzieci przekrecaja literki w słowach np. kot-tok, Kasia - siasia, ryba - riba, woda - oda. Juz sama nie wiem czy mam iść z malym do logopedy, czy czekać. Tym bardziej, ze raz wypowie np. K T D W, a w innym słowie to przekreci.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny to jak wkroczył temat mówienia. Proszę napiszcie mi, czy wasze dzieci przekrecaja literki w słowach np. kot-tok, Kasia - siasia, ryba - riba, woda - oda. Juz sama nie wiem czy mam iść z malym do logopedy, czy czekać. Tym bardziej, ze raz wypowie np. K T D W, a w innym słowie to przekreci.
Moja zamienia K z T. Jest tu tu, to to, tap tap. I ostatnio mówi nanan, a b normalnie ogarnia przy baba bobo.
 
Ja powiem tylko tyle że nasza to tam prawie nic nie mówi. Zdarza jej się powtórzyć słowo ale to są jednorazowe przypadki. Wiem od koleżanki że akurat K jest ciężkie do wymowienia także nie ma co się na ten moment przejmować. Mogę jej jutro przesłać twój post i dam znać co odpisze. To ta znajoma logopedka
 
Poranna burza znajoma już odpisała (haha), że to całkowicie normalne i nie ma czym się martwić i przejmować. To normalny rozwój.
I jeszcze

"Jakby nie mowilo ktorejs gloski, moze trzeba byloby cos robic, ale jak zamienia luz :)"
 
reklama
Bab - bylam wdzięczna. Co do mowy to każde dziecko indywidualnie zaczyna mówić. Niektóre dzieci mają niesamowita zdolność i mówią bardzo szybko, a niektóre wolniej. Trzeba trzymać rękę na pulsie. Ja jakoś nie pamiętam jak mówiły dzieci w moim otoczeniu. Pamiętam tylko jak moj brat mówił np. na lyżke - żyłka. No i ogólnie miał problemy z mowa. Mama chodziła z nim do logopedy. Mimo to jako dorosły człowiek nie zwsze mówi bardzo zrozumiale.
 
Do góry