reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta HCG w 9/10 tygodniu

Marcelina9510

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Sierpień 2019
Postów
18
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm


Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?
 
reklama
polecam zmetylowany kwas foliowy , tendencja spadkowa do 14 tyg jest niepokojąca , ale jeśli dobrze rozumiem że w tym samym dniu co najniższa beta byłaś u lekarza? pokazałaś mu wyniki ?
 
No to w takim razie ,nie robiłabym już więcej bety , zmieniłabym tylko ten kwas foliowy na zmetylowany , i stosowała się do zaleceń lekarza ,ważne że na usg było wszystko ok
 
Zmetylowany biorę już od kilku miesięcy. Mój niepokój budzi to, że teraz objawy wróciły, ale sądzę, że to mogą być skutki uboczne duophasen.

Boje robic sobie bete ponownie, ale kolejna wizytę u lekarza mam dopiero 22.08.19
Skąd może być spadek na tak wczesnym etapie ?
 
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm


Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?
Bardzo mi przykro,ale nie rokuje to dobrze. Rozwój ciąży zapewne się zatrzymał. Dziś odebrałam 2 bete gdzie miałam spadek o 200 jednostek. Wsiadłam w auto i pojechałam do mojego gin.po obejrzeniu wyników bety i badaniu usg stwierdził że rozwój zarodka się zatrzymał na etapie 6 tyg. Czekam 2 tyg na samoistne poronienie, a jeśli to nie nastąpi to będę miała łyżeczkowanie.
 
reklama
reklama
Zmetylowany biorę już od kilku miesięcy. Mój niepokój budzi to, że teraz objawy wróciły, ale sądzę, że to mogą być skutki uboczne duophasen.

Boje robic sobie bete ponownie, ale kolejna wizytę u lekarza mam dopiero 22.08.19
Skąd może być spadek na tak wczesnym etapie ?
Spadek moim zdaniem nie rokuje dobrze. Dziwi mnie tylko, że na usg wszystko ok. Masz możliwość zarejestrowania się do innego lekarza z bardzo dobrym sprzętem?
 
Do góry