reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta HCG w 9/10 tygodniu

Marcelina9510

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Sierpień 2019
Postów
18
Cześć,

Jestem po poronieniu... i to moja druga ciąża. Mam stwierdzoną mutacje mthfr c677t
Dla swojego spokoju monitorowałam beta hcg i zauważyłam spadek koło 9 tc (koło 9 tygodnia niepokój mój też wzbudziło mniej nasilone objawy ciąży)

1.08.19 : 111356
3.08.19 : 106857
5.08.19 : 97767
Progesteron 57.1
(wykonywane w tym samym laboratorium)

Biore :fraxiparine 0,4 i od 3.08.19 duophasen 2 razy dziennie 10mg (mam po nim nasilone objawy ciąży )
Byłam 5.08.19 na usg i była widoczna akcja serca oraz przyrost CRL - 27mm


Moje pytanie czy jest czym się martwić ? Czy spadek beta oznacza, że ciąża obumiera?
 
reklama
Bardzo mi przykro,ale nie rokuje to dobrze. Rozwój ciąży zapewne się zatrzymał. Dziś odebrałam 2 bete gdzie miałam spadek o 200 jednostek. Wsiadłam w auto i pojechałam do mojego gin.po obejrzeniu wyników bety i badaniu usg stwierdził że rozwój zarodka się zatrzymał na etapie 6 tyg. Czekam 2 tyg na samoistne poronienie, a jeśli to nie nastąpi to będę miała łyżeczkowanie.
Mialam tak samo przy pierwszej ciazy ale tu na usg wszystko ok
 
reklama
Wiem że to nie pocieszy ,ale nas tu dużo po poronieniu i to nie jednym , ja np po 2 , teraz w 3 ciąży udanej zdrowej 33 t, będzie dobrze zobaczysz , niestety w tych czasach często się to zdarza ,ale nie musi się powtórzyć
 
No właśnie najgorsze to,że każda z nas dbała o siebie ,starała się o tą ciąże a tak się kończy , choć u Ciebie nie wiadomo bo na usg było ok , co przy spadającej becie nie powinno , więc mam nadzieję że będzie dobrze
 
Zyje nadzieja ze ta ciaza skończy sie szczęśliwie !
Nie wiem czemu mi sie to przytrafia... mam 23 lata, żadnych chorób, uprawiam sport, nie pieje, nie pale...
Trzymam ogromne kciuki za Ciebie i wyobrażam sobie, jaki masz stres. Ja od 2 dni płacze i czekam aż w końcu poronienie pojawi się samo z siebie.
 
reklama
Do góry