reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały pęcherzyk 7tc

Blb1256

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Sierpień 2019
Postów
17
Witam. Jestem w 7tc, a dokładniej 7tyg i 5 dni. Dzisiaj byłam po raz pierwszy z wizyta u ginekologa. Powiedział tylko, ze pęcherzyk jest zbyt mały jak na ten czas (wydaje mi się, ze na ekranie wyświetlił sie rozmiar 7,7mm). Kazał mi przyjść za 2 tyg, a dla bycia spokojniejszym powtórzyć badanie krwi beta hcg (3.08 poziom wynosił 142). Czy jeśli ten poziom będzie większy to nie muszę się aż tak zamartwiać? Co jeśli ciąża nie będzie się prawidłowo rozwijać? Czy to oznacza z góry utracenie ciazy?
 
reklama
Witam. Jestem w 7tc, a dokładniej 7tyg i 5 dni. Dzisiaj byłam po raz pierwszy z wizyta u ginekologa. Powiedział tylko, ze pęcherzyk jest zbyt mały jak na ten czas (wydaje mi się, ze na ekranie wyświetlił sie rozmiar 7,7mm). Kazał mi przyjść za 2 tyg, a dla bycia spokojniejszym powtórzyć badanie krwi beta hcg (3.08 poziom wynosił 142). Czy jeśli ten poziom będzie większy to nie muszę się aż tak zamartwiać? Co jeśli ciąża nie będzie się prawidłowo rozwijać? Czy to oznacza z góry utracenie ciazy?

Wydaje mi się, że lekarz niepotrzebnie Cię nastraszył. 7 tydzień i 5 dzień to czas liczony od ostatniej miesiączki, a nie od owulacji. Lekarz patrzy na normy podane przy założeniu, że owulacja była w 14 dniu cyklu. W Twoim przypadku mogła wystąpić później - na przykład tydzień, albo półtora później. Tym samym ciąża może być młodsza. Zrób sobie badanie, wynik na pewno będzie wysoki i spokojnie czekaj na następną wizytę. Staraj się tak nie denerwować.
 
@Blb1256 A moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Jeśli beta 3 sierpnia wynosiła 142, to na dzisiaj powinna wynosić powyżej 10000, a lekarz powinien widzieć już bicie serca. Jeśli 3 sierpnia beta była dodatnia, to musiało to być ok 14 dni po owulacji - czyli tak jak piszesz teraz powinien być siódmy/ósmy tydzień ciąży.
 
U mnie w 7+2 było widać już zarodek z bijącym serduszkiem i miał 15 mm. Więc wydaje mi się, że u Ciebie rzeczywiście coś może być nie tak. Idź do innego lekarza z dobrym sprzętem.
 
a czy wtedy sprawdzałaś przyrost? czy tylko to jedno oznaczenie ? zrób bete powtórz ją za 48 godz , a czy masz regularne cykle ?
 
@Blb1256 A moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Jeśli beta 3 sierpnia wynosiła 142, to na dzisiaj powinna wynosić powyżej 10000, a lekarz powinien widzieć już bicie serca. Jeśli 3 sierpnia beta była dodatnia, to musiało to być ok 14 dni po owulacji - czyli tak jak piszesz teraz powinien być siódmy/ósmy tydzień ciąży.
Jutro idę jeszcze raz na badanie beta hcg i zobaczę jaki mam poziom. A jeśli będzie zbyt niski i pęcherzyk zbyt mały to co? Utracę ciąże czy są jakieś lekarstwa, cokolwiek...
 
sprawdza się przyrost po 48 godz ,jeden wynik nic nie mówi , po przyroście lekarz może stwierdzić ,czy jest ok czy coś złego się dzieje
 
Moim zdaniem na tym etapie beta jest bez sensu. Na tym etapie już nie będzie rosła tak szybko, a jej wysoki poziom nie będzie o niczym świadczył.
Teraz trzeba by było poszukać serduszka na USG. Lepiej zainwestuj pieniądze w wizytę u prywatnego ginekologa z dobrym sprzętem.
 
reklama
Do góry