reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia i odstawienie od kp

Przepraszam, że się wtrącę , ale zapalenie jelita jest właśnie bardzo często od alergii. tak było u mojego syna, potrzeba było trochę czasu żeby się unormowalo.
Zapalenie jelita może być też spowodowane bakteria, wirusem czy grzybem. Niekoniecznie alergia. Czasem może być to nawet przerost flory bakteryjnej jelita, co też trzeba leczyc. Najłatwiej powiedzieć, że alergia, bo da się mm i po kłopocie dla lekarza, ale nie dla matki. U nas akurat to nie alergia, choć wszyscy w niej upatrują winowajcę. Dobry lekarz, ale też intuicja matki to podstawa.
 
reklama
Zapalenie jelita może być też spowodowane bakteria, wirusem czy grzybem. Niekoniecznie alergia. Czasem może być to nawet przerost flory bakteryjnej jelita, co też trzeba leczyc. Najłatwiej powiedzieć, że alergia, bo da się mm i po kłopocie dla lekarza, ale nie dla matki. U nas akurat to nie alergia, choć wszyscy w niej upatrują winowajcę. Dobry lekarz, ale też intuicja matki to podstawa.
jakie badania wykonuje się żeby stwierdzic czy to zapalenie jelita?
 
Zapalenie jelita może być też spowodowane bakteria, wirusem czy grzybem. Niekoniecznie alergia. Czasem może być to nawet przerost flory bakteryjnej jelita, co też trzeba leczyc. Najłatwiej powiedzieć, że alergia, bo da się mm i po kłopocie dla lekarza, ale nie dla matki. U nas akurat to nie alergia, choć wszyscy w niej upatrują winowajcę. Dobry lekarz, ale też intuicja matki to podstawa.
nie wiem czy najłatwiej stwierdzić, bynajmniej nie w moim przypadku. U mnie akurat to alergia, jednak logiczne ,że najpierw trzeba wykluczyć wszystko pozostałe, więc kompleksowe badania kału. U nas skierowanie od lekarza na posiewy itd.
 
nie wiem czy najłatwiej stwierdzić, bynajmniej nie w moim przypadku. U mnie akurat to alergia, jednak logiczne ,że najpierw trzeba wykluczyć wszystko pozostałe, więc kompleksowe badania kału. U nas skierowanie od lekarza na posiewy itd.
Tylko się chwali, że lekarz podszedł do tematu z głową. U nas dużo trudniej, bo lekarze wybierali najprostsze rozwiązanie zamiast zrobić kompleksowe badania. Dopiero nefrolog zareagował. Tak więc dużo zależy od lekarza
 
Do góry