reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słaby przyrost wagi i dokarmianie

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
może coś doradzicie. Córka 2,5 miesiąca. KP, jednak od początku słabo przybiera na wadze, raczej w dolnych granicach normy, obecnie jest na 3 centylu. Masa urodzeniowa 2830, po spadnku 2630, obecnie 4180. Padiatra zalecił żeby podawać nawe po 20-30 ml mm po karmieniu. Ma zalecony nutramigen ze wzgledu na podejrzenie alergii. Ale córka nie chce tego mm, wypluwa. Generalnie nawet mojego odciągniętego pokarmu nie chce z butelki. Nie wiem co robic w tej sytuacji, troche się martwię że tak mało przybiera. Mówiłam lekarzowi że córka nie chce jeść mojego pokarmu z butelki a co dopiero mm. Może macie jakies sprawdzone sposoby?
 
reklama
Rozwiązanie
Może, ale tylko jeśli faktycznym problemem jest wędzidełko. W badaniu krwi powinno być oznaczone żelazo, ferrytyna, tibc i uibc. Hemoglobina, hematokryt i płytki. Dopiero wtedy określa się anemie lub ją wyklucza. Info od neonatologa. Zasypianie to raczej nie wędzidełko...
Żelazo też miała robione przy tej morfologii i też bylo ok. Pozostałych o których piszesz lekarz nie zleciał
Morfologia ok, zoltaczki nie miała długo, normalnie wyszlysmy ze szpitala. Podcięcie wedzidelka może ułatwić ssanie a córka momentalnie zasypia przy karmieniu i zaraz jak ja odloze to się budzi i znów pierś i tak w kółko generalnie w dzień nie śpi, tyle co właściwie przy piersi
Może, ale tylko jeśli faktycznym problemem jest wędzidełko. W badaniu krwi powinno być oznaczone żelazo, ferrytyna, tibc i uibc. Hemoglobina, hematokryt i płytki. Dopiero wtedy określa się anemie lub ją wyklucza. Info od neonatologa. Zasypianie to raczej nie wędzidełko...
 
reklama
Ze wszystkim się zgodzę. A wędzidełko często uniemożliwia prawidłowe chwycenie piersi i ssanie, w efekcie zbyt mało pokarmu jest przyjmowane przez dziecko. Jeżeli to nie pomoże to szukałabym dalej np w napięciu mięśniowym jak piszesz .
Tak. Wędzidełko może być problemem-może niejasno napisalam: często podcina się je, bez szukania innych przyczyn, na wyrost i niepotrzebnie. Znam dzieci po 5 zabiegach.... I nadal nie ma ssania.... My mieliśmy ranking, kto co chce od nas. I syn ssie bez podcięcia
...
 
Może, ale tylko jeśli faktycznym problemem jest wędzidełko. W badaniu krwi powinno być oznaczone żelazo, ferrytyna, tibc i uibc. Hemoglobina, hematokryt i płytki. Dopiero wtedy określa się anemie lub ją wyklucza. Info od neonatologa. Zasypianie to raczej nie wędzidełko...
Żelazo też miała robione przy tej morfologii i też bylo ok. Pozostałych o których piszesz lekarz nie zleciał
 
Rozwiązanie
Do góry