reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słaby przyrost wagi i dokarmianie

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
może coś doradzicie. Córka 2,5 miesiąca. KP, jednak od początku słabo przybiera na wadze, raczej w dolnych granicach normy, obecnie jest na 3 centylu. Masa urodzeniowa 2830, po spadnku 2630, obecnie 4180. Padiatra zalecił żeby podawać nawe po 20-30 ml mm po karmieniu. Ma zalecony nutramigen ze wzgledu na podejrzenie alergii. Ale córka nie chce tego mm, wypluwa. Generalnie nawet mojego odciągniętego pokarmu nie chce z butelki. Nie wiem co robic w tej sytuacji, troche się martwię że tak mało przybiera. Mówiłam lekarzowi że córka nie chce jeść mojego pokarmu z butelki a co dopiero mm. Może macie jakies sprawdzone sposoby?
 
reklama
Rozwiązanie
Może, ale tylko jeśli faktycznym problemem jest wędzidełko. W badaniu krwi powinno być oznaczone żelazo, ferrytyna, tibc i uibc. Hemoglobina, hematokryt i płytki. Dopiero wtedy określa się anemie lub ją wyklucza. Info od neonatologa. Zasypianie to raczej nie wędzidełko...
Żelazo też miała robione przy tej morfologii i też bylo ok. Pozostałych o których piszesz lekarz nie zleciał
Próbowałaś kilku różnych butelek? U nas dopiero którąś z kolei córka zaakceptowała. My też musimy dokarmiać z zalecenia lekarza. Poza butelką są inne sposoby. Kubeczek, strzykawka, sns.
 
dorośli jak i dzieci różnią się od siebie.
czy jest spokojna.spi je śpi je ? czy młoda ssie smoczek? jeśli tak odstawiłabym dużo śpi w nocy? ( jeśli śpi więcej jak 3h wybudzać ) ..wolałabym częściej przystawiać wybudzać zanim zaczęłabym dokarmiać sztucznie i mieszać ..laktacja jeszcze się do końca nie ustabilizowała . napewno pierwsze co to porobilabym badania i jeśli są w normie i małej niczego nie brakuje to powalczylabym naturalnie bez dokarmiania . na forum wiele mam z bliźniakami .. kp ..jedno mało co przybiera drugie, drugie tyle i wszystko w porządku mimo ciągłej różnicy wagowej..ważne też to co ile je i czy przysypia przy karmieniu .. pierwsze minuty ssania są zamówieniem a dopiero potem zaczyna się napływ większej ilości mleka co dziecko ssysa ale zapewne to czujesz
 
dorośli jak i dzieci różnią się od siebie.
czy jest spokojna.spi je śpi je ? czy młoda ssie smoczek? jeśli tak odstawiłabym dużo śpi w nocy? ( jeśli śpi więcej jak 3h wybudzać ) ..wolałabym częściej przystawiać wybudzać zanim zaczęłabym dokarmiać sztucznie i mieszać ..laktacja jeszcze się do końca nie ustabilizowała . napewno pierwsze co to porobilabym badania i jeśli są w normie i małej niczego nie brakuje to powalczylabym naturalnie bez dokarmiania . na forum wiele mam z bliźniakami .. kp ..jedno mało co przybiera drugie, drugie tyle i wszystko w porządku mimo ciągłej różnicy wagowej..ważne też to co ile je i czy przysypia przy karmieniu .. pierwsze minuty ssania są zamówieniem a dopiero potem zaczyna się napływ większej ilości mleka co dziecko ssysa ale zapewne to czujesz
W dzień praktycznie nie śpi. Tyle co przy piersi. Nie wiem czy ma to znaczenie ale je przez nakładkę. Smoczka nie używa. Noce natomiast przesypia. Je przed 22 a potem zwykle budzi się albo między 1-2 i potem 5-6 albo budzi się dopiero koło 4 ale to różnie bywa. Ja przed większością karmien staram się odciągac 10-20ml żeby dostawała już bardziej kaloryczne pokarm, tak mi zalecił doradca laktacyjna. A w dzień to ciągle chce być przy piersi. Je uspia przy jedzeniu a jak ja odloze to zaraz się budzi i płacze. Prawdopodobnie ma też alergie na bmk ale dieta eliminacyjna a nie przyniosła poprawy a mm z apteki nie chce. Morfologia ma w normie, żelazo lekko obniżone ale lekarz nie kazał nic suplementówac tylko za miesiąc zrobić kontrole
 
reklama
Nie wiem. Może pani kuje a lekarz jeszcze mnie nakręca mówiąc o dokarmianium. Chociaż 300 gram różnicy u takich maluchów to dużo
Dużo ale to też zależy od dziecka. Ważne by mieściło się w minimum.
Ja bym raczej skorzystała z porady CDL a nie pchała dziecku mm. Może jest coś co polepszy przyrost.
Używacie smoczka? Je w nocy?
 
reklama
Dużo ale to też zależy od dziecka. Ważne by mieściło się w minimum.
Ja bym raczej skorzystała z porady CDL a nie pchała dziecku mm. Może jest coś co polepszy przyrost.
Używacie smoczka? Je w nocy?
Byłam już u cdl. Kazała mi odciągac 4 razy na dobę po 10ml przed karmieniem żeby jadła już bardziej kaloryczne pokarm. Odciaglam nawet więcej razy. W nocy różnie. Czasem wstanie raz i potem nad ranem a czasem zje o 22 i wstaje koło 4. Smoczka nie używa
 
Do góry