reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Myślę, że to kwestia indywidualna. My tv oglądamy bardzo rzadko. Czasami oglądamy z dziećmi bajkę/film pełnometrażowy. Syn nie prosi o bajki, nie ogląda ich na telefonie/tablecie.
Nie dostanie telefonu dopóki nie będzie takiej konieczności ( będzie sam wracał że szkoły, chodził do kolegów).

Dla mnie nie jest normalne , że dziecko w 1 klasie ma smartfona , ogląda tv codzienne A do tego gra na xboxie. A np w kilkugodzinnej podróży gra non stop.

Pracując w placówkach edukacyjnych widzę negatywny wpływ na rozwój dzieci i mnie to przeraża.
U nas w długiej, dwudniowej podróży do Włoch w tym roku super sprawdziły się audiobooki z bajkami :) ilość pytań "daleko jeszcze?" zmniejszona o 100% :)
 
reklama
Czy tylko mnie tak nosi jak mój mąż wychodzi z kolegami na piwo? No normalnie wkurzona chodzę jak nie wiem [emoji849][emoji849]
Hih nie wien jak to jest moj naz to woli ze mna siedziec niz isc na piwo z kolega..kupie mu ma w lodowce i zadowolony :)a jak juz ktos dzwoni to zaprasza zeby wpadl ktos do nas
 
U nas w długiej, dwudniowej podróży do Włoch w tym roku super sprawdziły się audiobooki z bajkami :) ilość pytań "daleko jeszcze?" zmniejszona o 100% :)
My jak jeździmy w długie trasy to nocą bo nestety choroba lokomocyjna nam przeszkadza a na krótkich trasach to uczymy się znaków drogowych. A moj mąż uczy pi angielsku syna zwierzątek kolorów itp.
 
Mam koleżankę która synowi 4 latka kupiła telefon normalnie z kartą, wykupuje mu internet i on sobie ogląda co chce, gra w co chce.. Tylko po to, żeby mieć go z głowy [emoji849]

Dokładnie ta sama sytuacja. I ciężko później swojemu dziecku wytłumaczyć dlaczego inni maja i mogą a on nie. Ale jakoś zapomniał na szczęście. Ale niestety tak każda rodzinna impreza wyglada.
 
Już u Was świąteczne pomysły widzę.

U nas dla najmłodszego lego City bo bardzo lubi budować.

A co chcą Wasze 9 latki? Co lubią robić, czym się interesują? :)
Mój już 10latek interesuje się piłką nożną. Najczęściej kupujemy coś nowego na treningi albo coś związanego z elektroniką :) jakiś głośnik czy słuchawki. Oczywiście na tablecie gra czy na ps4, ale tylko w weekendy. W tygodniu nie ma mowy, za dużo treningów i nauki.
Mój młodszy uwielbia Lego, ale już ma za dużo. Teraz dostanie może jakiś helikopter do sterowania.
Lego jest nieśmiertelne i to zawsze dobry prezent. Córka jeszcze czasem sięga po Duplo, jednak już wchodzi powoli w Lego friend.
Lego Duplo jest świetne, dla maluchów
Jej ale naskrobalyscie:) no nic z seriali ostatnio to 13 powodów oglądam. Taki dla młodzieży ale lepiej żeby jednak młodzież nie oglądała prędzej rodzice. Ciagle słychać o nekaniach w szkole i samobójstwach wsrod młodzieży. Na nic cięższego nie mam ochoty bo mniej więcej w połowie przysypiam:) co do porodów to ja po cc i nie ma o czym pisać:/ natomiast dziś byłam z synem u alergologa i się okazało ze ma mocna alergie na pyłki. Miewał krwotoki z nosa chodziliśmy po laryngologach a pediatra stwierdzil ze krwotoki nie są związane z alergia. A jednak. No i ma dwie kurzajki na stopach, trenuje pływanie wiec pewnie na basenie coś mu się przyplątało. No i tym sposobem leków mamy od groma:/
Ja właśnie szukam przyczyny krwotokow z nosa u mojego 6latka. U nas nasilają się krwotoki w czerwcu a kończa około września. Krew się puszcza kilka razy dziennie. Nos nawilzamy mascia nisita. We wtorek mamy laryngologa,bo jeszcze miewa częste bóle głowy tak jakby od zatok. Co do kurzajek to chyba ciężko się ich pozbyć i łatwo się zarazić???
U nas w długiej, dwudniowej podróży do Włoch w tym roku super sprawdziły się audiobooki z bajkami :) ilość pytań "daleko jeszcze?" zmniejszona o 100% :)
Moze wypróbujemy też audiobooki, bo tak to moi nic nie mogą oglądać. Zaraz ich nie wymioty zbiera.
 
Nie po prostu chaotycznie napisalam i tak można było zrozumieć, oczywiście najpierw urodzilam łożysko pozniej szyli. Emocje opadly po godzinie kangurownia i podejrzewam dlatego to szycie tak bolało. Tak u mnie w szpitalu czekają, aż pepowina przestaje tętnić i dopiero wtedy odcinają, mam nadzieje ze tym razem tez tak będzie.
Ja niestety nie mialam takiej możliwości:( tak samo zreszta jak nie kangurowalam syna. Zabrali mi go od razu do zbadania bo wody plodowe byly zielone.
Mam nadzieję że teraz będzie inaczej...
 
Co do tabletów i telefonów to moj syn ma zawsze od 19.30 do 20.30. Później bajki i spanie. Po szkole treningi wiec jak wracamy do domu to kąpiel i jedzonko. Natomiast w weekendy na wieś jeździmy i tam biega po ogródku z taczkami albo coś kopie.
Bo jak młodzież ma jakieś inne zajęcia po szkole to nie mają czasu na przesiadywanie nad grami. Syn kuzynki nie ma żadnych dodatkowych zajęć, nie ma kolegów to siedzi pół dnia na tv i grach. Bo12- 13 latek zabawkami się już nie bawi
 
Czy tylko mnie tak nosi jak mój mąż wychodzi z kolegami na piwo? No normalnie wkurzona chodzę jak nie wiem [emoji849][emoji849]
A co dokładnie cię wkurza? Mnie w pierwszej ciąży wkurzało, że ja nie mogę sobie wyjść albo nie mam z kim i że mnie zostawia. Taka zwykła zazdrość.
Ale no warto myśleć nad przyczyną nerwów z tego powodu bo może być dużo różnych powodów ;)
 
reklama
Jej ale naskrobalyscie:) no nic z seriali ostatnio to 13 powodów oglądam. Taki dla młodzieży ale lepiej żeby jednak młodzież nie oglądała prędzej rodzice. Ciagle słychać o nekaniach w szkole i samobójstwach wsrod młodzieży. Na nic cięższego nie mam ochoty bo mniej więcej w połowie przysypiam:) co do porodów to ja po cc i nie ma o czym pisać:/ natomiast dziś byłam z synem u alergologa i się okazało ze ma mocna alergie na pyłki. Miewał krwotoki z nosa chodziliśmy po laryngologach a pediatra stwierdzil ze krwotoki nie są związane z alergia. A jednak. No i ma dwie kurzajki na stopach, trenuje pływanie wiec pewnie na basenie coś mu się przyplątało. No i tym sposobem leków mamy od groma:/

Współczuję bardzo. Mój synek też alergik w okresie wiosenno-letnio- wczesnojesiennym. Na brzozy, trawy w szczególności. Odkryłam właśnie przez krwotok.

Kurzajkę też przerabialiśmy ...2 miesiące leczenia :(
 
Do góry