reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mutacja pai 1 i mthrf

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Czesc, wyszlo mi w badaniu genetycznym nieprawidlowy wynik :
Mthrf 677c-t uklad homozygotyczny i
Pai1 4g uklad heterozygotyczny
Oczywiscie bede miala omowiony wynik z genetykiem aczkolwiek dopiero za jakies pare dni, mam pytanie - czy ktoras z was tez ma te mutacje ? Co to moze oznaczac w praktyce w kontekscie ciazy i ogolonego stanu zdrowia ? (Oprocz przyjmowania metylowanego kwasu fiolowego)
 
reklama
Ja mam drugą mutacje mthr, pa 1 i R 2. W ciążę zaszłam ale przyjmuje heparyne l, jedna poronilam ale nie wiem czy to miało związek z mutacjami. Tak czy siak dobrze jest znaleźć lekarza który przejmie się mutacjami, i włączy heparyne w momencie potwierdzenia ciąży
 
Tak, wlasnie biore te wszystkie witaminy dla ciezarnych 😉 druga sprawa ja mam pai1 heterozygotyczny i jak czytalam rozne artykuly to rzekomo ten hetero nie jest jakis zagrazajacy medycznie, ale to pewnie sie ze szczegolami dowiem moze u tego genetyka 🤔
 
Tak, wlasnie biore te wszystkie witaminy dla ciezarnych 😉 druga sprawa ja mam pai1 heterozygotyczny i jak czytalam rozne artykuly to rzekomo ten hetero nie jest jakis zagrazajacy medycznie, ale to pewnie sie ze szczegolami dowiem moze u tego genetyka 🤔
Mutacja świadczy o tym, że masz większe predyspozycje do zakrzepicy i chorób układu krążenia. Ciąża to jest dodatkowe o ciążenie, tak jak otyłość, palenie, stosowanie antykoncepcji itp. Moje zdanie na ten temat jest takie, że są osoby u których nic się nie wydarzy bo są "mało" obciążone a są takie u którym ryzyko jest duze. Z tego co wiem często te mutacje nie są znane bo pierwsza druga czy trzecia ciąża przebiega prawidłowo, ale kolejna jest już obciążona ryzykiem, czy trudno kobiecie utrzymać ciąże bo właśnie układ krzepnięcia jest już nadszarpany. Tak czy siak super, że o tym wiesz i lekarz powinien wziąć to pod uwagę przy ciąży. A powiedz mi skąd dlaczego robilas badania? Ktoś Ci je zlecił?
 
Ja również mam te mutacje. Oczywiście witaminy zmetylowane z grupy B w tym kwas foliowy, przy staraniach zalecony mam Acard, a w ciąży heparyne.
 
Mutacja świadczy o tym, że masz większe predyspozycje do zakrzepicy i chorób układu krążenia. Ciąża to jest dodatkowe o ciążenie, tak jak otyłość, palenie, stosowanie antykoncepcji itp. Moje zdanie na ten temat jest takie, że są osoby u których nic się nie wydarzy bo są "mało" obciążone a są takie u którym ryzyko jest duze. Z tego co wiem często te mutacje nie są znane bo pierwsza druga czy trzecia ciąża przebiega prawidłowo, ale kolejna jest już obciążona ryzykiem, czy trudno kobiecie utrzymać ciąże bo właśnie układ krzepnięcia jest już nadszarpany. Tak czy siak super, że o tym wiesz i lekarz powinien wziąć to pod uwagę przy ciąży. A powiedz mi skąd dlaczego robilas badania? Ktoś Ci je zlecił?
Przeczytalam ulotke ktora byla w laboratorium o staraniach sie o dziecko, byly tam wymienione badani ktore powinno sie zrobic po poronieniu. Kariotyp bedziemy tez miec robiony ale juz na nfz - kolo 8.01.2020 w Poznaniu.
 
Ja mam tylko PAI-1 i po jednym rodzicu, czyli hetero. Dwaj genetycy powiedzieli mi, że nie ma to żadnego znaczenia, bo ma ją prawie połowa populacji i oni nawet nie widzą wskazań do Acardu w trakcie starań.
Na szczęście znalazłam kochaną dr Janosz, która przepisała i zaleciła mi Acard i jest zdania, że za kilka lat będzie to powszechne stosowanie. Dodatkowo mam hebarynę, ale raczej profilaktycznie, ze względu na mutację i na poronienia. Więc rówżnie bywa.
 
Ja mam tylko PAI-1 i po jednym rodzicu, czyli hetero. Dwaj genetycy powiedzieli mi, że nie ma to żadnego znaczenia, bo ma ją prawie połowa populacji i oni nawet nie widzą wskazań do Acardu w trakcie starań.
Na szczęście znalazłam kochaną dr Janosz, która przepisała i zaleciła mi Acard i jest zdania, że za kilka lat będzie to powszechne stosowanie. Dodatkowo mam hebarynę, ale raczej profilaktycznie, ze względu na mutację i na poronienia. Więc rówżnie bywa.
Jestes w ciazy lub donosilas tym sposobem ?
 
reklama
Jestes w ciazy lub donosilas tym sposobem ?
Jestem obecnie w ciąży. 15 tc. W tym roku to moja 3 ciąża. Dwie poroniłam, jedna wynikiem komórke nk, a druga wada genetyczna. Teraz ta trzecia prowadzona na wlewach, ENcortonie, heparynie, letroxie. :) Za nim nie oddam heparyny, czuje, że mi pomaga. Mam nadzieję, że to wszystko wystarczy, Na razie Maluch rozwija się prawidłowo, więc mam nadzieje, że to także zasługa leków.
 
Do góry