reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższona prolaktyna

Robiłam badania ale nie widziałam wyniku bo trafiły od razu do lekarza🤨 pytałam się kilka razy jak ta prolaktyna, na co dostałam odpowiedź że bardzo dobrze i że nic nie musimy z nią robić.
 
reklama
Ja miałam prolaktyne ponad 60, brałam bromergon 2 tabletki dziennie, nawet jak prolaktyna wróciła do normy lekarz powiedział że mam brać bromergon przez cały czas po pół tabletki dziennie, że jak chce zajść w ciążę nie mogę odstawić tego leku bo prolaktyna bardzo szybko wraca do pierwotnego stanu, po roku brania leku zaszłam w ciążę :) teraz jestem w 23tygodniu lek brałam do 10tc żeby prolaktyna za szybko się nie podniosła bo niestety grozi to poronieniem a w dalszej ciąży i tak wzrasta bo musi dlatego tylko wtedy się ten lek dopiero odstawia
 
Ja miałam prolaktyne ponad 60, brałam bromergon 2 tabletki dziennie, nawet jak prolaktyna wróciła do normy lekarz powiedział że mam brać bromergon przez cały czas po pół tabletki dziennie, że jak chce zajść w ciążę nie mogę odstawić tego leku bo prolaktyna bardzo szybko wraca do pierwotnego stanu, po roku brania leku zaszłam w ciążę :) teraz jestem w 23tygodniu lek brałam do 10tc żeby prolaktyna za szybko się nie podniosła bo niestety grozi to poronieniem a w dalszej ciąży i tak wzrasta bo musi dlatego tylko wtedy się ten lek dopiero odstawia
Ja miałam prolaktyne ponad 60, brałam bromergon 2 tabletki dziennie, nawet jak prolaktyna wróciła do normy lekarz powiedział że mam brać bromergon przez cały czas po pół tabletki dziennie, że jak chce zajść w ciążę nie mogę odstawić tego leku bo prolaktyna bardzo szybko wraca do pierwotnego stanu, po roku brania leku zaszłam w ciążę :) teraz jestem w 23tygodniu lek brałam do 10tc żeby prolaktyna za szybko się nie podniosła bo niestety grozi to poronieniem a w dalszej ciąży i tak wzrasta bo musi dlatego tylko wtedy się ten lek dopiero odstawia
Gratuluje🥰 wychodzi na to że przez inteligentna Panią doktor znowu stoję w miejscu. We wtorek mam wizytę u innego endokrynologa zobaczymy co powie😔
 
Na pocieszenie powiem, że prolaktyna to nie jest jakiś wielki problem ;) łatwo ją zbić i kontrolować. Tylko nie można za szybko odstawiać leków :)
 
reklama
Zacznę od początku 2 lata temu poronilam. Od tego czasu staramy się bezskutecznie. Głównym problemem jest nasienie męża, kiepska ruchliwosc, u mnie była podwyższona prolaktyna. Zaczęliśmy leczenie, moja prolaktyna podobno wróciła do normy. Przystapilismy do inseminacji która niestety się nie udała, i coś mnie natchnelo żeby powtórzyć prolaktyne. Norma wynosi 29.3, a u mnie 42.7. Dodam tylko że mam cykle regularne 28 dniowe, owulacja wychodzi w 12 dc, potwierdzona monitoringiem. Zastanawiam się czy prolaktyna może mieć wpływ na zapłodnienie i implantacje.
Zacznę od początku 2 lata temu poronilam. Od tego czasu staramy się bezskutecznie. Głównym problemem jest nasienie męża, kiepska ruchliwosc, u mnie była podwyższona prolaktyna. Zaczęliśmy leczenie, moja prolaktyna podobno wróciła do normy. Przystapilismy do inseminacji która niestety się nie udała, i coś mnie natchnelo żeby powtórzyć prolaktyne. Norma wynosi 29.3, a u mnie 42.7. Dodam tylko że mam cykle regularne 28 dniowe, owulacja wychodzi w 12 dc, potwierdzona monitoringiem. Zastanawiam się czy prolaktyna może mieć wpływ na zapłodnienie i implantacje.
Mialam problem z prolaktyna od 17 roku życia. Wszyscy lekarze leczyli mnie bromergonem co ja bardzo zle wspominam okropnie się po nim
Zacznę od początku 2 lata temu poronilam. Od tego czasu staramy się bezskutecznie. Głównym problemem jest nasienie męża, kiepska ruchliwosc, u mnie była podwyższona prolaktyna. Zaczęliśmy leczenie, moja prolaktyna podobno wróciła do normy. Przystapilismy do inseminacji która niestety się nie udała, i coś mnie natchnelo żeby powtórzyć prolaktyne. Norma wynosi 29.3, a u mnie 42.7. Dodam tylko że mam cykle regularne 28 dniowe, owulacja wychodzi w 12 dc, potwierdzona monitoringiem. Zastanawiam się czy prolaktyna może mieć wpływ na zapłodnienie i implantacje.

Mialam problem z prolaktyna od 17 roku życia. Wszyscy lekarze leczyli mnie bromergonem co ja wspominam bardzo zle. Okropnie się po nim czułam... Ale fakt faktem prolaktyna za każdym razem spadała i jak przestałam brać bromergon to zaraz szła w górę i to miałam jej dwa razy więcej niż wcześniej. Później trafiłam na Panią doktor która przepisała mi Dostinex - jedna tabletka raz w tygodniu. Dla mnie rewelacja żadnych skutków ubocznych w ogóle nie czułam ze co kolwiek biorę
Brałam go od września 2018 i na początki sierpnia przestałam.
tydzien temu robiłam badanie i mam na poziomie 16 także ja w życiu nie miałam takiej prolaktyny, zawsze była około 50.
Moj mąż jeśli chodzi o nasienie miał wszystko złe, morfologia straszna, prawidłowa budowa było tylko 2%
Ruchu szybkiego wgl nie było
A ten postępowy był jakiś bardzo niski. Mąż poszedł do androloga i mówił żeby spróbował tabletek FertillMan albo Profertil. Wykupiłam profertill i wyniki nasienia naradzi się poprawiły morfologia z 1% wzrosła na 6
Plemników o prawidłowej budowie jest 68% i pokazał się ruch szybki plemników.
oczywiście to nie było tak odrazu bo co prawie 2 miesiące robiliśmy badanie nasienia żeby sprawdzić czy leki coś pomagają i za każdym razem było lepiej. Mąż bierze tabletki od października i lekarz powiedział żeby ich nie odstawiać także cały czas je zażywa.
 
Do góry