reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kupki u niemowlaka

mama.Antosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2018
Postów
436
Witam , mój synek ma 16 tygodni karmiony jest tylko moim mlekiem dotąd wszystko było dobrze ale nie moze zrobić kupy, ostatnia zrobił bardzo wodnista 3 dni temu, dzisiaj podałam mu czopek i zrobił też taka wodnistą, niestety dużo płacze pręży i wygina się do tyłu. Jak do poniedziałku nie będzie poprawy skonsultujemy to z pediatrą jednak liczę na jakieś wasze rady i opinie na ten temat ? gorączki nie ma, brzuszek miękki,pręży się i wygina a kupy brak 🙁
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
U nas też przy kp od któregoś momentu kupki były średnio co tydzien. Ale u nas nie było żadnych oznak problemów z brzuszkiem, dziecko pogodne, nie prężyło się, ewidentnie tak rzadkie robienie kupki mu nie przeszkadzało. Jeśli widzisz natomiast, ze dziecko się męczy, to przeszłabym się do pediatry, żeby coś doradził
Witam , mój synek ma 16 tygodni karmiony jest tylko moim mlekiem dotąd wszystko było dobrze ale nie moze zrobić kupy, ostatnia zrobił bardzo wodnista 3 dni temu, dzisiaj podałam mu czopek i zrobił też taka wodnistą, niestety dużo płacze pręży i wygina się do tyłu. Jak do poniedziałku nie będzie poprawy skonsultujemy to z pediatrą jednak liczę na jakieś wasze rady i opinie na ten temat ? gorączki nie ma, brzuszek miękki,pręży się i wygina a kupy brak 🙁
Ja bym poszla do tego pediatry. My dostalismy jakis syrop ale to bylo 6lat temu. Brzuszek przestal bolec ale kup dalej nie bylo. Nam wtedy powiedziano ze przy karmieniu piersia to tak moze byc ze dziecko kilka dni kupy nie robi.
 
Przy karmieniu piersia nawet 14 dni kupy moze nie byc. Podawac czopkow tez nie wolno zbyt czesto, bo bedzie jeszcze gorzej. Idz do lekarza zapytaj. To moga byc kolki jesli placze. Ja podawalam debridat i biogaie.
 
Jeśli Cię coś niepokoi to tylko pediatra.

Z doświadczenia mojego wynika, że dzieci kp mogą nie robić kupy dłuższy czas. Mój ostatni syn, odkąd skończył 2 miesiące robił kupy równo co 8 dni. Na dodatek rano zawsze. Moje starsze też piersiowej długo waliły kupy a ten nie i bardzo się niepokiłam przez pierwsze kilka akcji. Niepotrzebnie. Potem już wiedziałam i żyłam spokojnie.
Zrezygnuj z czopkow na jakiś czas i zobaczysz. Szkoda burzyć jelita, skoro być może to normany stan. Może też być skok.
 
reklama
Moj synek mial debridat, mial rozne probiotyki i nic. Od okolo 10 tygodnia do moemntu rozszerzania diety kupa co 2 tygodnie. Nawet po podaniu czopka kupy nie bylo
 
U nas też przy kp od któregoś momentu kupki były średnio co tydzien. Ale u nas nie było żadnych oznak problemów z brzuszkiem, dziecko pogodne, nie prężyło się, ewidentnie tak rzadkie robienie kupki mu nie przeszkadzało. Jeśli widzisz natomiast, ze dziecko się męczy, to przeszłabym się do pediatry, żeby coś doradził
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry