reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie

Aniusia38

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
88
Hej dziewczyny muszę napisać tutaj bo nie daje rady .Wczoraj byliśmy z mężem na wizycie kontrolnej i okazało się że serduszko nie bije zatrzymało się na 7tygodniu. Jestem załamana i nie mogę w to uwierzyć bo mamy już syna prawie 2 latka a tu kolejna ciąża i niestety nie będzie rodzeństwa.Nie wiem co myśleć
 
reklama
Kochane potrzebuję porady.
Jak już wcześniej pisałam ostatnio straciłam ciążę. Zabieg miałam we wtorek, 10.12.19.
Dziś udało się mojemu chłopakowi załatwić wolne w pracy już od przyszłej środy. Co oznacza że czwartek i piątek będę mogla zrobić badania w Polsce.
Chciałabym zrobić w diagnostyce pakiet badań dla starających się. Jest promocja z 653 zł na 350. Jest tam m.in.: TSH, Prolaktyna,z którymi miałam problemy i wiele innych których nie robiłam i nie wiem jakie będą wyniki.
Pytanie tylko czy powinnam poczekać aż całkowicie spadnie mi np. beta do 0 i unormują się hormony np. 3 miesiące. Czy mogłabym zrobić te badania teraz i być może dowiem się co się stało tym razem ze nie wyszło.Nie wiem jakie mogą być powody dwóch nieudanych ciąz. I nie wiem kompletnie czy czekać czy już badać.
Dzięki za pomoc
Ekspertem nie jestem ,ale myślę że niektóre wyniki mogą wyjść przekłamane, bo hormony Ci jeszcze szaleją,
 
reklama
Kochane potrzebuję porady.
Jak już wcześniej pisałam ostatnio straciłam ciążę. Zabieg miałam we wtorek, 10.12.19.
Dziś udało się mojemu chłopakowi załatwić wolne w pracy już od przyszłej środy. Co oznacza że czwartek i piątek będę mogla zrobić badania w Polsce.
Chciałabym zrobić w diagnostyce pakiet badań dla starających się. Jest promocja z 653 zł na 350. Jest tam m.in.: TSH, Prolaktyna,z którymi miałam problemy i wiele innych których nie robiłam i nie wiem jakie będą wyniki.
Pytanie tylko czy powinnam poczekać aż całkowicie spadnie mi np. beta do 0 i unormują się hormony np. 3 miesiące. Czy mogłabym zrobić te badania teraz i być może dowiem się co się stało tym razem ze nie wyszło.Nie wiem jakie mogą być powody dwóch nieudanych ciąz. I nie wiem kompletnie czy czekać czy już badać.
Dzięki za pomoc

Myśle, ze powinnaś poczekać i dać organizmowi czas na powrót do stanu sprzed ciąży.
Ale lekarzem nie jestem i sama tez jakiś specjalnych badań po poronieniu nie robiłam, poza morfologia i w kierunku niedoczynnosci tarczycy.
 
Kochana bardzo bym chciała ale niestety nie pomogę [emoji17] Wydaje mi się że lepiej zaczekać. Ja poronilam 26/11 i jednak czekam jeszcze z tydzień żeby zrobić morfologie, mocz i tsh.
Kochane potrzebuję porady.
Jak już wcześniej pisałam ostatnio straciłam ciążę. Zabieg miałam we wtorek, 10.12.19.
Dziś udało się mojemu chłopakowi załatwić wolne w pracy już od przyszłej środy. Co oznacza że czwartek i piątek będę mogla zrobić badania w Polsce.
Chciałabym zrobić w diagnostyce pakiet badań dla starających się. Jest promocja z 653 zł na 350. Jest tam m.in.: TSH, Prolaktyna,z którymi miałam problemy i wiele innych których nie robiłam i nie wiem jakie będą wyniki.
Pytanie tylko czy powinnam poczekać aż całkowicie spadnie mi np. beta do 0 i unormują się hormony np. 3 miesiące. Czy mogłabym zrobić te badania teraz i być może dowiem się co się stało tym razem ze nie wyszło.Nie wiem jakie mogą być powody dwóch nieudanych ciąz. I nie wiem kompletnie czy czekać czy już badać.
Dzięki za pomoc
 
Dziękuję Wam, ja też w ogóle nie wiem. Morfologię teraz robiłam w szpitalu.
TSH mi się poprawiło po 3 tygodniach brania tyroksyny z 6.6 na 3.2. Brakuje mi tylko prolaktyny bo z tym zawsze miałam problem a teraz ani razu nie sprawdzałam. Najwyższej zrobię tylko prolaktynę i TSH teraz żeby zobaczyć tak kontrolnie a nie będę robić miliona badań, na nie poczekam jeszcze.
Pójdę w styczniu do ginekologa to zapytam czy mi zleci i kiedy.
 
@Gusia 2126 Jeśli chodzi o ten pakiet, to raczej nie ma sensu. hormony musiałyby wrócić do normy. Zreszta morfologia wyjdzie przekłamana. Jeśli chcesz mieć obraz, co w ciąży zawiodło możesz teraz zrobić TSH, homocysteine, zespół antyfosfolipidowy. Chociaż niekoniecznie się dowiesz na pewno. Można tez robić immunofenotyp-to obraz limfocytów T.
 
Ostatnia edycja:
@Gusia 2126 Jeśli chodzi o ten pakiet, to raczej nie ma sensu. hormony musiałyby wrócić do normy. Zreszta morfologia wyjdzie przekłamań. Jeśli chcesz mieć obraz, co w ciąży zawiodło możesz teraz zrobić TSH, homocysteine, zespół antyfosfolipidowy. Chociaż niekoniecznie się dowiesz na pewno. Można tez robić immunofenotyp-to obraz limfocytów T.
Dziękuję za tak profesjonalną odpowiedz :)
 
reklama
A ile czasu lekarz wam powiedział by poczekać przed kolejnym staraniem ? Mi powiedział że minimum 3 razy okres muszę mieć
Tak jest bezpiecznie. Bardzo dużo kobiet zachodzi w pierwszym cyklu, wszystko zależy też od Ciebie od Twoich hormonów. Bo ważne żeby z nimi było okej :) Często dla nich się tyle czeka, żeby się unormowało.
 
Do góry