reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Czesc kochane ja sie z wami dzis żegnam. Bylam ma wizycie od 3 tygodni malensto sie nie rozwija. Trzmajcie sie kochane !!! Mam nadzieje ze ostatnia ze zlymi nowinami jestem w tej grupie. Buziaki dla was wszystkich
A już chciałam pisać, że dziś super dzień dobrych wiadomości.....
Ściskam, trzymaj się!
 
Kochane Mam do Was pytanie na ostatniej wizycie to znaczy 13 grudnia Dostałam lek Acard tak naprawdę nie wiem na jakiej podstawie i trochę obawiam się go brać mam wrażenie że trochę tak profilaktycznej ale czytam o nim i piszę że nie jest zalecany kobietom w ciąży tym bardziej w pierwszym trymestrze czy wam również zlecono ten lek jeżeli macie go zlecone to z jakiegoś konkretnego powodu czy również profilaktycznie?
Ja biorę acard i heparynę - wskazaniem było wcześniejsze poronienie i mutacja genu pai-1 (coś związanego z trombofilią). Bratowa tez dostała mimo, ze z badań jej wychodziło wszystko ok, ale miała za sobą 4 poronienia. Dopiero z acardem i heparyną donosiła.
 
Ja się dodzwoniłam do mojej pani doktor i powiedziała mi że muszę brać ten lek ze względu na to że urodziłam córkę miesiąc wcześniej i mam krew bardzo gęsta więc już wszystko wiem i na spokojnie będę brała Acard nie denerwując się że mogłoby to zaszkodzić maleństwu😉
 
Ja też nie do końca wiem dlaczego mam zapisany duphaston, ale biorę zgodnie z zaleceniami. Jutro się dowiem czy i kiedy będę mogła odstawić :)
 
Ja dostałam duphaston i luteinę, mimo że progesteron miałam wysoki (zbadałam na samym początku ciąży). Pierwsze opakowanie brałam jak należy, ale drugiego już nie kupowałam, czasem tylko wezmę luteinę pod język. Czuję się dobrze, progesteron w normie, więc nie widzę za bardzo sensu.
 
Czesc kochane ja sie z wami dzis żegnam. Bylam ma wizycie od 3 tygodni malensto sie nie rozwija. Trzmajcie sie kochane !!! Mam nadzieje ze ostatnia ze zlymi nowinami jestem w tej grupie. Buziaki dla was wszystkich
Tak bardzo mi przykro ☹ trzymaj się dzielnie, niedługo Twój Aniołek na pewno do Ciebie wróci! 😭😘
 
Bardzo dużo kobiet bierze acard w ciąży jak i duphaston magnez czy luteinę. Lekarz wie lepiej jak internety.
Kochane Mam do Was pytanie na ostatniej wizycie to znaczy 13 grudnia Dostałam lek Acard tak naprawdę nie wiem na jakiej podstawie i trochę obawiam się go brać mam wrażenie że trochę tak profilaktycznej ale czytam o nim i piszę że nie jest zalecany kobietom w ciąży tym bardziej w pierwszym trymestrze czy wam również zlecono ten lek jeżeli macie go zlecone to z jakiegoś konkretnego powodu czy również profilaktycznie?
 
reklama
Nie ma potrzeby prenatalnych? Może mu chodziło o test podwójny z krwi PAPPA ale USG prenatalne jest bardzo ważne - wszystkie parametry musi zmierzyć typu kość nosowa, udowa, przezierność karkowa sprawdzić przepływy w sercu i wszystkie narządy. Najlepiej jak wykonuje to lekarz z certyfikatem.
Nie, standardowa wizyta, będę chciała jeszcze raz podpytać lekarza o prenatalne bo na ostatniej wizycie mówił ze dopóki wszystko wychodzi w porządku to nie ma potrzeby a akurat sprzęt ma bardzo dobry i to chyba jedyny lekarz któremu ufam [emoji28]
 
Do góry