reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pregnyl i spozniona owulacja ?

xcarolinex

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2018
Postów
86
Dziewczyny w piątek (tydzien temu) mialam podany ovitrelle na pekniecie pecherzyków ale ze pecherzyki nie pękły to w poniedziałek (5 dni temu) miałam podany pregnyl 5000 . Wtedy miałam trzy pęcherzyki (jeden miał 18mm i dwa pozostałe po 12mm) i dzisiaj byłam na podglądzie z którego wynika że te dwa mniejsze pęcherzyki pękły a z tego dużego zrobiła się torbiel. I lekarz powiedział że dzisiaj mam śluz owulacyjny i mamy się starać przez weekend i za tydzień podgląd. I teraz moje pytanie. Czy możliwe żebym miała owulacje dopiero teraz ? Skoro pęcherzyki już pękły to chyba już po owulacji ? I czy z tych dwoch malych pecherzykow mogło się coś wykluć i może nam się udać ?
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie czyli tam gdzie się leczyłam. I nie myl komórki z pęcherzykiem. Bo to dwie różne rzeczy.
Wiem, wiem że to dwie różne rzeczy. Tak czy siak u mnie pęcherzyk miał 16 mm. Pani Doktor zdecydowała się podać zastrzyk i to był strzał w dziesiątkę. Przy drugiej ciąży pęcherzyk miał 24 mm i zastrzyk podałam sobie sama 😉
Myslę, że nic z tego nie będzie bo pęcherzyki (wszystkie trzy) były niedojrzale. Zastrzyk na peknięcie podaje się jak maja one powyżej 20 mm.
Właśnie jedni mówią tak a inni że przy mniejszych udawało się zająć w ciążę o mnie to zastanawia 🤔 a owulacja ? Dlaczego dopiero dzisiaj mam śluz owulacyjny skoro zastrzyk był 5 dni temu
 
Ja zaszłam w ciążę jak mój pęcherzyk miał 16mm. Ginekolog powiedziała że jest ładny i okrągły i podała zastrzyk z pregnylu. Udało się za pierwszym razem
U mnie nikt przy takiej wielkości nie podaje zastrzyków. Pęcherzyk owszem może peknac, ale komórka będzie niedojrzała (jeżeli oczywiście znajduje się w pęcherzyku).
 
Ja zaszłam w ciążę jak mój pęcherzyk miał 16mm. Ginekolog powiedziała że jest ładny i okrągły i podała zastrzyk z pregnylu. Udało się za pierwszym razem
A możliwa jest tak opóźniona owulacja ? No nie rozumiem tego .. wczoraj doktor zbadał mi progesteron i miałam 2.6 (w poniedziałek miałam 0.4 ) i kazał się starać.. skoro pęcherzyków już nie ma to po co ??
 
U mnie nikt przy takiej wielkości nie podaje zastrzyków. Pęcherzyk owszem może peknac, ale komórka będzie niedojrzała (jeżeli oczywiście znajduje się w pęcherzyku).
Widać była dojrzała. pęcherzyk był jeden. Urodziłam zdrowe dziecko. Dziś ma już 3i pół roku. Co znaczy że u Ciebie nikt nie podaje? Pracujesz w szpitalu?
 
reklama
reklama
No bo napisałaś że u Ciebie nikt przy takiej wielkości nie podaje zastrzyków. Myślałam że może pracujesz w szpitalu ale rozumiem że chodziło o to że Tobie nikt nie podaje jak komórka jest mniejsza
 
Do góry