reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny pomocy!

Nika2017

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Marzec 2017
Postów
64
Cześć wszystkim. Nie wiem czy jest juz taki watek ale na szybko zakladam bo oszaleje. Wysypalo mnie na piersiach, rękach trochę, szyja, plecy, na brzuchu mam dwie krosty i ze 3 na nogach. Jestem w ciąży 12 tygodni i mam w domu 1,7 dziecko. Ja juz nie wim co mam myślić. Nigdzie nie chodzę żeby dostać ospy, ale sama myśl o tym mnie przeraża. Zrobilam zdjecie niektórych krost może da sie coś zobaczyć. Dodam że nigdy nie chorowałam na tego typu choroby. Gorączki nie ma. Zauważyłam to przed chwilą. Do lekarza pojadę jutro. Ale moze ktoś miał już styczność z podobnym typem wysypki. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
 

Załączniki

  • IMG_20200105_214105.jpg
    IMG_20200105_214105.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 323
  • IMG_20200105_213902.jpg
    IMG_20200105_213902.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 319
reklama
I lepiej specjalnie zaraz swoje dziecko ospą jak tylko bedziesz miala mozliwosc, w przedszkolu czy gdzies... Bo ospa w wieku dorosłym jest dość niebezpieczna i moze miec bardzo negatywne skutki.
U mnie w rodzinie specjalnie sie zarażalo dzieci zeby przejść ta chorobę w dziecinwtwie.
Akurat to nie jest zbyt mądre...
 
reklama
Może to być ospa. Ja miałam aż jedną krostkę mając ospę, a mój brat trzy, więc twoje dziecko również może ospę mieć i mogło Cię zarazić.
 
Cześć wszystkim. Nie wiem czy jest juz taki watek ale na szybko zakladam bo oszaleje. Wysypalo mnie na piersiach, rękach trochę, szyja, plecy, na brzuchu mam dwie krosty i ze 3 na nogach. Jestem w ciąży 12 tygodni i mam w domu 1,7 dziecko. Ja juz nie wim co mam myślić. Nigdzie nie chodzę żeby dostać ospy, ale sama myśl o tym mnie przeraża. Zrobilam zdjecie niektórych krost może da sie coś zobaczyć. Dodam że nigdy nie chorowałam na tego typu choroby. Gorączki nie ma. Zauważyłam to przed chwilą. Do lekarza pojadę jutro. Ale moze ktoś miał już styczność z podobnym typem wysypki. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Wg mnie to tzw bostonka. Teraz jest w przedszkolach sezon na nią. Powoduje ja ten sam wirus,co ospę. Proponuję pilnie do lekarza.
 
Wg mnie to tzw bostonka. Teraz jest w przedszkolach sezon na nią. Powoduje ja ten sam wirus,co ospę. Proponuję pilnie do lekarza.
Nie mogę się z tym zgodzić. Ospę i wtórne zakażenie wirusem ospy, czyli półpasiec powoduje VZV (varicella zoster virus) lub inaczej herpesvirus typu 3). Chorobę potocznie zwaną bostońską i pokrewne pęcherzowe infekcje wywołują różne enterovirusy, w tym wirusy z grupy coxsackie. Są to zupełnie różne patogeny wywołujące choroby o częściowo podobnym obrazie klinicznym.
@Nika2017 Czy zmiany są swędzące?
 
reklama
Nie wiem, czy to ospa. Sama zachorowałam na ospę pierwszy raz właśnie w ciąży, ale w 30 tygodniu. Dostałam heviran i dziecku nic nie było. U Ciebie jest wcześniej, wiec, jeśli się okaże, ze to ospa, poproś ginekologa o zbadanie dzidziusia pod tym katem jak wyzdrowiejesz. Na pewno wszystko będzie dobrze, ale lepiej dmuchać na zimne :) Poza tym może to jakaś niegroźna wysypka tylko :)

Top przeczytaj dokładnie a nie po łebkach. JAK BĘDZIESZ MIAŁA MOŻLIWOŚĆ...
btw. Polecam też doedukowanie co może spowodować ospa przechodzona u dorosłych ludzi, a potem komentarze.

Myśle, ze jej raczej chodziło o specjalne zarażanie dziecka ospa a poważnych konsekwencji tej choroby nikt nie podważa. Ospa to poważna choroba, która może spowodować niebezpieczne powikłania także i u dzieci. Poza tym jest dla dziecka okropna. Mi się płakać chciało jak widziałam to cierpienie u moich dzieci. Przeciw ospie lepiej się zaszczepić. Szczepionka oczywiście tez może spowodować efekty uboczne ale rzadziej niż sama choroba oraz podawane przy jej okazji leki. Inna sprawa, ze autorka postu nie ma wpływu na zarażenie swojego dziecka bądź nie, bo ospa zaraza przed pojawieniem się wysypki.
 
Do góry