reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Hej kobietki, jestem tu całkiem nowa i już nie wiem co mam myśleć...
od paru dni meczyl mnie bol brzucha, skurcze i przez ostatnie 3 dni miałam tak jakby biegunkę, od paru dni w nocy budzą mnie skurcze, dziś o dziwo udało mi się wyspać, jednak w zamian przez cały dzień czuje się tragicznie, zaczęło się od takiego takiego kłucia w pochwie, ale było to dosłownie takie chwilowe kłucie co jakis czas, nie ze trwało przez chwile, przestawało i znów, później odczuwałam delikatne bole w krzyżu, ale to przeszło, natomiast od 1,5h czuje tak silny bol, ze nie wiem co ze sobą zrobić, mam wrażenie, jakby spod zeber rozlewał mi się nerwoból, poszłam pod prysznic, ale to kompletnie mi nic nie pomogło, w dodatku mam podwójna macice, to moja pierwsza ciąża i ciężko mi określić cokolwiek.. nie wiem czy tak ma być czy to może jakieś początki porodu.. dodam, ze według om jestem w 36tc a według usg 34 ‍[emoji3601] A i od czasu do czasu mam uczucie jakby mnie rwało na wysokości nerek jesteście z pewnością bardziej doświadczone, dlatego tez zwracam się z tym pierw do was, ponieważ nie chce za bardzo siać paniki i robić fałszywych alarmów
Ja bym wzięła nospe albo apap i spróbowała się odprężyć. Natomiast jeśli nic nie pomaga i jest już ciężko wytrzymać to jedź do szpitala. Zrobią Ci pewnie ktg i zjadają. Nawet jeśli to fałszywy alarm to będziesz spokojniejsza. Trzymaj się i daj znać co i jak [emoji9]
 
reklama
Ja bym wzięła nospe albo apap i spróbowała się odprężyć. Natomiast jeśli nic nie pomaga i jest już ciężko wytrzymać to jedź do szpitala. Zrobią Ci pewnie ktg i zjadają. Nawet jeśli to fałszywy alarm to będziesz spokojniejsza. Trzymaj się i daj znać co i jak [emoji9]

Byłam dziś rano u mojej ginekolog, po ktg okazało się, ze mam bardzo silne skurcze przepowiadające/porodowe ( ponieważ nie były regularne), jednak z wodami wszystko okej, z dzidzia również, jednak ciśnienie i tetno wyszło mi bardzo wysokie, 131/100 i puls 138, ale pani doktor powiedziała, aby jechać do domu, położyć się i jeśli cokolwiek będzie się dziac, to pakować się i od razu do szpitala
 
Zachowaj teraz spokój i czekaj. Nic więcej nie możesz zrobić dlatego pod żadnym pozorem nie panikuj. Panika to najgorsze co może być. Postaw na relax
 
Byłam dziś rano u mojej ginekolog, po ktg okazało się, ze mam bardzo silne skurcze przepowiadające/porodowe ( ponieważ nie były regularne), jednak z wodami wszystko okej, z dzidzia również, jednak ciśnienie i tetno wyszło mi bardzo wysokie, 131/100 i puls 138, ale pani doktor powiedziała, aby jechać do domu, położyć się i jeśli cokolwiek będzie się dziac, to pakować się i od razu do szpitala
Trzymaj się, już niedługo będziesz miała dzidzie przy sobie, wiec wyśpij się i odpocznij póki możesz [emoji4][emoji4][emoji4]
 
Wyśpij się póki możesz, bo potem może być różnie ciesz się tymi ostatnimi chwilami z brzuszkiem, bo na pewno za nim zatęsknisz.
 
Kochane! Jestem aktualnie w 32tc, od 3 dni wieczorami odczuwam bóle podbrzusza- właśnie jak na okres, mam dokładnie wrażenie jakbym zaraz miała zacząć krwawić... brzuch twardnieje non stop i boli... nie wiem jak opisać ten ból, ale często uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Czop na swoim miejscu, jedynie jakaś biała wydzielina na bieliźnie.
Nie wiem co mam o tym myśleć, w pierwszej ciąży jedynym „objawem” był czop, który wyleciał ze mnie w 39 tc, a potem nic... ;-) zrobili mi CC 2 tygodnie po terminie- żadnych skurczy, nic. To co teraz mam to dla mnie nowość.
od 2 nocy mam tez okropne mdłości i biegunkę- ale tez zawsze tylko wieczorem.
ginekolog dopiero 20 stycznia, nie wiem czy panikuje czy to normalne dziewczyny. Sledze namiętnie ten wątek i już sama głupieje...
 
Kochane! Jestem aktualnie w 32tc, od 3 dni wieczorami odczuwam bóle podbrzusza- właśnie jak na okres, mam dokładnie wrażenie jakbym zaraz miała zacząć krwawić... brzuch twardnieje non stop i boli... nie wiem jak opisać ten ból, ale często uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Czop na swoim miejscu, jedynie jakaś biała wydzielina na bieliźnie.
Nie wiem co mam o tym myśleć, w pierwszej ciąży jedynym „objawem” był czop, który wyleciał ze mnie w 39 tc, a potem nic... ;-) zrobili mi CC 2 tygodnie po terminie- żadnych skurczy, nic. To co teraz mam to dla mnie nowość.
od 2 nocy mam tez okropne mdłości i biegunkę- ale tez zawsze tylko wieczorem.
ginekolog dopiero 20 stycznia, nie wiem czy panikuje czy to normalne dziewczyny. Sledze namiętnie ten wątek i już sama głupieje...
Mialam podobnie przy zapaleniu pęcherza dostalam antybiotyk i wszystko ustalo. Bylam w 36 tyg ciazy i Pani doktor powiedzia , ze mogłam przez to wcześnie urodzić bo było już rozwarcie na 2 cm. Dodam że mocz dodawałam normalnie nic nie piekło. Jeśli masz jak udaj się do lekarza lepiej sprawdzić raz za dużo niż o raz za mało. Również mogą to być po prostu skurcze przepowoadajace ktore sa calkiem normalne.
 
Dziewczyny!!
Od walentynek odchodzi mi warstwami czop sluzowy (tak mi się wydaje, ze to to. Duzo, galaretowate, ostatni raz widziałam go 5 dni temu). Nie mam w ogole skurczy przepowiadajacych (przynajmniej tak mi się wydaje). Mam początek 38 tyg i modlę się, żeby juz urodzić 🙄 lekarz powiedział: szyjka miekka, ale jak mialbym wróżyć to trzeba czekac 🙄 no i waga od tygodnia stoi w miejscu.
Jak było u Was z tymi skurczami przepowiadającymi?
 
reklama
Dziewczyny!!
Od walentynek odchodzi mi warstwami czop sluzowy (tak mi się wydaje, ze to to. Duzo, galaretowate, ostatni raz widziałam go 5 dni temu). Nie mam w ogole skurczy przepowiadajacych (przynajmniej tak mi się wydaje). Mam początek 38 tyg i modlę się, żeby juz urodzić 🙄 lekarz powiedział: szyjka miekka, ale jak mialbym wróżyć to trzeba czekac 🙄 no i waga od tygodnia stoi w miejscu.
Jak było u Was z tymi skurczami przepowiadającymi?
Ja przed porodem tydzien dostalam mocnych biegunek, organizm zaczal się oczyszczać, czop odpadłal przez dwa dni , ja dwa dni przed porodem skakalam sobie na pilce dość często urodzilam tydzien przed terminem:)
 
Do góry