reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dziewczyny i ja pół dnia przepłakalam. Syn ma podejrzenie rumienia zakaźnego ma lekką wysypke na policzkach, dla dzieci to nie groźne-choroba wieku dziecięcego. Ale dla kobiet w ciąży bardzo niebezpieczne. Jutro musze zbadac przeciwciała IGG i IGM i modlę sie abym miala dodatnie IGG, bo wtedy to niegroźne dla dziecka. Naczytalam się oczywiście Internetu i naprawdę można się przerazic. Pediatra mnie pocieszyl ze nie spotkal matki po 30tce która tych przeciwciał by nie miała. Więc liczę że nie będę wyjątkiem.
Trzymam kciuki! Będzie dobrze.
Mój syn miał rumień zakaźny i jak byłam z Nim u lekarza to pytał mnie czy w ciąży nie jestem.
Niestety jest to niebezpieczne.
Będzie jak pediatra mówił :) nie będziesz wyjątkiem.
Ja też liczę że dzidziuś urodzi się jeszcze u Was tylko wybrał sobie inny termin. Kojarzę Cię z forum. Bądź silna!
Dziękuję. Na dzień dzisiejszy to mąż nawet nie chce słyszeć o kolejnej próbie. Zobaczymy co będzie dalej.

dziewczyny a możliwe jest to ze (jutro będzie trzy tygodnie po indukcji farmakologicznej poronienia) ze mam obecnie dni płodne? Ile wpisów na necie tyle opinii. Mi to się nawet wydawało ze owu już miałam w zeszłym tygodniu ale robię dalej testy owu z czystej ciekawości i coraz ciemniejsze a śluz typowo płodny.
Raz pisze ze najpierw @, raz ze przed @ jest owulacja i zgłupiałam. Pewnie u jednej jest u drugiej nie ma.
 
reklama
Trzymam kciuki! Będzie dobrze.
Mój syn miał rumień zakaźny i jak byłam z Nim u lekarza to pytał mnie czy w ciąży nie jestem.
Niestety jest to niebezpieczne.
Będzie jak pediatra mówił :) nie będziesz wyjątkiem.

Dziękuję. Na dzień dzisiejszy to mąż nawet nie chce słyszeć o kolejnej próbie. Zobaczymy co będzie dalej.

dziewczyny a możliwe jest to ze (jutro będzie trzy tygodnie po indukcji farmakologicznej poronienia) ze mam obecnie dni płodne? Ile wpisów na necie tyle opinii. Mi to się nawet wydawało ze owu już miałam w zeszłym tygodniu ale robię dalej testy owu z czystej ciekawości i coraz ciemniejsze a śluz typowo płodny.
Raz pisze ze najpierw @, raz ze przed @ jest owulacja i zgłupiałam. Pewnie u jednej jest u drugiej nie ma.
Ja miałam owu w cyklu poronilam. Tylko u mnie była cb poroniona w 5tyg i to poronienie to był taki silniejszy okres,po którym miałam normalnie owu i potem znowu @
 
Ja miałam owu w cyklu poronilam. Tylko u mnie była cb poroniona w 5tyg i to poronienie to był taki silniejszy okres,po którym miałam normalnie owu i potem znowu @
To też przerabiałam, miałam biochemiczną - tak jak piszesz silniejszy okres po którym miałam owu i znów zaszłam i znów biochemiczna :( sierpien, wrzesień zeszłego roku!
Ciekawa jestem jak to jest po takim wywoływanym poronieniu, zabiegu nie miałam.
Ja wiem ze są kobiety które nie doczekają @ i znów zachodzą w ciąże wiec musza mieć owu :)
Ja mam teraz wszystkie objawy. Śluz płodny, czuje jajniki, zwłaszcza jeden, testy owu ciemnieją. Z ciekawości będę je robić aż testowa kreska będzie identyczna jak kontrolna i wtedy zobaczę czy po tych dwóch tygodniach jak zawsze dostanę okres.
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu szukam informacji jak zaplanować córeczkę, ale chyba to wszystko na nic, bo najważniejsze są geny... Mój mąż ma 2 braci i jego ojciec miał 2 braci... po 3 synów już drugie pokolenie, więc chyba jestem skazana na synów :( Słyszałam, że można zbadać nasienie pod tym kątem (czy w ogóle są szanse na dziewczynkę czy są głównie męskie plemniki). Wiecie co to za badanie?
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu szukam informacji jak zaplanować córeczkę, ale chyba to wszystko na nic, bo najważniejsze są geny... Mój mąż ma 2 braci i jego ojciec miał 2 braci... po 3 synów już drugie pokolenie, więc chyba jestem skazana na synów :( Słyszałam, że można zbadać nasienie pod tym kątem (czy w ogóle są szanse na dziewczynkę czy są głównie męskie plemniki). Wiecie co to za badanie?

Ja nie wiem czy w PL się je robi [emoji848] ale są ponoc domowe sposoby na takie sprawdzanie nasienia. Tylko sporo do kupienia.
@leeleeth sporo o tym wie.
 
Witaj MMF geny nie mają aż tak dużego wpływu. Ja jestem tego żywym przykładem 🤣
Stricte pod katem plemnikow xx xy nie ma badan, czasem w raportach badań spermy jest procentowy wynik plemnikow w ruchach A,B,C i D wiec pierwsze z nich mogą być to xx i xy tylko nikt tego nie przyzna a my tez na 100 tego nie wiemy.
Ale! :)) już domowym sposobem potrafimy rozróżnić pod mikro te plemniki. To tak zwany egs, na zachodzie metoda bardziej popularna :) jesli jesteś przekonana to daj znać ;)
 
Jestem po wizycie nie wiem, co mam myśleć. Ogólnie jest w porządku, Klucha skacze , serducho bije - cudowny widok ale moja Ginka nadal widzi sporego krwiaka
emoji53.png

Co prawda jest na etapie obkurczania/wysuszania i połowę mniejszy ale nadal tam jest i na monitorze też go widziałam :/ Jak to możliwe? Doktor od wizyty prywatnej to naprawdę świetna Ginekolog z super sprzętem i sprawdzała milimetr po milimetrze i sama też nie widziałam wtedy nic niepokojącego poza tym grubaśnym endometrium, które dawało mylny obraz.
Jedno szczęście, że duphastonu nie odstawiłam bo mam go przyjmować nadal.

@Elenaa niestety nie znam się na rumieniach ale współczuję stresu.
 
@Minnie.94 przepraszam że odpisuje tak późno ale nie było nas w domu przez ostatnie dni i dopiero teraz mogłam zerknąć na zdjęcia z USG i niestety nie pomogę bo z 10 na zdjęciach nic nie widać a z 14 moje dziecię nie współpracowało i ma zdjęcie pleców 🙈 pamiętam że lekarz wtedy mi powiedział że może jeszcze pomęczyć żeby się odwrocił ale wydaje mu się że dziewczynka 😉
Ale dzięki tobie przypomniałam sobie jaki to wspaniały dar nosić pod sercem małego człowieka i jeszcze bardziej zapragnełam przeżyć to jeszcze raz 😍 ( i jeszcze najbardziej chce.chłopca 🙈 )

Miłego dnia dziewczyny.
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu szukam informacji jak zaplanować córeczkę, ale chyba to wszystko na nic, bo najważniejsze są geny... Mój mąż ma 2 braci i jego ojciec miał 2 braci... po 3 synów już drugie pokolenie, więc chyba jestem skazana na synów :( Słyszałam, że można zbadać nasienie pod tym kątem (czy w ogóle są szanse na dziewczynkę czy są głównie męskie plemniki). Wiecie co to za badanie?
Tez mam syna, ja jestem jedynaczka, mąż ma 3 braci i siostrę. Tez marzy mi się teraz córka :-) jakie recepty ? :D
 
reklama
Jestem po wizycie nie wiem, co mam myśleć. Ogólnie jest w porządku, Klucha skacze , serducho bije - cudowny widok ale moja Ginka nadal widzi sporego krwiaka
emoji53.png

Co prawda jest na etapie obkurczania/wysuszania i połowę mniejszy ale nadal tam jest i na monitorze też go widziałam :/ Jak to możliwe? Doktor od wizyty prywatnej to naprawdę świetna Ginekolog z super sprzętem i sprawdzała milimetr po milimetrze i sama też nie widziałam wtedy nic niepokojącego poza tym grubaśnym endometrium, które dawało mylny obraz.
Jedno szczęście, że duphastonu nie odstawiłam bo mam go przyjmować nadal.

@Elenaa niestety nie znam się na rumieniach ale współczuję stresu.
Ja juz sama nie wiem czy to rumien, bo dzis nie ma czwrwonych policzków, tyle co widac takie krosteczki w kolorze skory. Moze jednak uczulenie. Ale przeciwciała poszlam i zrobilam zeby zobaczyć czy wogole synek moze byc dla mnie zagrożeniem o ile to wogole rumien. Na wynik czekam 7 dni roboczych.

Kciuki aby ten krwiak sie szybko wchłonął!
 
Ostatnia edycja:
Do góry