reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Nie mieszkam w Pl tylko w Austrii i tutaj jest taki system , chodzę do lekarza na kasę chorych i on mi wszystko dyktuje co kiedy i jak tak tez było w pierwszej ciąży. I czasem hak opowiadam o swoich doświadczeniach koleżanka czy rodzinie jak jestem w Polsce to one się za głowę łapią ze to co u nas jest standardem w służbie zdrowia i opiece porodowej to one w Pl musiały płacić grube pieniadze. Wiem że w większych miastach w Pl jest już o wiele lepiej niż było kiedyś, ale mniejsze miasteczka rządzą się swoimi prawami niestety. Powodzenia ci życzę zeby wszystko szło po Twojej mysli 😘
Ja pierwszy poród miałam w Niemczech i tak jak mówisz bez porównania do Pl. Tez chodziłam na kasę chorych i wszystko miałam ogarniete na wysokim poziomie. Sam poród i opiekę po tez. No a obecny poród szykuje się w Pl wiec trzeba się trochę ogarnąć :D Czasami wspominamy z mężem moja pierwsza ciążę i serio... tam w ogóle na nic nie wydałam centa. Wszystko refundowane a tutaj 26 tydzien i kilka tysięcy juz poszło wliczając wszystkie badania i wizyty 🙈
 
reklama
U mnie synuś. Termin z OM na 22.05, wg usg 24.05 😉

Dziewczyny, któraś z Was bierze luteinę dopochwowo? Jak dezynfekujecie aplikator po założeniu tabletki? W ulotce każą tylko umyć w ciepłej wodzie i dokładnie osuszyć miękką chusteczką. A ja się zastanawiam czy to wystarczy... Najchętniej bym wyparzyła we wrzątku 😜😂
Ja biorę luteinę dopochwowo i używam aplikatora i jest ok 🙂 nie wkladam go na maksa głęboko i myje w ciepłej wodzie i jest ok 🙂
 
Jeśli chodzi o poród to planuje w Łodzi mam 50 km 🙈 ale boje się rodzic u siebie gdyż opinie są masakryczne i miażdżące 🙄 i większość osób rodzi w Łodzi od nas ...albo planuje w Matce Polce lub w prywatnym szpitalu na NFZ wszystko od tego zależy co z małym wyjdzie na 3 prenatalnym gdyż na 2 wyszło mu lekkie poszerzenie miedniczek nerkowych
 
Ja to już wogole mam malutki brzuch 🙈 który trochę mnie niepokoi no ale 26 idę na prenatalne więc się wszystko wyjaśni 🙏 i też narazie mam tylko same ubranka kupione 🤭🙈 a termin mam z OM 10 mają a z USG 14 🙂
Powiem tak. Znam dwa przypadki odnośnie brzucha. Jeden to żona mojego wujka, miała mały brzuch ( 10 lat temu) i okazało się, że ma bardzo mało wód płodowych. Drugi przypadek to jest koleżanka mojej siostry i ona niedawno (2 lata temu) miała duży brzuch ale Maluch nie przybierał od pewnego momentu na wadze. Mimo tego, że brzuch miała duży :) Także nie ma znaczenia. Naprawdę. Trzeba chodzić na USG i to jest najważniejsze. Niektóre z nas są wysokie i brzuch też się inaczej układa :D Pewnie będę mieć tak jak opowiadała moja mama, że po 6 miesiąca dopiero ją "wybrzuszyło". Mnie własnie koło 6 brzuch urósł i tak się trzyma w takiej samej formie do dzisiaj. Więc potem jeszcze powienien mieć ze 2 skoki :) Koleżanka na studiach też opowiadała o statnio, że do 7 miesiąca nigdy nie wiedział o jej ciąży. Potem nagle w ciągu nocy jej brzuch urósł :)
Chciałabym aby się sprawdziło to co mama mi mówi, bo ona rodziła 3 h :D od pierwszych bóli do wydania mnie na świat minęły 3 h. I tak bym sobie życzyła :D
 
Ja pierwszy poród miałam w Niemczech i tak jak mówisz bez porównania do Pl. Tez chodziłam na kasę chorych i wszystko miałam ogarniete na wysokim poziomie. Sam poród i opiekę po tez. No a obecny poród szykuje się w Pl wiec trzeba się trochę ogarnąć :D Czasami wspominamy z mężem moja pierwsza ciążę i serio... tam w ogóle na nic nie wydałam centa. Wszystko refundowane a tutaj 26 tydzien i kilka tysięcy juz poszło wliczając wszystkie badania i wizyty 🙈
Oj tak. Kasy idzie niemiłosiernie dużo. Ale to też zależy od tego jaką ktoś ma historię przed ciąża, jakie problemy zdrowotne, jak często wizyty. Ja nie skarżę się, ale sama ilość leków które biorę i częstotliwość wizyt u ginekologa i endokrynologa pozwala mi twierdzić, że kilka tysięcy poszło na pewno. ;/ Ale warto. Inaczej bym nie spała po nocy. Zazdroszcze dizewczynom które mają fajnych lekarzy na NFZ. Naprawdę. Ale ja chodzę do ginekologa immunologa, który kotroluje dawki leków i wyniki badań, więc nie wiem czy lekarz na NFZ by to ogarnął. ;/
 
Z tego co wiem to w ciąży nie wolno używać tego aplikatora [emoji848][emoji848]
U mnie synuś. Termin z OM na 22.05, wg usg 24.05 [emoji6]

Dziewczyny, któraś z Was bierze luteinę dopochwowo? Jak dezynfekujecie aplikator po założeniu tabletki? W ulotce każą tylko umyć w ciepłej wodzie i dokładnie osuszyć miękką chusteczką. A ja się zastanawiam czy to wystarczy... Najchętniej bym wyparzyła we wrzątku [emoji12][emoji23]
 
U nas Robert i Barbara/Adrianna.

Znowu byly promocje w hm, więc dokupiłam ostatnie ubranka i właściwie zostały mi same pierdoły, pieluszki, łóżeczka, ale to mi już rodzice przywiozą z Pl. Co do kosmetyków, u nas położne zalecają kąpać jak najrzadziej i to tylko w takich, hmm, mydlinach, żeby nie za dużo mydła było (a podmywać po każdej kupie), i nie smarować niczym specjalnym póki nic się nie dzieje. Więc z kosmetyków to tylko kostka z penatena i ewentualnie krem do pupy na wszelki wypadek.

Największe wyzwanie to u nas wózek, nie możemy się zdecydować, każdy ma swoje wady i zalety.
Dokładnie u nas to samo do miesiaca nie kąpać tylko ciepła woda myc niczym nie smarować, po miesiącu kąpać tylko z łyżką oliwy z oliwek . Dziecko ma własną florę bakteryjne ktora działa jak antybiotyk i lepeij jej nie zmywac.
 
reklama
A nie lepiej wykąpać dziecko po przyjściu ze szpitala, żeby pozbyć się bakterii szpitalnych?🤔
Bo że nie kąpać zbyt często i jak najmniej kosmetyków, to słyszałam 😜
 
Do góry