reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból podbrzusza na początku ciąży

Anonimowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2020
Postów
106
Witam chciałabym zapytać, czy któraś z was na początku ciąży miewała bóle podbrzusza ? W piątek ginekolog potwierdził ciąże, ale to dopiero 5 tydzień, kilka razy dziennie miewam kilkuminutowe bóle podbrzusza, czy to normalne ?
 
reklama
Witam chciałabym zapytać, czy któraś z was na początku ciąży miewała bóle podbrzusza ? W piątek ginekolog potwierdził ciąże, ale to dopiero 5 tydzień, kilka razy dziennie miewam kilkuminutowe bóle podbrzusza, czy to normalne ?

Witam chciałabym zapytać, czy któraś z was na początku ciąży miewała bóle podbrzusza ? W piątek ginekolog potwierdził ciąże, ale to dopiero 5 tydzień, kilka razy dziennie miewam kilkuminutowe bóle podbrzusza, czy to normalne ?

Każda kobieta/ ciąża inaczej. Ja miałam okropne wręcz bóle. Sama nie wiem czy bardziej od krzyża w kierunku podbrzusza czy odwrotnie. Na wszelki wypadek gin. zapisała mi Duphaston. Wszystko OK. Obok mnie leży 11 miesięczny synek. ;)
 
Każda kobieta/ ciąża inaczej. Ja miałam okropne wręcz bóle. Sama nie wiem czy bardziej od krzyża w kierunku podbrzusza czy odwrotnie. Na wszelki wypadek gin. zapisała mi Duphaston. Wszystko OK. Obok mnie leży 11 miesięczny synek. ;)

Dokładnie. Zgłosiłam się z plamieniami i bółem podbrzusza na IP. Tam usłyszałam że "na IP przychodzi się z krwawieniem nie plamieniem"... Nie dosyć że psychika zryta po poprzedniej niedonoszonej ciąży to jeszcze chamskie komentarze "zbyt wolno wzrasta beta, przy takiej powinno bić serce"...
Teraz jestem w 28 tc :)
Skurcze miewałam również później, moja gin przepisała mi luteinę i duphaston oraz kazała przyjmować magnez i profilaktycznie nospę.
Maluch może się zagnieżdżać. Tak jak mięśnie macicy mogą zaczynać pracować by zmieścić bąbla ;)
Co do poronienia- nie sądzę by bóle przypominały miesiączkowe, miałam 3 lata temu obumarłą ciążę i miałam podawaną farmakologię... Takiego bólu fizycznego nie życzyłabym żadnemu wrogowi (nie wspominając o psychice).
 
Mnie bardzo bolał brzuch, gorzej nawet niż na miesiaczke. Było dużo lepiej kiedy zaczęłam brać duphaston około 10 tygodnia, on podobno rozluźnia wszystko. Po paru tygodniach znowu zaczęło mnie boleć i takie rzuty były do końca ciąży.
 
reklama
Mnie bardzo bolał brzuch, gorzej nawet niż na miesiaczke. Było dużo lepiej kiedy zaczęłam brać duphaston około 10 tygodnia, on podobno rozluźnia wszystko. Po paru tygodniach znowu zaczęło mnie boleć i takie rzuty były do końca ciąży.
Teraz rozumiem dlaczego znów zaczął pobolewac brzuch - > odstawilam duphatson 🤷‍♀️ Jak brałam czułam się świetnie 🤔 Mniej napinal mi się brzuch, nie ciągnął w dół hmm..
 
reklama
Do góry