reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy rozkładany na płasko

Charlotte21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Styczeń 2019
Postów
3 799
Miasto
Katowice
Hej dziewczyny!
Przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika, ale mamy mały dylemat. Obecnie jest na runku z firmy CYBEX cloud q fotelik samochodowy, który bo wyjęciu z auta ma możliwość rozkładania się do pozycji leżącej. Zastanawiam się na ile jest to dodatkowy atut a na ile niepotrzebna rzecz. Wiem, że takie Maluszki nie mogą długo jeździć w foteliku, a ten daje nam możliwość np podjechać sobie na jakiś spacer do parku i nie brania np gondoli ze sobą, tylko można na stelażu do wózka go wpiąć i rozłożyć do pozycji leżącej. :)
Myślicie, że to nowość która będzie miała dobre zastosowanie?
Będę wdzięczna za Wasze rady :)
 
reklama
Ja miałam Kiddy Evoluna, który też rozkładał się na niby płasko. W rzeczywistości nie jest to tak całkiem na płasko. Byłam z niego zadowolona bo córka jak była malutka to mogła normalnie spać jak gdzieś jechaliśmy. Ale szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi do głowy, żeby z nią tak spacerować. Owszem na zakupy ok ale nic więcej.
 
Hej dziewczyny!
Przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika, ale mamy mały dylemat. Obecnie jest na runku z firmy CYBEX cloud q fotelik samochodowy, który bo wyjęciu z auta ma możliwość rozkładania się do pozycji leżącej. Zastanawiam się na ile jest to dodatkowy atut a na ile niepotrzebna rzecz. Wiem, że takie Maluszki nie mogą długo jeździć w foteliku, a ten daje nam możliwość np podjechać sobie na jakiś spacer do parku i nie brania np gondoli ze sobą, tylko można na stelażu do wózka go wpiąć i rozłożyć do pozycji leżącej. :)
Myślicie, że to nowość która będzie miała dobre zastosowanie?
Będę wdzięczna za Wasze rady :)
Moja rada nie kupuj takiego fotelika dziecko na spacer najlepiej w gondoli leży wygodnie i odpoczywa. Ja 2017 roku kupiłam podobny cybex dałam kupę kasy (pierwsze dziecko) po 7 miesiącach musiałam kupić kolejny bo córka była duża i było jej w nim niewygodnie . Taki fotelik skorupa jest na chwilę moim zdaniem szkoda pieniędzy kolejny kupiłam gb cybex i tu wydałam znów trochę pieniędzy ale to uważam dobrze wydane pieniądze córka ma 2 lata i 5 miesięcy i dalej w nim jeździ a my bardzo dużo podróżujemy.

Przy drugiej córce kupiłam już tańszy ale wiem że to na chwilkę
 
Właśnie chcemy kupić CYBEX aton 5, jest teraz super promocja na fotelik + baza. Nawet z ciekawości sprawdzałam na olx cenę używanych i w większości ludzie je sprzedają z bazą za to cenę co mogę kupić nowy :) Także może jednak nie ma co na siłę sprawdzać tego rozkładanego. ... Bo u nas jest tak, że albo ten zwykły z bazą, albo bez bazy ten rozkładany :)
 
Właśnie chcemy kupić CYBEX aton 5, jest teraz super promocja na fotelik + baza. Nawet z ciekawości sprawdzałam na olx cenę używanych i w większości ludzie je sprzedają z bazą za to cenę co mogę kupić nowy :) Także może jednak nie ma co na siłę sprawdzać tego rozkładanego. ... Bo u nas jest tak, że albo ten zwykły z bazą, albo bez bazy ten rozkładany :)
Ja mam cybex atom 5. Ciężki, niewygodny dla dziecka, potwierdziły to inne koleżanki z forum. Moja córka jest drobna, mieliśmy jej wymienić miesiąc temu i wiadome jaka teraz jest sytuacja. Ma rok i nadal jest w tym fotelu więc to wcale nie jest na tak krótko. Ten rozkładany jest jeszcze cięższy. Z tego co wtedy widziałam avionaut są bardzo fajne. Wtedy nie miały testów, ale teraz już jakieś mają. Mozesz zawsze rzucić okiem.

Nasz jest na pasie. To akurat nie jest duży problem.
 
Czytałam opinie o tym foteliku i faktycznie są bardzo podzielone opinie na jego temat :/ jedni mówią, że fajny, ale ciężki i dziecko nie miało problemu w nim przebywać, a inni, że jak jest większe dziecko to faktycznie czują się ściśnięte ;/ chyba nigdy nie będziemy do końca wiedzieć, ale bardzo dziękuję za opinię ! :D zaraz sobie jeszcze sprawdzę tą drugą markę.
 
My mamy tego rozkładanego cybexa. Zdecydowaliśmy się na niego dlatego, że jest w zestawie z bazą obrotową, na której bardzo nam zależało. Dużo podróżujemy i super nam się ten patent obracania sprawdził na postojach na szybkie przewijanie czy karmienie zimą :) Jeśli chodzi o rozkładanie fotelika, to jest to nam tez się dobrze sprawdza. Dużo podróżujemy i często z tego korzystamy na wyjazdach, żeby na przykład uśpić młodą w knajpie. Wydaje mi się jednak, że do takiego zwykłego użytkowania nie jest to niezbędne, jak jedziemy na spacer to i tak składamy gondolę do bagażnika. No i to prawda, że ten fotelik jest cholernie ciężki, młoda ma 6kg i głównie spinamy ją w wózek, żeby tego nie targać. Wszystko zależy jakie kto ma potrzeby i jak będzie korzystał, bo jeśli chodzi o bezpieczeństwo to myślę,że inne marki są dokładnie na tym samym poziomie. Ja na twoim miejscu bym brała z bazą, ale bez rozkładania, baza jest super, wkładasz klika i masz wpięty fotelik :)
 
Miałam dla pierwszego dziecka Maxi Cosi Cabriofix a dla drugiego kupiłam rozkładany Kiedy Evolution i był to strzał w 10. Z tym zastrzeżeniem, że dla noworodka o masie urodzeniowej 2500 był za głęboki,splycalam kocykiem. Ale dla takiego maleństwa trudno spodziewać się dopasowania.
 
reklama
Właśnie chcemy kupić CYBEX aton 5, jest teraz super promocja na fotelik + baza. Nawet z ciekawości sprawdzałam na olx cenę używanych i w większości ludzie je sprzedają z bazą za to cenę co mogę kupić nowy :) Także może jednak nie ma co na siłę sprawdzać tego rozkładanego. ... Bo u nas jest tak, że albo ten zwykły z bazą, albo bez bazy ten rozkładany :)
Cybex aton 5 ma lepsze oceny bezpieczenstwa bez bazy. Ale generalnie polecam :)
Tego cybexa nie oglądałam na żywo ale w necie noe wyglądał jak rozkładany na płasko. Może kup wózek taki, żeby gondola była składana? W snapie jest na pewno budka na płasko do złożenia.
 
reklama
A i jeszcze jedno - w zakazie jeżdżenia zbyt długo w foteliku chodzi rowniez o unieruchomienie. Poczytaj sobie wytyczne who ile dziecko moze byc unieruchomione (a w foteliku jakby by nie byl - jest).
 
Do góry